Skocz do zawartości

Żuk - 7 osobowy - wymiana ławek na fotele z pasami


psutek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam Żuka dla 7 osób z 1997 roku, zarejestrowany obecnie jako ciężarowy.
Obecnie z tyłu są zamontowane typowe ławki do jazdy bokiem bez żadnych pasów. 
Czy jeżeli założę normalne fotele (np. z Vito) to mogę mieć z tego powodu jakieś problemy na przeglądzie ? 
Dodatkowo chciałbym zmienić typ pojazdy na osobowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby:

b) Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu = UI lub USZ.

A poz tym „szukajka” działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, psutek napisał:

Czy jeżeli założę normalne fotele (np. z Vito) to mogę mieć z tego powodu jakieś problemy na przeglądzie ? 

Tak. W obecnym stanie prawnym wszelkie zmiany związane ze zmiana ilości i rozmieszczenia foteli są dość mocno usankcjonowane przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem, sporo tematów. 
Ale zazwyczaj temat dotyczy dokładania miejsc w fabryczne miejsca, i zmiany z ciężarowy na osobowy

A tutaj od razu mam już w dowodzie wpisane 7 miejsc.

A jest jakaś realna ścieżka żeby takie przeróbki wykonać ?
Bo jednak czułbym się bezpieczniej gdyby 5 pasażerów siedziało przypiętych, niż luzem na rozkładanych ławkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że legalne ścieżki przewidziano, tylko mało kto przebrnął takie szlaki, a w przypadku Żuka to na bank wcale.

No PIMOT się czymś takim zajmuje i jeszcze kilka instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumie że ktoś np. kupuje busa 3 osobowego z 2020 roku i chce przerobić na 9 osobowego. To te wszystkie przepisy oczywiście mają sens. 
Ale w przypadku Żuka gdzie się jedzie i tak na ławeczkach, to to nie ma żadnego sensu, jak zwykle przepisy niedostosowane do rzeczywistości. 

Ale dzięki za pomoc, bo myślałem że może dla takich pojazdów jakieś wyjątki się stosuje, ale widzę że przepis to przepis... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, psutek napisał:

Ale w przypadku Żuka gdzie się jedzie i tak na ławeczkach, to to nie ma żadnego sensu,

To jeżdzić dalej na ławeczkach.

To samo w sobie jest już wyjątkiem. Bo taki sam problem będzie miał, ten od tego busa 3 osobowego z 2020 roku, gdyby chciał założyć ławeczki dla 6 osób. Też może  napisze, że sensu w tym nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, psutek napisał:

No rozumie że ktoś np. kupuje busa 3 osobowego z 2020 roku i chce przerobić na 9 osobowego. To te wszystkie przepisy oczywiście mają sens.

Pamiętaj, że wszelkie zmiany mają być zgodne z przepisami obowiązującymi na dzień wprowadzonych zmian. 5 lat temu można było taką zmianę zalegalizować na SKP a dziś to ośrodki badawcze wchodzą w grę. Nawet gdybyś zdecydował się na wyłożenie dużej kasy i wizytę w ośrodku badawczym to raczej z wynikiem pozytywnym takiej zmiany może być problem bo drewniana podłoga w Żuku wymaganych obciążeń nie przeniesie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mecher napisał:

To jeżdzić dalej na ławeczkach.

To samo w sobie jest już wyjątkiem. Bo taki sam problem będzie miał, ten od tego busa 3 osobowego z 2020 roku, gdyby chciał założyć ławeczki dla 6 osób. Też może  napisze, że sensu w tym nie ma ...

No myślę że rok produkcji pojazd powinien mieć jednak znaczenie, i w jakiej technologii jest zrobiony. 
I raczej nie powinno się utrudniać zwiększania bezpieczeństwa. 
Żukiem chce jechać na Złombol, czyli pewnie jakieś 4000 km, więc te ławeczki to słaby pomysł...

6 minut temu, danielg539 napisał:

Pamiętaj, że wszelkie zmiany mają być zgodne z przepisami obowiązującymi na dzień wprowadzonych zmian. 5 lat temu można było taką zmianę zalegalizować na SKP a dziś to ośrodki badawcze wchodzą w grę. Nawet gdybyś zdecydował się na wyłożenie dużej kasy i wizytę w ośrodku badawczym to raczej z wynikiem pozytywnym takiej zmiany może być problem bo drewniana podłoga w Żuku wymaganych obciążeń nie przeniesie.

Pod tymi deskami jest rama, więc mocowanie byłoby zrobione do ramy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, psutek napisał:

Żukiem chce jechać na Złombol, czyli pewnie jakieś 4000 km, więc te ławeczki to słaby pomysł...

Prawdziwym złombolowcom ławeczki niestraszne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.