Skocz do zawartości

PODWYŻKI CEN BADAŃ - akcja protestacyjna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Że potrzebny dozór, to miałem z UDT na mailu po wysłaniu zapytania ze zdjęciem naczepy, trzy lata temu.  Niestety gdzieś wcięło po którymś tam pokazaniu cwaniakom, co twierdzili, że nie trzeba.

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko co unosi podlega pod dozór. Wątpliwy pozostaje tylko bramowiec targający na siebie z gruzem kuwetę.

Byle winda z tylu busa pod dozór się lapie, byle hadeesik na małej pace... No nie wiem ale w życiu zwalniającej decyzji na Lohr'ę nie spotkałem. Może ktoś ma w zasobach swoich i zapoda na forum dla potomnych.

 

Ups! Sorry, ale deko nastąpił max zjazd z tematu. :silent:

Bramowiec lub hakowiec. Pogubiłem się. Sam już nie wiem. :nausea:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

No nie wiem ale w życiu zwalniającej decyzji na Lohr'ę nie spotkałem.

Na 100% były jakieś wyjątki. Jak dobrze pamiętam, to gdy najazd był tylko pochylany a nie podnoszony w całości to dozór nie był wymagany.

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Wątpliwy pozostaje tylko bramowiec targający na siebie z gruzem kuwetę

Ja widywałem bramowce i hakowce z naklejką dozorową zatem przepuszczam, że oba podlegają pod dozór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Paprock napisał:

Ups! Sorry, ale deko nastąpił max zjazd z tematu. 

Bramowiec lub hakowiec.

 

Skleroza nie boli,

to było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 21:06, Mecher napisał:

Wiedzą też o tym właściciele stacji, którzy nawet zachęcają do takiej patologii (procederu).

Oszczędzanie jest patologią/procederem?

Wyłączanie światła po wyjeździe Klienta jest procederem. Po co SKP ma być na full oświetlona, gdy nie wykonuje żadnego BT?

Zmniejszenie ogrzewania w pomieszczeniach, to patologia? Gdy sami pracownicy rozumieją sytuację i nie chcą zamknięcia swojej SKP.

Oszczędzanie wody do mycia podłóg jest procederem, gdy rosną ceny wszystkich nośników energii a Cennik BT nie jest waloryzowany od 17 lat?

Oszczędzanie na zakupach nowej odzieży roboczej, środków czystości jest też patologią? Gdy Koledzy akceptują ten fakt, bo w pobliżu nie ma innej SKP lub jest w podobnie tragicznej sytuacji. 

Oszczędzanie na serwisie lub oszczędzanie na wymianach starych urządzeń na nowe jest procederem? Jeśli już, to tylko wówczas, gdy jednoznacznie zostanie wskazany sprawca, którym jest DTD (resort transportu) + nijaki Adamczyk i jego prawa ręka Weber. 

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zrozumiałeś o czym pisałem, lub nie chcesz, to nie mamy o czym polemizować.

Nie zejdę do twego poziomu, bo póżniej zniszczysz mnie doświadczeniem w tym co robisz czy tam robiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. Bez szybko wprowadzonych podwyżek padniemy. Diagności zostaną bez pracy. Co gorsza ci najbardziej wartościowi zostaną zwolnieni w pierwszej kolejności.

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 12:03, błachot napisał:

A co należy - zdaniem Kolegi "wroc69" zrobić z tą i taką wiedzą?

Użyć w celu poprawienia jakości wykonywania badań technicznych w Polsce.

P.S. Nie pisz Kolego już więcej

W dniu 8.01.2022 o 12:03, błachot napisał:

weekendowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie: 1 stacja państwowa zatrudnia 2 diagnostów. Jeden pracuje 8 godzin i robi 2 badania na godzinę. 16 badań dziennie razy 2 diagnostów = 32 badania / dzień. Z 3 SKP wykonujących po 10 badań dziennie, zatrudniających razem 6 diagnostów zostanie jedna państwowa zatrudniająca 2 diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wróżbita Maciej i Jackowski w jednym.

Podaj mi proszę 6 z 49, skoro jesteś taki dobry, a podzielę się z Tobą "szóstką". W czwartek losowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, markes30 napisał:

ci najbardziej wartościowi zostaną zwolnieni w pierwszej kolejności.

Chętnie bym ich zatrudnił w urzędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

zatrudnił w urzędzie :)

Myślę że starostwa powinny mieć przynajmniej po jednym specjaliście , biegłym w badaniach technicznych (mówie o małych miasteczkach jak u nas) bo nie wytykam nikomu, ale poziom wiedzy jeśli chodzi o BT jest mierny. Na pewno nie wszędzie, ale czasem urzędnik upiera się na coś co jest niezgodne z przepisami bo "zawsze tak było" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

starostwa

są bytem politycznym, zatrudniającym "z nadania". Piszę "z nadania", bo nawet ( a może: szczególnie) w najmniejszych bytach nawet sprzątaczkę zatrudnia się z polecenia "Pani Krysi" z sekretariatu. W ten zabetonowany układ trudno podłączyć transfuzję świeżej krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wrc69 napisał:

zatrudniającym "z nadania"

Jestem tym szczęściarzem - mój nadzór jest "diagnostą" i nasze problemy nie są Mu obce - a więc przeciwnie - więcej pomoże niż zaszkodzi - ale jak trzeba to bez skrupułów - na kontroli z TDT nie ma litości ani pobłażania 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal_k napisał:

Chętnie bym ich zatrudnił w urzędzie :)

Minimum socjalne + paczka z czekoladą i pomarańczem na święta?

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

Chętnie bym ich zatrudnił w urzędzie :)

A widzisz, ja chciałem iść do urzędu, do wydziału komunikacji, niestety wykształcenie wyższe (na którym przerobiłem ppwg, kpa, kc itp.) To za mało żeby nawet zaprosić mnie na rozmowę. O uprawnieniach diagnosty i doświadczeniu na SKP już nie wspominam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dominik_z napisał:

To za mało żeby nawet zaprosić mnie na rozmowę.

Kolego gdzie Ty żyjesz? Przecież tam zatrudnia się nie na zasadzie wykształcenia i wiedzy tylko

21 godzin temu, wrc69 napisał:

zatrudnia się z polecenia

Etat był nie dla plebsu, tylko dla konkretnego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności a w szczególności właściciele SKP dziś dostałem fakturę za ogrzewanie od PGNiG czyli gaz 300% procentowa podwyżka szok aż strach jak dostanę fakturę za prąd jak żyć jak dalej to utrzymać a jeszcze podwyżka od Zusu i Polski ład Stacje będą padać tak jak pisaliście wcześniej moim zdaniem tu idzie na upaństwowienie SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydentom oczywiście chodzi o własny zysk - raczej bez większej historii i badania skutków  - zapewne są podmioty skupione na przejęciu rynku badań ale w „państwowych” instytucjach bym tego nie szukał … to by było może i nawet logiczne, ale nieopłacalne dla prywatnych kieszeni polityków i ich rodzin - obecnie jest idealny czas na wdrażanie lepszych rozwiązań, jako że nikt nad niczym nie panuje, a wszyscy biegają chaotycznie - myślę, że wiele działek zmieni właściciela z bardzo dobrym zyskiem w imię lepszego jutra ale dla niewielkiej grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesiasps napisał:

nikt nad niczym nie panuje, a wszyscy biegają chaotycznie

To są wszystko bardzo ciekawe spostrzeżenia.

Kiedyś sam głosiłem ideę, aby wszystkie państwowe SKP (np. MZK, PKS, WPK, itd., itp., et'cetera) połączyć w jedne podmiot gospodarczy na wzór Dekra, TUV. Ale to były jednak nieco (?) inne czasy, gdy nie było jeszcze naszych sieci SKP. Dzisiaj taki podmiot może mieć trudności z wytrzymaniem konkurencji z naszymi własnymi sieciami, bo byłby zbyt kosztowny. Ponadto my w branży nie grzeszymy zdolnościami organizatorskimi, choć znamy się na wszystkim innym . . . . .

Ale ten nowy państwowy podmiot, który chcą zbudować urzędnicy DTD wcale nie musi stricte  państwowy. Można go zbudować w oparciu o potencjał Orlenu, o czym parę miesięcy temu debatowaliśmy, choć chyba nie na tym forum.

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, błachot napisał:

Można go zbudować w oparciu o potencjał Orlenu, o

Ale już nie o potencjał Lotosu, który został podzielony i sprzedany za grosze...

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.