Skocz do zawartości

Jaki termin badania ?


cipsy123

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, czy już jakieś OBT było przeprowadzone. Jak było to tylko na rok. 

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak program "wie" że jest w pojeździe urządzenie "poddozorowe", albo jest taxi, albo autobus.... albo .... to świetny program, ale jeżeli nic z tych albo nie ma to na badaniu następny termin za 2 lata.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można :

- " strzelić " powypadkowe - oczywiście bez " terminu" *

- ustalić dane niezbędne do rejestracji - *

i dalej azymut WK " może dopełnią " do 3 lat od 2019.03.19

Oczywiście mowa o pojeździe nie " zza wielkiej wody " - chodzi mi, że ma homo. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cipsy123 Jak robisz tylko powypadkowe, to po co pytasz o termin następnego badania - w tym badaniu terminu nie ustalasz.

Jeśli robisz okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju i do tego powypadkowe, to w okresowym termin na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sm napisał:

Jeśli robisz okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju i do tego powypadkowe, to w okresowym termin na 2 lata.

To zbyt śmiałe twierdzenie, mamy zbyt mało danych aby to potwierdzić. Nie wiemy z jakiego kraju jest pojazd ani w jaki sposób był wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania jak przedmówcy, tzn jak było już okresowe to na rok, a jak nie i robisz pierwsze w kraju z DIP i na 2 lata (pod warunkiem że nie ma gazu, taxi etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odkopię. Jestem na stacji więc proszę o pilną pomoc.

M-B GLC, data I rejestracji: 09.09.2017. Chłopaczek zrobił mi OBT z terminem do 09.09.2022. Chyba powinien być równo rok od dziś, dobrze myśle? 
Auto z Niemiec, ma homologację i kat. M1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Admiral napisał:

Chłopaczek zrobił mi OBT z terminem do 09.09.2022. Chyba powinien być równo rok od dziś, dobrze myśle? 

Literalnie diagnosta może mieć rację, ale wykładnia funkcjonalna i "życiowa" mówi, że na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Admiral napisał:

Zaakceptowałabyś obie wersje?

Tak, chociaż praktycznie nigdy nie zdarza się skrócenie poniżej roku.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 18:23, Admiral napisał:

Mi to bez różnicy, ale nie chcę w piątek latać 3 razy Stacja ->WK. 

Gdyby urzędnik się zdziwił, to powiedz że diagnosta zastosował zapisy ustawy wprost (głupie zapisy ale obowiązujące) i dla Ciebie te dwa miesiące nie mają znaczenia.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Podepnę się do tematu, wiem że już było i z krajowymi autami nie mam problemu ale jeśli przyjeżdża na pierwsze badanie pojazd z zagranicy gdzie pierwsza rejestracja 07.02.2019 to robimy badanie z data na rok czy do 07.02.2024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naciągnął do pięciu lat od daty pierwszej rejestracji, czyli tak, jak wyżej.

Nie wnikałbym w zagraniczne szczegóły ile i dlaczego i czy w ogóle naklepali jakichś badań wcześniej.

Widzę datę pierwszej rejestracji i to na 'porazpierwszym' mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tu na forum wisiała tabelka "czasookresów" zagranicznych przeglądów ew. popatrzeć w ZDR

Zasadniczo dopełnienie do 5 lat ale nie zawsze 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukam pisma potwierdzajacego o dopełnieniu do 5 lat BT.WLegnicy starostwo nakazuje diagnostom po przekroczeniu 3 roku klepać na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.