Skocz do zawartości

Jak odblokować zatrzymany elektronicznie DR na SKP.


stachuw62

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak  Waszym zdaniem powinno się postąpić w przypadku zatrzymanego DR za brak badana kiedy to badanie kończy się wynikiem N? Badanie się odbyło więc powinienem odblokować tyle że pojazd nadal nie może poruszać się po drogach. Jakoś mi to nie daje spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojteczek napisał:

Badanie się odbyło więc powinienem odblokować tyle że pojazd nadal nie może poruszać się po drogach.

Ja osobiście odblokowałbym po " poprawce " - ponieważ zatrzymany DR był za brak ważnych badań technicznych, a na OBT wyłapał pojazd wynik N. :smile:

Chyba, że coś źle zrozumiałem ? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwracam (odblokowuję) dowód normalnie i do zaświadczenia wklepuję usterki istotne. Koniec - po sprawie.

A czy taki pojazd się porusza, czy nie, to nie wnikam wcale. Nie moja broszka. Zaiste pod eskape nie zjawił się na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

(...) ODBLOKUJ dopiero po P

Ja tam też ( bo... niby z jakiej racji odblokować ? - skoro N na eskape się przyplątało 8/) i o tym pisałem wyżej. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mi się wydaje ale gdzieś tam z tyłu głowy jest ten ?, najlepiej gdyby dostał N za USZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyczyną zatrzymania jest brak aktualnego badania, więc pojazd pojawia się na stacji po aktualne badanie, w nie po wynik pozytywny badania. No takie moje zdanie. Podstawia się z zatrzymanym dowodem, robię co należy do mnie, okraszam wynik negatywem i zwracam dowód, bo przyczyna zatrzymania dowodu ustała. Cel został zrealizowany - samochód został badaniu poddany.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś zrobił jakby trafił samochód z zatrzymanym DR, kilka dni po przeglądzie na którym było N? Odblokował  byś po N czy po P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

bo przyczyna zatrzymania dowodu ustała. Cel został zrealizowany - samochód został badaniu poddany.

No... cel jak cel, ale  nie do końca został zrealizowany - ( czyli jego przyczyna ), ponieważ dalej brak " określonej daty NOBT " :silent: - [ i raczej nie szeryfuję w tym momencie ] ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest -brak badań tech.- , a co innego badanie z wynikiem N.  Trzymam z @Paprock-iem.  Nieodblokowanie zatrzymanego DR kojarzy mi się z nie wykonaniem badania. A my nie zatrzymujemy elektr. DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu idzie o brak ważnych badań technicznych - czyli brak terminu następnego ( zgodnego )OBT - a ten termin po N jest umowny ( 14 dni od daty wykonania OBT ) - ja to tak rozumiem. :smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za @leski66. Przeglądam sobie pokwitowania w segregatorze właśnie. Brak ważnych badań technicznych, brak aktualnych badań technicznych. Takie zapisy na nich widnieją. Po wyniku N żadne z tych nie spełnia dla mnie kryteriów DO ODBLOKOWANIA

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafi90 napisał:

Przeglądam sobie pokwitowania w segregatorze

Zauważyłem że zmiennik też kolekcjonuje pokwitowania z policji. Ja wpisuje tylko numer PP na zaświadczeniu. Czy jest sens zakładać i przechowywać taki segregator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pokwitowanie nie jest przypadkiem tylko do wglądu dla nas? Dokument który przechodzi z rąk do rąk to pieniądz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można robić ksera. Nie ma w tym żadnego problemu. Temat był czy badanie z N to aktualne badanie czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Można robić ksera. Nie ma w tym żadnego problemu.

A dane osobowe?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokumenty z wymiany liczników? a aplikacje do powiadomień, a wpychanie ubezpieczeń na SKP ? Dużo tego, i dane są wszędzie. Tam problemu nikt nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

A dokumenty z wymiany liczników?

Odsyłam w komplecie do WK. Nic nie zostaje u mnie oprócz kopii zaświadczenia z przypiętym potwierdzeniem nadania listu.

 

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

a aplikacje do powiadomień

Jeśli nie zbierają danych osobowych, to nie ma problemu. Jeśli zbierają, to osoba ich udzielająca musi wyrazić zgodę na piśmie, inspektor RODO w firmie musi być i odpowiednie zabezpieczenie danych.

 

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

Brak ważnych badań technicznych, brak aktualnych badań technicznych.

To skróty myślowe kontrolujących. Podstawa jest pełniejsza "pojazd nie został poddany okresowemu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie". Po poddaniu takiego pojazdu OBT, bez względu na jego wynik, ustaje przyczyna zatrzymania.

PS. Ja zwracam po wyniku pozytywnym. Ale ja się zawsze wytłumaczę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aboz napisał:

PS. Ja zwracam po wyniku pozytywnym.

Jedyne wyjście... to trza " rąbać same N'ki ", albo mieć dużą miskę na " podorędziu ". :P ;D

P.s kurcze... no... nie mogłem, no nie mogłem się powstrzymać. :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 14:29, aboz napisał:

Podstawa jest pełniejsza "pojazd nie został poddany okresowemu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie". Po poddaniu takiego pojazdu OBT, bez względu na jego wynik, ustaje przyczyna zatrzymania.

Zgadzam się z tą interpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.