Skocz do zawartości

PODWYŻKI CEN BADAŃ - akcja protestacyjna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2021 o 21:15, tadeusz p. napisał:

Zrób " papiery" i będziesz "księciuniem" i będziesz klepał wszystko !!! Będziesz miał wszystko dla siebie !!! Tylko jak długo ???

Chyba za duże wymagania stawiasz dla niektórych ... [:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyszłość w naszej branży jest raczej słaba. Cóż. Jak widać demolowanie prywaty dobrze idzie rządzącym, poczekać parę lat i otworzą rządowe SKP z badaniem 250zł za osobówkę albo jakaś korporacja stworzy sieć stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Żoliborzu będzie taka bramka i tam sprawdzą czy 1. Zasługujesz żeby jeździć pojazdem 2. Odpowiednio reagujesz na widok kolumny rządowej 3. Jak to możliwe że dalej stać Cię na paliwo … reszta to opłata i cóż - wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafi90 napisał:

Czyli przyszłość w naszej branży jest raczej słaba. Cóż. Jak widać demolowanie prywaty dobrze idzie rządzącym, poczekać parę lat i otworzą rządowe SKP z badaniem 250zł za osobówkę albo jakaś korporacja stworzy sieć stacji.

Niektórzy się sami demolują, u nas powstała nowa OSKP i ściągają klientów badaniami po 80zł, paragon/faktura normalnie a fizycznie 80zł...klienci przyjeżdżają i pytają ile badanie?OOO ile! to jadę tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ddaro napisał:

a fizycznie 80zł..

A może 79,69 ?  No, plus oczywiście OE

Wtedy by wyszło bez podatku, a na to, to US wydaje decyzję/pozwolenie ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pracowałem na podstawowej stacji, gdzie za BO. było 80 zeta. Motocykl i ciągnik - 5 dych. Wszystko było uzgodnione z urzędem skarbowym (tak twierdził właściciel), było pismo wystawione przez US o zgodności z prawem takiej decyzji. Paragony i faktury były wystawiane właśnie na tą niższą kwotę. Żałuję że nie zdążyłem skserować tego pisma. Pamiętam że decyzja była oparta o bardzo małą ilość klientów, jednak firma i tak zakończyła działalność z powodu ponoszonych strat , czyli niskie ceny - to nie wszystko. Teraz wiem że miałem zbyt ostry wzrok w tamtym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się w moim mieście zwiedzieli że istnieje taka furtka to jutro juz by wysiał baner że OBT do 3.5T 50zł... Zamiast podwyżek będziemy mieli obniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, markes30 napisał:

Drugi rok z rzędu na minusie.

To jak to jest? Inni dają jeszcze gratisy, żadna stacja się u mnie nie zamknęła. Też dopłacają do interesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adam1501 napisał:

Słabo kontrole przeprowadzasz 

Można oczywiście sobie pożartować, czemu nie. Szczególnie łatwo śmiać się i żartować, gdy inni pracują w pocie czoła, z ogromnym stresem, aby utrzymać firmę, która bywa często dorobkiem życiowym całej rodziny. Przypomina mi się w tym momencie scena z "Lalki" B. Prusa, gdy młody Wokulski wynosi z piwniczki towary, a jakiś klient woła uradowany, cyt.: "jak on się pysznie wydobywa" - wywołując śmiech zgromadzonej w lokalu gawiedzi.

Zaś prawda jest prozaiczna, że coroczne kontrole przeprowadzane są w 99,99% RAZ na rok. Więc w tym dniu nie oszczędzamy. A pozostały czas w danym roku wykorzystywany jest na robienie oszczędności - w każdym możliwym zakresie!

Oszczędzając na wszystkim, także na czasie BT, na wykorzystywaniu urządzeń i wyposażenia pogarszamy jakość BT. Wie o tym nasz (?) DTD, czyli resort transportu i . . . . . . - akceptuje ten fakt/toleruje tę patologię.

Pozdrawiam

dP

- - - - - -

P.S.

I pomyśleć, że niedawno ten ciekawy temat ktoś chciał zamknąć po dwóch/trzech dniach dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, błachot napisał:

Oszczędzając na wszystkim, także na czasie BT, na wykorzystywaniu urządzeń i wyposażenia pogarszamy jakość BT. Wie o tym nasz (?) DTD, czyli resort transportu i . . . . . . - akceptuje ten fakt/toleruje tę patologię.

Wiedzą też o tym właściciele stacji, którzy nawet zachęcają do takiej patologii (procederu).

A jednak twierdzą, że samo podniesienie cennika (vide protest zorganizowany przez "Izbę") wpłynie znacząco na poprawienia jakości badań. Dla mnie jedno z drugim się wyklucza. No ale ja nie jestem właścicielem, więc nic nie rozumiem niestety. 

 

A skoro ta "Izba" kłamie co do zarobków diagnostów, to jak należy potraktować jej argumenty, co do podniesienia cennika ? (nie odpowiadaj, retoryczne pytanie)

 

Najpierw zmiana systemu badań, a póżniej podwyżka, będę nawet za ...

 

Ale jak to Pan Norbert Jezierski napisał 

Cytat

Nie przelewajcie żalu za swoje nieudane życie na Waszych pracodawców, kreując takie osądy

Więc ja tylko przelewam swoje żale, za nieudane własne życie, na naszych pracodawców. I nie przepraszam, że "naszych" nie napisałem z dużej litery. bo stosuję się do zasady

0łówek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michal_k napisał:

To jak to jest? Inni dają jeszcze gratisy, żadna stacja się u mnie nie zamknęła. Też dopłacają do interesu?

Michał porozmawiaj z przedsiębiorcami jak będziesz u nich na kontrolach. Proszę Cię o krótką relację z tych rozmów. Najbardziej interesują mnie informacje o opłacalności tych przedsiębiorców, którzy mają tylko SKP.

14 godzin temu, Mecher napisał:

Więc ja tylko przelewam swoje żale, za nieudane własne życie, na naszych pracodawców. I nie przepraszam, że "naszych" nie napisałem z dużej litery. bo stosuję się do zasady

Za chwilę nie będziesz miał pracodawcy. W woj. Łódzkim nie ma żadnej oferty pracy dla diagnosty. TZN jedna jest ale .... sami przeczytajcie. Strach wysłać CV...

https://www.olx.pl/oferta/praca/diagnosta-samochodowy-CID4-IDNg7SJ.html#9c21061239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 10:59, markes30 napisał:

Ledwo ciągniemy. Drugi rok z rzędu na minusie.

Ile mieliście badań w zeszłym roku? U nas nieco ponad 2 tys. Bida z nędzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markes30 napisał:

Za chwilę nie będziesz miał pracodawcy. W woj. Łódzkim nie ma żadnej oferty pracy dla diagnosty. TZN jedna jest ale .... sami przeczytajcie. Strach wysłać CV...

To może trzeba zrobić co obiecywałeś ?  Dawno już bym tak zrobił na twoim miejscu, mając od ponad roku czarne myśli, na temat zmian jak Ty. 

Ale to miło, że martwisz się o moją pracę.

I zobacz, mimo że to ja przelewam tutaj swoje żale, za nieudane własne życie, na "naszych" pracodawców, nie mam takiego daru czarno widzenia jaki prezentujesz. Ciekawe, prawda ?

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, markes30 napisał:

Za chwilę nie będziesz miał pracodawcy.

Za chwilę to pracodawcy nie będą mieli pracowników, dowód - w Kielcach i okolicach kilka skp poszukuje diagnostów. Na razie pracodawcy łatają przerzucając diagnostę chociaż na jeden dzień z jednej skp na drugą lub ubłagali UDS który już zmienił zawód, żeby etatowy trochę odsapnął (ja :evil:). A jak na emeryturę przejdzie moja półka, a to już za parę lat. Być może właściciele się obudzą......., ale z ręką w nocniku. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, markes30 napisał:

Nigdy w życiu nie musiałem odpalać Office w związku z pracą na SKP. Nie no w sumie odpaliłem raz i napisałem kartkę którą później przykleiłem na szybę drzwi stacji " Podczas trwania badania technicznego na stacji może przebywać tylko diagnosta"

Ceny muszą skoczyć bo działalność w końcu przestanie się opłacać i badania przestaną się robić. Żyć z samej skp to dziś ciężko. Chyba że masz interes jak dwie stacje w sąsiedztwie które zabierają robote przynajmniej 3-4 innym bo mają po 8 -10 tyś badań , półtorej diagnosty na etacie a warunkiem przejścia BT jest tylko to żeby był DR. Gdyby tych dwóch ktoś sprzątnął to reszcie stacji wpadło by tak lekko po tysiącu albo i więcej badań. No ale nikt nie sprząta...

Dobrze że u nas jest firma transportowa , warsztaty na 5 stanowisk (w tym ciężarowe/autobusy) bo też z 3 tyś badań by było kiepsko wyżyć. Ja się tam cieszę że mam 3 tyś a anie 7 bo nie miałbym się kiedy po du**e podrapać a pieniądze te same. Tu mogę poczytać forum , poszperać po internecie , podzwonić tu i tam przez co wiedza myślę z dnia na dzień coraz większa. Fajnie też bo mogę każde szkolenie zaliczyć jakie jest organizowane więc też kiedyś te papiery się przydadzą. Nie wiem jak wy , ale jeśli nie będzie zmian to widzę się na SKP max kilka lat , a międzyczasie trzeba się dokształcać i szukać czegoś gdzie będę mógł swojej wiedzy z SKP używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 19:09, błachot napisał:

Zaś prawda jest prozaiczna, że coroczne kontrole przeprowadzane są w 99,99% RAZ na rok.

Nie trzeba być na stacji fizycznie aby wiedzieć, że dzieje się tam źle. To widać na co dzień w trakcie np. poprawy danych w DR czy też sytuacji gdy jednostanowiskowa stacja wykonuje 12 tyś badań rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wrc69 napisał:

Szkoda że nikt z tą wiedzą nic nie robi.

Tu jest właśnie pies pogrzebany. W każdym powiecie jest jakaś poczta na której załatwi się wszystko i nikomu się nie chce tego stanu zmienić. Policja czy urzędnicy nie są z kosmosu, żyją w tym środowisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adam1501 napisał:

 Policja czy urzędnicy nie są z kosmosu, żyją w tym środowisku...

Jak się robi BT na poczcie na swoje auto i członków rodziny to ciężko później prowadzić dochodzenie i szukać lewizny. Temat znany z autopsji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest, nawet kilka ale jest tak, że jak zaczniesz coś robić to tobie się bardziej za to oberwie niż im, więc jak to mówią lepiej się gó*na nie tykać. Po co się narażać na gniew z ich strony? Oni mają swoje układy itp, a ty co? Później ci klientela podeślą ze spaloną żarówką lub czymś dobrze zamaskowanym i zamiast oni to ty polecisz. Dlatego ja olewam takie sprawy i nawet sam jak mam problematycznego klienta to mówię gdzie ma jechać i tam mu na bank z pocałowaniem ręki zrobią. Im więcej tak będą klepać, tym większa szansa że ich ktoś w końcu drapnie, kto nie jest jakiś układowy.

13 godzin temu, cezary napisał:

Za chwilę to pracodawcy nie będą mieli pracowników

I bardzo dobrze, może w końcu zmądrzeją, że lepszy Diagnosta, niż zamknięty biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.