Skocz do zawartości

Sprowadzony Ducato dmc 3500kg 12 miejsc w tym 2 na wózkach inwalidzkich. ZK na osobowy 9 miejsc w tym 2 na wózkach.


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedźieć jak zrobić zmianę konstrukcyjną z autobusu na samochód osobowy 9 miejsc i w uwagach żeby było wpisane że jest przystosowany do przewozu 2 osób na wózkach inwalidzkich. Samochód sprowadzony z Danii zdemontowana winda będą najazdy, posiada 9 foteli z pasami sztywno przykręcone ,szyny w podłodze i przy oknie do mocowania 2 wózków inwalidzkich z pasażerami + system mocowania z pasem trzypunktowym . Jest to Ducato l2h2 w wersji przeszklonej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Buli napisał:

i w uwagach żeby było wpisane że jest przystosowany do przewozu 2 osób na wózkach inwalidzkich.

Jak wpiszesz to będzie zapisane.

6 godzin temu, Buli napisał:

jak zrobić zmianę konstrukcyjną z autobusu na samochód osobowy 9 miejsc

Wywalić nadmiar siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorca (warsztat, zakład, firma) ze słusznym PKD demontuje zbędne siedzenia jednocześnie zmieniając rodzaj pojazdu z autobusu na samochód osobowy. Potem okręgowa eskape to potwierdza lub nie i po temacie. Dalej WK i jest auto zarejestrowane.

Ale to każdy przecież wie, co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jakieś papiery na okoliczność przewozu niepełnosprawnych, dobrze przetłumaczyć dokumenty z kraju pochodzenia co by się nie łapał pod §9h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ten paragraf się nie łapie, ponieważ jest to zmiana rodzaju z autobusu na osobówkę poprzez zmianę liczby siedzeń, cała reszta pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 07:57, adam1501 napisał:

Pod ten paragraf się nie łapie

Masz rację  nie  łapie się. Jednak gdyby do mnie trafił taki pojazd chciałbym mieć pewność że w dokumentach z kraju pochodzenia jest jakaś wzmianka o tych miejscach na wózek co by w jakimś starostwie ktoś nie stwierdził że jest inaczej.  Różne interpretacje przepisów przez WK sprawiły że podchodzę do takich tematów jak do jeża. Jakiś czas temu w pewnym starostwie usłyszałem że demontaż przegrody przez warsztat z odpowiednim PKD nie czyni samochodu osobowym bo to nadal ciężarowy tyle że niekompletny. Klient wraca, człowiek się nagada, nadrukuje a potem się okazuje że pojazd został zarejestrowany w innym powiecie, albo klient zrezygnował zupełnie z tych zmian bo boi się napisać odwołanie od decyzji starosty.  Kolejna sprawa to z samego opisu podejrzewam że ktoś szuka łatwiejszej drogi. Pojazd ma windę ale lepiej wywalić windę i po desce pchać wózek, bo to dokumentacja do dozoru i niepotrzebne koszty, miejsc też nie wiadomo ile ma bo w tytule 12 ale z opisu wynika że jednak nie. Najważniejsze to żeby był osobowy i miał adnotację przewóz osób niepełnosprawnych. Takie Polskie, autobusy tanie to się kupuje a potem cudowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojteczek napisał:

Jednak gdyby do mnie trafił taki pojazd chciałbym mieć pewność że w dokumentach z kraju pochodzenia jest jakaś wzmianka o tych miejscach na wózek co by w jakimś starostwie ktoś nie stwierdził że jest inaczej.

Mam we czapce co mi mówi jakiś magistrat, wykonuję opis zmian konstrukcyjnych i moja robota się kończy.

25 minut temu, wojteczek napisał:

Pojazd ma windę ale lepiej wywalić windę i po desce pchać wózek

Prawo tego nie zabrania a na zdjęciach z BT jest to widoczne, nie rozumiem tego strachu.

26 minut temu, wojteczek napisał:

Najważniejsze to żeby był osobowy i miał adnotację przewóz osób niepełnosprawnych.

Osobowym się stanie a o adnotacji może zapomnieć - nie istnieje takowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1501 napisał:

o adnotacji może zapomnieć - nie istnieje takowa

Ale przeznaczenie może takie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, adam1501 napisał:

nie rozumiem tego strachu

To nie o strach idzie, po prostu za 80 zł nie zamierzam się szarpać i udowadniać że nie jestem wielbłądem. Sprawa z przed miesiąca. Pojazd sprowadzony. Zmiana rodzaju z ciężarowego na osobowy + miejsca siedzące. Tłumaczę klientowi że najłatwiej będzie jak dostarczy zaświadczenie od producenta z §9i, a On mi wraca za tydzień z zaświadczeniem wystawionym nie wiadomo przez kogo  że pojazd fabrykę opuścił jako osobowy miejsc 5 i jeszcze beczy że przecież chciałem, On zapłacił za to i naraziłem go na niepotrzebne koszty. Mam złe doświadczenia może nie tyle z WK co z klientami. Nie ważne co ja mówię, ważne co klient gdzieś tam usłyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojteczek napisał:

po prostu za 80 zł nie zamierzam się szarpać i udowadniać że nie jestem wielbłądem.

Ja tam jeszcze stówkę więcej biorę ... zaś będzie że naciągam klientów, jak który "mądry" to przeczyta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wojteczek napisał:

nie zamierzam się szarpać i udowadniać że nie jestem wielbłądem

Ja tłumaczę dogłębnie i nie stresuje się jak klient mnie nie rozumie.

10 minut temu, Mecher napisał:

stówkę więcej biorę

Ja jak zacznę, to również kroję :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.