Skocz do zawartości

PODWYŻKI CEN BADAŃ - akcja protestacyjna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Jak się robi BT na poczcie na swoje auto i członków rodziny to ciężko później prowadzić dochodzenie i szukać lewizny.

A z drugiej strony ten co klepie to dostaje niepisaną ochronę od tych co mogli by go skontrolować i proceder trwa w najlepsze aż jakiś NIK i PG zawitają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam1501 napisał:

Policja czy urzędnicy nie są z kosmosu, żyją w tym środowisku...

Znaczy tłuką takie kokosy, że jeżdżąc rupieciami muszą załatwiać sobie OBT na "poczcie". To chore.

Miałem na OBT jakiegoś Fusza drogówki spod Warszawy. Że jest z Policji okazało się pod koniec linii diagnostycznej i człowiek był w szoku, bo nie wiedział że tak OBT wygląda. Zawsze ktoś mu robił "po łebkach", byle było a tu ktoś mu sprawdza czy wycieraczki i spryskiwacze działają. No bym rozumiał, jakbym wiedział od początku i się jakoś mocniej przyłożył, a on dostał ode mnie dokładnie to samo co każdy inny klient. Bardzo mnie to zastanowiło w jakich stodołach on robił do tej pory OBT, jak coraz większe miał oczy w miarę dojeżdżania do końca kanału diagnostycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

A z drugiej strony ten co klepie to dostaje niepisaną ochronę

No właśnie to jest sedno sprawy. To co u nas na jednej SKP wyprawiali to w TV można by puścić w jakiejś UWADZE. Po chyba kilku sprawach w sądzie i latach kombinacji, diagnostów zawiesili. Jeśli wrócą do roboty to chyba zacznę pieczątki zabierać do domu i robić badania bo będzie to oznaczało że możesz jawnie robić wszystko a konsekwencji zero

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

No właśnie to jest sedno sprawy.

No właśnie też się z tym zgadzam, kontrole powinni przeprowadzać "obcy": TDT.

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

myślę że 2022 nie przyniesie tutaj żadnej zmiany

Jeśli nie przyniesie, to już nic się ne zmieni, bo 2023 to rok wyborczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrc69 napisał:

No właśnie też się z tym zgadzam, kontrole powinni przeprowadzać "obcy": TDT.

Jeśli nie przyniesie, to już nic się ne zmieni, bo 2023 to rok wyborczy.

Tyle, że w TDT nie ma ludzi do pracy. 60 procent odeszło w ciągu ostatnich lat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lokiec3 napisał:

Tyle, że w TDT nie ma ludzi do pracy. 60 procent odeszło w ciągu ostatnich lat.

Wystarczy przeprowadzić nabory, ale jakie nabory mają przeprowadzić, jak prawo, na podstawie którego mieliby powody zasilania swoich szeregów leży w legislacji bezczynnie.

Od 01.01.2023 wydają odstępstwa, zobaczymy co drgnie w dziale Kariera na stronie TDT.

Edytowane przez wrc69
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lokiec3 napisał:

Tyle, że w TDT nie ma ludzi do pracy.

Ludzi jak ludzi, ale sama liczba oddziałów jest skromna. Jak przekazanie nadzoru zostanie uchwalone to i tak będzie obowiązywał przynajmniej roczny okres przejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rafi90 napisał:

że możesz jawnie robić wszystko a konsekwencji zero

A jakie konsekwencje poniósł czy poniesie właściciel stacji? Jedyne co poniósł to pajdę utargu, a jak się zrobił dym to rączki do góry i twierdzi to uprawniony diagnosta robił.

 

21 godzin temu, wrc69 napisał:

kontrole powinni przeprowadzać "obcy": TDT.

Wszystko zależy jak to by działało, jeżeli na zasadzie że  diagnostę można udu..ć  a panu przedsiębiorcy dać co najwyżej zalecenia (do czasu ich usunięcia stacja dalej funkcjonuje) to część diagnostów sama odejdzie i ja też. Wolałbym swoją stację pobudować z jakimś stanowiskiem z boku pod drobne naprawy czy wulkanizację i narzekać  jest mi źle i niedobrze. Pierwszy bym jechał na protest i krzyczał róbcie podwyżkę bo ja zainwestowałem 1,5 czy 2 mln zł i dozgonnie ja i moja rodzina musimy żyć w luksusie.

Panowie może ta branża jak wiele innych miała swój złoty czas i właśnie to mija. Może stacje przestaną być biznesami gdzie 2 diagnostów z czego często jeden na 1/2 etatu ma w kilka lat wypracować takie zyski aby zamortyzowała się inwestycja a szef z rodziną spłacając kredyt nie musiał zaciskać pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 10:34, wrc69 napisał:

O Qrła... Szkoda że nikt z tą wiedzą nic nie robi.

No właśnie.

Wszyscy wiedzą: rząd PiS-u, minister Adamczyk i jego prawa ręka Weber, cały DTD (resort transportu), TDT i GITD, każdy nadzór WK/starostwa w każdym miejscu Kraju, Policja (biorąca udział w tym procederze koło Otwocka), branżowe media, posłowie składający petycje w tej sprawie, liderzy i członkowie naszych branżowych organizacji, nasze środowisko zawodowe, itd., itp., et'cetera.

Cyt.: "Szkoda (...)"

- czyżby? A co należy - zdaniem Kolegi "wroc69" zrobić z tą i taką wiedzą? 

Bo my tak bardzo lubimy narzekać, od pokoleń, że to inni są zawsze winni, a nie my (typowe: my nie przegraliśmy w 1939 r., tylko oni nas najechali i pokonali, co rzekomo usprawiedliwia nasze nieudacznictwo).

Ja nie rozumiem tej postawy, że ciągle ktoś inny ma nas bronić, ma za nas samych robić porządek w naszej branży. Naszą osobistą i narodową porażkę w 39 roku zwalaliśmy na W. Brytanię, Francję, (...) nie przyjmując do wiadomości, że sami na nią zasłużyliśmy narodową głupotą.

Podobnie teraz. A to GITD ma nas ratować, a to TDT, a to PISKP, a to Policja, a to . . . . . - Babcia Klozetowa (?).

Nie rozumiem, dlaczego swojego bałaganu nie chcemy posprzątać sami?

Przecież niezależność naszego zawodu wpisana jest w Prawo UE (Dyrektywa nr 45 z 2014 r.)!

Pozdrawiam weekendowo

dP

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 12:03, błachot napisał:

Przecież niezależność naszego zawodu wpisana jest w Prawo UE (Dyrektywa nr 45 z 2014 r.)!

Ciekawe jakie zdanie na ten temat ma TK P.Juli...:icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma rynek państwowy lub prywatny do tego? Czyżby na państwowej posadce manna leciała z nieba?

Kto był popychłem u prywaciarza, to przecież królem na państwowym nie będzie. Co najwyżej dwapińcyt na rękę.

Owszem, potrzeba zmian. Tylko zacząć trzeba od świadomości, że badania są potrzebne, że badania są wykonywane rzetelnie, że diagnosta dokłada wszelkich starań a nie lipę odstawia. Tego trzeba nauczyć nie wszystkich prywaciarzy! 

A poza tym każdy szef, boss, kierownik, właściciel jest od tego aby cisnąć, a nie za opieszałość, lenistwo, cwaniactwo i bumelowanie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pitermlody napisał:

słyszałem że rządzący mają chrapkę przejąć biznes badani technicznych stacje powoli będą padać a na miejsce ich będą powstawać państwowe

Znów po pijaku (jak to wyżej pisane było) głosy słyszałeś ?

Film "Pod mocnym aniołem" oglądałem, po co mi streszczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paprock napisał:

Czyżby na państwowej posadce manna leciała z nieba?

Przeświadczenie społeczne jest takie ( oczywiście dotyczy to pogrubionej info w cytacie ) :

- " czy się stoi, czy się leży " :

to przynajmniej :

49 minut temu, Paprock napisał:

dwapińcyt 

się należy. :evil:

51 minut temu, Paprock napisał:

Kto był popychłem u prywaciarza, to przecież królem na państwowym nie będzie.

Tak. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pitermlody napisał:

z dobrych źródeł słyszałem

A ile to dobre źródło ma vol ? 50%,70%,99,9% ?
Ja też różne opinie słyszałem, że DEKRA, że państwowe SKP, że wydruk z pomiarów do zaświadczenia z BTP i wtedy podwyżki, ale myślę, że spokojnie można to wszystko odłożyć na regał, do działu bajki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominik_z napisał:


 że DEKRA, 

Ja o Dekrze to wiem tyle że stacje pod ich "patronatem" to np twierdzą że na  tzw "Lohre" a fachowo autotransporter nie trzeba UDT niezależnie od tego jak podnoszone są podesty . Później że do ZK z ciężarowego na osobowy + zmiana liczby miejsc wystarczy fabryczna homologacja. Tam dopiero muszą dużo pić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafi90 napisał:

Ja o Dekrze to wiem tyle że stacje pod ich "patronatem"

Guzik wiesz albo sam tyle pijesz, że ...

Ja pod patronatem Dekry i żadnych bzdetów jak napisałeś nie stosuje/uważam.

Może czas na Alkaprim lub coś podobnego ?

Pewny jesteś, że takie jest stanowisko Dekry, czy tak uważasz, bo jakiś reksio tak robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

Guzik wiesz albo sam tyle pijesz, że ...

 

W mojej okolicy są dwie stacje pod D i herezje które od nich wychodzą aż przyprawiają o ciarki. Widocznie część waszych patronów ma się lepiej a część gorzej. Ja mówię co widzę, nie wiem co się dzieje na drugim końcu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno posiada stosowne zwolnienie z UDT ten wynalazek - codziennie widzę jak ta konstrukcja goni za kasą i nie chciałbym żeby mój pracodawca stał na takim stanowisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.