Skocz do zawartości

Ustawienie świateł w pojeździe


Michaleek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, niedługo poprawiam swoją opisówke i podczas przygotowań naszło mnie, jeżeli dostane pytanie jak w tytle czyli ustawienie świateł w pojeździe.

Nie znalazłem nic konkretnego jak ustawić światła czy mógłby mi ktoś opisać to tak jakby to był egzamin ?

Nie chodzi mi o samo ustawienie świateł w garażu, tylko opis pełna profeska taki jak egzaminator uzna za prawidłowy.

Dzięki wielkie i pozdrawiam. Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo na OBT NIE REGULUJEMY ŚWIATEŁ!!!

SKP sprawdza ustawienie świateł. Podstawa to ciśnienie w ogumieniu, pojazd w wyposażeniu podstawowym, następnie korektor świateł na zero, przystawiamy przyrząd (ustawienie prostopadłe do osi podłużnej pojazdu - ustawienie pochylenia (wartość jest najczęściej podana na obudowie reflektora lub na TZ w zależności od modelu pojazdu a gdyby tego nie było to bierzemy miarkę i kalkulator i wyliczymy wymagane pochylenie). Sprawdzamy ustawienie i granicę światło-cienia a w przypadku świateł drogowych liczymy wymaganą światłość. Kryteria uznania ustawienia za niewystarczające znajdują się w 776 - tabelka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SKP nie ustawia się świateł, tylko poprawność ich ustawienia- to sobie zapamiętaj. 
A tak w skrócie (pomijając OBT)
-sprawdzić ciśnienie w oponach
-sprawdzić kat opadania światła (tabliczka znamionowa/ lampy)
-ustawić na przyrządzie do ustawiania świateł kąt opadania światła
- ustawić przyrząd równolegle do przodu pojazdu.
-sprawdzić poprawnosć ustawienia świateł / śwaitłość świateł drogowych 

Trzeba też pamiętać żeby korektor ustawienia świateł w kabinie był ustawiony na zero w przypadku braku samopoziomowania

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 12:31, dominik_z napisał:

Na SKP nie ustawia się świateł, tylko poprawność ich ustawienia- to sobie zapamiętaj. 

Dodaj że na OBT się nie ustawia, bo skąd brały by się akcję "światła- Twoje bezpieczeństwo" , bezpieczne to, bezpieczne tamto...:hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.