Skocz do zawartości

Przekreślony nr VIN i pod spodem napisany ten sam


Iothin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Wczoraj byłem na badaniu technicznym i nie przeszedłem go, został zabrany mi dowód. 
Samochód OPEL ASTRA H 2006, numer VIN na podłodze, obok siedzenie pasażera z przodu jest przekreślony, a poniżej tego przekreslonego jest napisany ten sam ale widac, że nie został wybity przez maszyne (różne odstępy między znakami, różna wysokość). Czy miał ktoś podobny problem, co z tym robić, jak to rozwiązac?
Dodatkowo samochód kupiłem 3 msc temu i poprzedni własciciel wiedział o tym ale nie raczył mnie poinformować o tym. 

Tak to wygląda: 
IMG_0713.thumb.jpeg.de7ea744b9112fdfc2fb5de90e2685ce.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iothin napisał:

Dodatkowo samochód kupiłem 3 msc temu (...)

Nawet nie spytam jak wyglądały oględziny przed kupnem. 8/

Wrzuć fotkę, bo z opowieści nie wiadomo o co " kaman ". :smile:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już, powiem Ci, że jechałem z "mechanikiem" i za przeproszeniem, jestem na niego ostro wku....

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym Vin'ie ostatnie zero jakby wypadło na znaczku ( początek-koniec ) numeru, może to było mankamentem.

Pojazd sprowadzony czy salonowy ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Iothin napisał:

może to było mankamentem.

To jest ten mankament,ewdentnie zero jest znaku kończącym,dlatego kontrola nie puściła i wybito niżej prawidłowy ,nie było podstaw do zatrzymania dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Iothin napisał:

i poprzedni własciciel wiedział o tym ale nie raczył mnie poinformować o tym. 

Jakbyś sprawdził numer, nie musiałby cię informować. A tak po co miał ci mówić o czymś nieistotnym dla ciebie ?

 

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 11:16, wiesław napisał:

To jest ten mankament,ewdentnie zero jest znaku kończącym,dlatego kontrola nie puściła i wybito niżej prawidłowy ,nie było podstaw do zatrzymania dowodu

tylko ze ten poniżej jest strasznie krzywo wybity... "rzemieślnicza" robota - tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze numery bite fabrycznie, vide 125p / 126p, wychodziły krzywiej niż te "rzemieślnicze". Obstawiam, że góra była bita przez sztancę na taśmie, a dół nabito ręcznie, może w dziale kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Nasze numery bite fabrycznie, vide 125p / 126p, wychodziły krzywiej niż te "rzemieślnicze". Obstawiam, że góra była bita przez sztancę na taśmie, a dół nabito ręcznie, może w dziale kontroli.

Czyli jak to rozwiązać? Rozmawiać z Oplem czy gdzie mogę się zwracać? Dowód został zabrany przez diagnostę rzeczoznawcę samochodowego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank do takiego czegoś były wydane papiery, ale pewnie w akcji zaginęły. Ten "diagnosta rzeczoznawca" przesadził zatrzymując dowód rejestracyjny. Jaką wpisał podstawę (usterkę) jego zatrzymania? Co w zaświadczeniu stoi?

I na tym forum, przy odpisywaniu na ostatni post, nie cytuję się go!

 

Godzinę temu, Iothin napisał:

Czyli jak to rozwiązać? Rozmawiać z Oplem czy gdzie mogę się zwracać?

No ja bym narobił fotek i poprosił Opla o zajęcie stanowiska, żeby mieć jasną sytuację na teraz i święty spokój na przyszłość. A na diagnostą donos do nadzoru bym naskrobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za cytowanie, już nie będę :)

a w przyczynie napisał -> "numer niekompletny, nieczytelny lub nie zgadza się z dokumentami"  


czyli dobrze, że odezwałem się do opla, mam nadzieje, że mi pomogą z tym... 

Edytowane przez Iothin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co tam jest takiego niekompletnego? Tam jest aż nadwyżka! ;-)

Idź do niego i mu wyjaśnij, że nie ma takiej usterki, coby zatrzymywać dowód. Niech przerabia badanie na pozytywne, bo jak nie, to wyjaśnienia będzie składał najpierw w nadzorze, a potem w sądzie. Jakby sapać zaczął i stękać z co, to mu powiedz, że za przekroczenie kompetencji, za bezpodstawne uziemienie samochodu niezbędnie mi potrzebnego, za przerost formy nad treścią. 

 

14 minut temu, Iothin napisał:

a w przyczynie napisał -> "numer niekompletny, nieczytelny lub nie zgadza się z dokumentami"  

Tam w rozporządzeniu jest tabela z usterkami oraz iksami co i za co. Początek to tablice rejestracyjne a zaraz po tablicach wszystko co dotyczy VIN'u.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam, dziękuję bardzo. 
Diagnosta mówił mi, że bez zaświadczenia od opla czy jakiegoś dokumentu nie odda mi dowodu. A niestety muszę jechać teraz do tego samego aby mieć podbity przegląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech Ci poda konkret, na podstawie którego dowód zatrzymał. Weź sobie kogoś na świadka, może uprzedź go że będziesz rejestrował wszystko co powie, a może złóż prośbę o pismo wyjaśniające na sekretariat, do szefa, przełożonego, kierownika. O! Poszukaj jakiegoś znajomego policjanta na świadka. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iothin napisał:

A niestety muszę jechać teraz do tego samego aby mieć podbity przegląd. 

Jeśli minęło, więcej niż 14 dni negatywnego wyniku badania, to nie musisz do tego samego, ani nawet na tą samą stację jechać.

Tak naprawdę to i zanim minie 14 dni nie musisz do niego jechać, ale to już inna bajka ...

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien odesłać twój dowód do właściwego dla Ciebie wydziału komunikacji. Tam zadzwoń, trochę przesadził z tym zabraniem dowodu imho. Nie wiem skąd pretensje do mechanika, przecież VIN i tabliczkę to powinieneś sprawdzić osobiście, on raczej doradzał w kwestiach technicznych.

Edytowane przez veg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie mnie poniosło z mechanikiem jak byłem na świeżo z tym. Wydaje mi sie, że już wszystko wiem, dzięki. Dam znać jak się rozwiąże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Iothin napisał:

A jak to wygląda bez dowodu rejestracyjnego? 

Zamiast DR masz pokwitowanie, którym jest zaświadczenie z informacją o bezprawnie zatrzymanym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paprock napisał:

Najpierw niech Ci poda konkret, na podstawie którego dowód zatrzymał.

Jak sam wiesz jest też taki coś:

Cytat

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Może się do tego zastosował i wpisał usterkę ręcznie. Poza tym mamy info tylko z jednej strony więc trudno jednoznacznie ocenić, a na pewno rady typu - donos są nie na miejscu. :evil:

Wybacz Mistrzu  uwagę, ale też jesteś tylko człowiekiem i możesz się mylić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

Może się do tego zastosował i wpisał usterkę ręcznie.

Akurat na to usterka jest określona w punkcie 0.2. Pewnie nie doczytał, że od iluś lat za to się DR nie zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedno daewoo tak miało i jedyna różnica to taka że fabryka X-owała zbędny znak - jest VIN poprawny to jest - Opel niech poprawi swoją robotę - zapewne są odpowiedznie procedury w firmie dotyczące takich sytuacji - wojna o nic

 wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu... można to tak potraktować - za dużo cyferek w dwurzędowym numerze:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i maila do opla już pisałem (ze zdjęciem) więc czekać teraz tylko na odzew z ich strony - mam wrażenie, że największy może być taki, że auto jest z 2006 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.