Skocz do zawartości

Klucz serwisowy a własność produktu


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że co krótki czas wzywamy serwis do kalibracji wagi na testerze amortyzatorów mam pytanie - jak to jest, a jak być powinno? Załóżmy - kupuję linię diagnostyczną od firmy X która przez  trzy lata serwisuje gwarancyjnie sprzęt - to rozumię- klucz do kalibracji i zmiany ustawień serwisowych ma przy sobie firma X, ale - czas mija, sprzęt zawodzi, gwarancja się kończy i co wówczas, czy klucz do ustawień programu który zakupiłem i uzytkuję jest mój czy firmy X? Czy ja mam za każdym razem płacić za rozkalibrowane parametry tak, jak to by to była moja wina że to działa jak działa? Jak jest u Was? Zdalnie się nie da, bo klucz jest fizyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz samochód i dostajesz instrukcję obsługi natomiast nie dostajesz instrukcji napraw i schematów elektrycznych ale dostęp do instrukcji napraw i schematów możesz sobie wykupić bo to gwarantuje prawo, niestety wykupienie takiego dostępu zwykle słono kosztuje. Myślę, że analogicznie będzie w przypadku linii diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 18:40, nesiasps napisał:

Czy ja mam za każdym razem płacić za rozkalibrowane parametry tak, jak to by to była moja wina

Nie używaj, nie będzie się rozkalibrowywać. Sprzęt pomiarowy zgodnie z DTR powinien być kalibrowany przez serwis, a nie przez pierwszego lepszego Kowalskiego. Skoro masz obiekcje co do tego sprzętu, to go sprzedaj i kup innej marki i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 07:07, adam1501 napisał:

przez pierwszego lepszego Kowalskiego

lakiernika z papierami do pomalowania ściany nie trzeba wołać - tu jest sprawa jeszcze bardziej banalna...

 

W dniu 28.08.2021 o 07:07, adam1501 napisał:

Nie używaj, nie będzie się rozkalibrowywać

pewnie to pomoże:)) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesiasps napisał:

tu jest sprawa jeszcze bardziej banalna

Zobaczysz jak wsadzisz dla jakiegoś pieniacza sagana a on będzie chciał potwierdzenia kalibracji urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam1501 napisał:

będzie chciał potwierdzenia kalibracji urządzenia

kalibracja raz do roku analizatora czy dymomierza to i owszem ale nie wagi na amortyzatorach co tydzień - to chyba raczej tensometry trzeba sprawdzić, a nie przycisk na klawiaturze klikać i udawać że jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nesiasps napisał:

to chyba raczej tensometry trzeba sprawdzić

Jeżeli coś się takiego dzieje po tygodniu użytkowania, to raczej to urządzenie jest niesprawne i kalibrowanie niczego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.