Skocz do zawartości

Brak numeru na ramie - przyczepa lekka


paktofonikas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem przyczepę typu fura do ciągnika (w dowodzie rejestracyjnym jest przyczepa lekka), zerejestrowana ale nigdzie nie ma żadnych numerów - ani w dowodzie, ani na ramie. Jak ugryźć temat żeby przerejestrować to na siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paktofonikas napisał:

 (w dowodzie rejestracyjnym jest przyczepa lekka), zerejestrowana ale nigdzie nie ma żadnych numerów - ani w dowodzie, ani na ramie

Dowód został wydany przez WK czy to radosna twórczość przedszkolaka..😃

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosimy zdjęcie tego dowodu rejestracyjnego z zasłoniętymi danymi osobowymi właściciela.

Ew. nr rejestracyjny, nr ramy nadwozia podwozia vin, data pierwszej rejestracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

(...)nr ramy nadwozia podwozia vin,

Raczej nici z tego, ponieważ:

3 godziny temu, paktofonikas napisał:

zerejestrowana ale nigdzie nie ma żadnych numerów - ani w dowodzie, ani na ramie.

Sam nie bardzo wiem i zachodzę w głowę, co autor ma na myśli, że...  zarejestrowana. 8/

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co to go policja przyłapała z karetką - papiery od lekkiej na allegro kupił i szuka frajera - coś mi się wierzyć nie chce aby WK puściło bez nr ramy - chyba tego nawet system nie przełknie  - jeśli nie ma TZ i nr ramy to pogonić do rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IVVO napisał:

coś mi się wierzyć nie chce aby WK puściło bez nr ramy

To uwierz. Kilkadziesiąt lat temu zdarzały się takie DR.

4 godziny temu, paktofonikas napisał:

Jak ugryźć temat żeby przerejestrować to na siebie? 

Jeśli marka SAM - to wystąpić do starosty o nadanie numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 17:43, michal_k napisał:

o nadanie numeru.

Ale gdzie ten nr nabić, skoro to jest 

 

W dniu 4.02.2022 o 13:11, paktofonikas napisał:

fura do ciągnika

Pewnie podobna do tego ...

$_20.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty od przyczepy lekkiej a przyczepa ciężarowa rolnicza nie jedna taka fura pewnie chodzi na wsi ludzie kupują dowody od co i w tym temacie,numerów nie znajdziesz chyba że je ktoś ci naniesie na ramę.

Kiedyś takie fury można było rejestrować na samy a jak nie można to ludzie sobie radzą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisali, a autor już o tym temacie pewnie "zapomniał"

5 godzin temu, leski66 napisał:

co autor ma na myśli, że...  zarejestrowana

Że 

Cytat

umieszczona na liście, wciągnięta do rejestru

ruchomości gospodarstwa rolnego (czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie brak odpowiedzi ale nawał obowiązów.

W dniu 4.02.2022 o 18:13, Jacdiag napisał:

Ale gdzie ten nr nabić, skoro to jest 

 

Pewnie podobna do tego ...  https://i.ebayimg.com/00/s/NTMyWDgwMA==/z/S9EAAOSwsYtcsLLO/$_20.JPG 

 

Dokładnie coś takiego

W dniu 4.02.2022 o 17:43, michal_k napisał:

To uwierz. Kilkadziesiąt lat temu zdarzały się takie DR.

Jeśli marka SAM - to wystąpić do starosty o nadanie numeru.

1 przegląd w 1973 roku. 

 

W dniu 4.02.2022 o 16:53, IVVO napisał:

Następny co to go policja przyłapała z karetką - papiery od lekkiej na allegro kupił i szuka frajera - coś mi się wierzyć nie chce aby WK puściło bez nr ramy - chyba tego nawet system nie przełknie  - jeśli nie ma TZ i nr ramy to pogonić do rzeczoznawcy

Nie do końca - spadek po dziadku. 

IMG_20220206_180937.jpg

Pomyłka, przyczepa lekka jest w umowie darowizny, 😐 w dowdzie jak widać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paktofonikas napisał:

omyłka, przyczepa lekka jest w umowie darowizny

Trzeba sprostować. To będzie przyczepa ciężarowa rolnicza.

Wystąpiłbym do starosty o nadanie numeru dla pojazdu marki SAM. Jeśli będzie chciał odmówić - nie daj się "wyrzucić" i poproś o odmowę pisemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal_k napisał:

poproś o odmowę pisemną.

Np. pojazd nie spełnia wymagań z art.66a.

może 2. 7) ale jako zabytek to by musiał mieć dyszel do zapięcia konia, a nie traktora

 

A poza tym: 2 tony ładowności + nieustalona masa własna (przypuszczam że ~300kg)

bez układu hamulcowego i świateł, wystające elementy,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - różne klasyfikacje pojazdów już widziałem ale ta to mistrzostwo -zasługuje na wyróżnienie 

Nie dziwię się braku nr - bo właściwie powinny go nadać korniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zeszliśmy na temat "furmanek", to zastanawia mnie pewien wymóg im stawiany:

Cytat

§ 55.
1. Pojazd zaprzęgowy wyposaża się w:
[...}
4) tabliczkę o wymiarach nie mniejszych niż 25 x 15 cm, umieszczoną na prawym boku pojazdu, określającą imię i nazwisko (nazwę) właściciela pojazdu oraz jego adres; jeżeli jeden właściciel posiada kilka pojazdów zaprzęgowych, na tabliczce należy dodatkowo umieścić numer kolejny pojazdu.

Ciekaw jestem, czy ktokolwiek i gdziekolwiek ten przepis egzekwuje i czy jest on zgodny z rodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 22:32, Jacdiag napisał:

Np. pojazd nie spełnia wymagań z art.66a.

może 2. 7) ale jako zabytek to by musiał mieć dyszel do zapięcia konia, a nie traktora

 

A poza tym: 2 tony ładowności + nieustalona masa własna (przypuszczam że ~300kg)

bez układu hamulcowego i świateł, wystające elementy,

 

Wogole gra jest warta świeczki? Czy sobie gitary nie zawracać? Bo jak mam płacić z 1000zl i 3 dni tracic w urzędach to niech zostanie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie ma możliwość powiązania tego DR z tym pojazdem. Zamontować oświetlenie, oznakować i ciągać za ciągnikiem rolniczym.  Zaraz powiecie że bezpodstawnie kogoś podejrzewam, ale mi to wygląda na próbę zrobienia super dokumentów które będą pasowały praktycznie do większości przyczep używanych w gospodarstwach rolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojteczek napisał:

Zamontować oświetlenie, oznakować i ciągać za ciągnikiem rolniczym. 

Bez rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojteczek napisał:

Przecież tu nie ma możliwość powiązania tego DR z tym pojazdem. Zamontować oświetlenie, oznakować i ciągać za ciągnikiem rolniczym.  Zaraz powiecie że bezpodstawnie kogoś podejrzewam, ale mi to wygląda na próbę zrobienia super dokumentów które będą pasowały praktycznie do większości przyczep używanych w gospodarstwach rolnych.

Jak jeździć bez powiązania z dowodem? Przecież w razie czego policjant zapyta skąd ma wiedzieć że ta przyczepa z dowodu to ta sama która ciągnę za ciągnikiem? Tak samo przegląd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dowód to na rozpałkę do pieca co najwyżej sobie włożyć.  Moim zdaniem na podstawie Art 71 ust 3 ustawy. Prasę do słomy też byście rejestrowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojteczek napisał:

Ten dowód to na rozpałkę do pieca co najwyżej sobie włożyć. 

A to dlaczego? Czemu na siłę twierdzisz, że to nie ten pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mówię że tak jest, ale mam prawo podejrzewać. Skończyły się SAMy to wciąga się takie muzealne papiery i próbuje coś dopasować. Ty wystawisz skierowanie i PC na przyczepę rolniczą i co by nie podstawił klient byle było podobne do przyczepy to diagnosta prawdopodobnie nabije. Jak klient przyciągnie furmankę to diagnosta popatrzy na klienta i powie: 

- w ch..a ze mną nie leć tylko przyprowadź mi tu przyczepę.

Załóżmy że to ten pojazd to gdzie mu nabić ten nr? Felgi, dyszel no i pewnie osie ma metalowe. Jednym z dokumentów wymaganych do rejestracji będzie badanie a tu sprzęg z drutu żebrowanego 12,  a za hamulce robi czerwona cegła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.