Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Rafi90 napisał:

Państwo samo rodzi w ludziach patologie, bo patologiczne jest od samej góry.

No niestety ale takich "cfaniaków" wybieramy sami w wyborach :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wiesław napisał:

22.10.2021 ogólna akcja protestacyjna diagnostów

Na pewno diagnostów, a nie właścicieli SKP ?

 

Edytowane przez Mecher
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiesław napisał:

zmianę ceny za badania techniczne

Nie jadę i protestować nie będę, nigdy, to nie jest rola diagnosty. 17 lat temu była to ogromna kwota, a dziś jest adekwatna do cen rynkowych.

Chcą pryncypały zmian, niech protestują.

:evil:

  • Super 1
  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

Chcą pryncypały zmian, niech protestują

 

12 minut temu, Mecher napisał:

a nie właścicieli SKP

Ciekawie to będzie wyglądało jak pryncypał podjedzie autem za 200tys i będzie protestował że mu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

a dziś jest adekwatna do cen rynkowych.

Zakładając, że badanie trwa minimum 20 min ( tak, wiem, że to za mało)- w ciagu godziny można zrobić 2,5 samochodu. więc średnia cena rbh skp to około 250zł- uśredniając- koszt diagnosty z pełnym ozusowaniem to około 30zł/h no więc ? 
Niech ktoś  wykonując prywatną usługę  powie, że jego stawka to 250zł/rbh to obstawiam, że nie będzie miał za dużo pracy, albo ciekaw jestem który warsztat (poza ASO) ma stawkę za rbh większą niż 150zł brutto 
Ps. tak, wiem, że stacja nie ma pełnego obłożenia przez cały dzień, ale kto kazał właścicielom otwierać na każdym rogu SKP?  Znam takich co w ciagu roku otwierają 1-2 nowe SKP 
Sami się zapędzili w kozi róg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiesław napisał:

PISKP

I wszystko jasne. Rękami diagnostów chcą mieć jeszcze więcej niż mają. :evil: Ktoś tu wspomniał o autkach za 200 tys., "moje bóstwo" :evil: kupiło se za 400 tys. 

1 godzinę temu, Mecher napisał:

laboratoryjnych

Proszę pisać zgodnie z nowym duchem ortografii min. Czarnka, czyli "LABOLATORYJNYCH" czy jakoś tak. :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezary napisał:

Proszę pisać zgodnie z nowym duchem ortografii min. Czarnka

A co to za jeden, ten cały Czarnka ? Nie znam padalca. :biggrin: I do profesora Miodka, mu pewnie bardzo daleko, jak jakiś smrodek pod jego kapciem.

@wiesław a Ty będziesz na tym proteście niby diagnostów ?

Jakaś relacja może ?

Może @yogi1984 coś opisze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wiesław napisał:

22.10.2021 ogólna akcja protestacyjna diagnostów w Warszawie

Znów fake news ? ... chyba, że ... wtedy prośba pozostaje aktualna 

 

7 godzin temu, Mecher napisał:

Niech PISKP sobie mordy diagnostami nie wyciera - taka prośba moja

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 07:45, Czolgista napisał:

Nie chodzi mi stricte o ludzi z kasy w biedronce, tylko o ogólnie o stanowiska pracy nie wymagające szczególnych uprawnień. A mimo wszystko lepiej płatnych niż diagnosta. Do zostania diagnostą próg wejścia mimo wszystko jest dość wysoki ( praktyka, wykształcenie, kurs,  egzamin), nie doceniają tego pracodawcy i co gorsza sami diagności.

Co ma próg wejścia do zarobków ? Nie ukrywajmy ale pensja zależy w głównej mierze od zapotrzebowania na danego pracownika. Jeżeli jest duże to można wyciągnąć nawet fajne pieniądze a nie trzeba do tego żadnych kwalifikacji. Też mogę narzekać, że po zakończeniu edukacji podstawowej poświęciłem 9 lat na dalszą naukę a przecież w tym czasie mógłbym kłaść kafelki... Wiesz ile bym zarobił ? A tak to tylko się zadłużałem i musiałem to później spłacić. Tylko ja na to nie narzekam bo ile razy można te kafelki kłaść ? Nie będę Cię także denerwował, że Ukraińcy często zarabiają więcej od Ciebie tylko, że ja nie chciałbym musieć pracować w takich warunkach jak oni.

W dniu 20.10.2021 o 09:47, marcinek44 napisał:

Dla porównania wywaliłem teraz w ramach przekwalifikowania 25 000 PLnów na kurs instruktora nurkowania + 3500 egzamin i weź tu nie zdaj 😉

Ja znowu ostatnio na fali tego wypadku w zalanej kopalni czytałem, że w obecnych czasach wielu robi te kursy a poziom wyszkolenia spada drastycznie. 

W dniu 20.10.2021 o 14:14, Slawex napisał:

Dokładnie 100% racji, ile ja to się od niektórych klientów nasłuchałem, że po co ja tą rurkę do wydechu wkładam, albo po co koła mu pompuję.

A Ty wiesz, że ja jadąc na przegląd to nalegam aby ktoś użył tej rurki ? Jeszcze mi się nie zdarzyło aby ktoś przychylił się do takiej prośby... Ba - czasami twierdzą, że oni nawet takiego sprzętu nie posiadają ! Nie mam żadnej stacji ulubionej więc jadę na taką co akurat jest po drodze więc kilka już odwiedziłem.

W dniu 20.10.2021 o 09:47, marcinek44 napisał:

bez przesady 2500 kurs 270 egzamin -jak się uda za pierwszym razem 😉 jedna wypłata, jak ktoś dobrze zakombinuje to mu Krajowy Fundusz Szkoleniowy to zapłaci albo jakiś inny rozdawca kasy na szkolenia.

Zauważyłem, że wielu z was narzeka na "kosmiczne" ceny szkolenia... Jak ktoś chce jeździć na TIRze to musi wybulić na start 6500zł za samo szkolenie + egazminy. Ktoś chce spawać ? Może pojedynczy moduł jest tani bo trzeba liczyć niecałe 2000zł ale nie ukrywajmy - MAG/pachwinka/FM1  to szału nie zrobi. Kursy księgowości ? Każdy aspekt to kilka stówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to koszt zrobienia uprawnień na diagnostę jest śmiesznie niski. Każdy sobie może pozwolić na niego. Ja czekam dnia aż przepisy zweryfikują wiedzę diagnostów, aż zawód stanie się prestiżowy i na początku wypłaty normą z przodu będą cyfry 5,6,7 z nie 2,3,4...

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sad_madman napisał:

wybulić na start 6500zł za samo szkolenie + egazminy.

To co napisałeś to nawet nie wystarczy w większej wiosce która zwie się miastem.  Dwa lata temu robiłem uprawnienia na C+E i finalnie żeby zacząć jeździć zawodowo kurs wyszedł mnie prawie 9 tys zł nie mówiąc już o zrobieniu uprawnień w mieście wojewódzkim gdzie ceny na kat C zaczynają się od 3200zł, więc cena 2.5 tys na cały kurs diagnosty to 1/4 tego co musi wydać przyszły kierowca zawodowy.
 

 

16 minut temu, Rafi90 napisał:

nie 2,3,4

A to jeszcze ktoś w tej branży pracuje za 2 tys?  no chyba, że na 1/2 etatu albo emeryt... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.