Skocz do zawartości

Kupno nadwozia bez KP i ostatniej umowy


Marcin94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam okazję kupić odnowioną budę bmw e30 ( moja jest w kiepskim stanie i nie warto ratować). Sprzedający twierdzi, że ma tylko dowód rej. ( karty pojazdu i umowy kupna nie ma). Z tego co facet mówił nie rejestrował samochodu, więc nie wiem co z tym fantem zrobić. Jest jakaś opcja normalnego zarejestrowania przy tych warunkach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi. Z resztą nie moja broszka aby w szczegóły wnikać. Jakie pytanie taka odpowiedz!

USTAWA:

4. Zabrania się:

5) wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to zrobić w całości to się nie da, za ustawą:

"4. Zabrania się:

...

wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1 ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już składaków, więc jeśli kupujesz same nadwozie, to musisz mieć dokumenty takie same jak do rejestracji zwykłego pojazdu.

Musisz zwrócić uwagę czy pojazd którego dotyczy nadwozie jest zarejestrowany i ubezpieczony. Musisz mieć ciągłość dokumentów własności począwszy od właściciela z dowodu rejestracyjnego. Jak nie ma karty to weź od właściciela oświadczenie (np. https://www.autownioski.pl/oswiadczenie-o-zagubionej-karcie-pojazdu.php)

Wyposażasz pojazd do którego kupiłeś nadwozie i możesz rejestrować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin94 napisał:

Z tego co facet mówił nie rejestrował samochodu

Jak nie rejestrował samochodu, to skąd ma dowód rejestracyjny?

Chyba że to ZDR, więc karty pojazdu siłą rzeczy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musiał rejestrować? Kupił coś tam z dowodem dalej odsprzedał. Z resztą @LimonQ temat wyczerpał. I jakoś nie wierzę aby przeszła rejestracja tego tworu, zakładając że umowa na samo nadwozie opiewa. Nadwozie z cechami rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według faceta jest wpisana jako składak. Nie wiem czy to coś zmienia. Bardziej chodziło mi o zarejestrowanie tej budy i przekładka gratów do nowej skorupy. Jeśli brak ciągłości umów robi utrudnienie to daruję sprawę. Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie rejestruje się części a tylko kompletne pojazdy, czyli to, co ma podwozie, nadwozie, ramę, koła, silnik, kabinę, pakę, skrzynie... No legalny samochód podlega rejestracji. Także dla jasności sprawy należałoby treść umowy zaimprowizować, co byłoby przedmiotem kupna-sprzedaży. Konkretnie, czy chodzi o auto zarejestrowane kiedyś jako "składak", czy samo nadwozie od tego składaka? Bo tak, to tylko problem pod górkę się pcha, wychodzi bezcelowe gdybanie lub bezsensowna zgaduj-zgadula.

No ale jak nie ma ostatniej umowy...

9 godzin temu, Marcin94 napisał:

Jeśli brak ciągłości umów robi utrudnienie to daruję sprawę. Dzięki wielkie za pomoc

Amen.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LimonQ napisał:

Wyposażasz pojazd do którego kupiłeś nadwozie

W sensie : wyposażasz/ kompletujesz  / doposażasz pojazd który kupiłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, duchu napisał:

W sensie : wyposażasz/ kompletujesz  / doposażasz pojazd który kupiłeś 

Dokładnie tak.

11 godzin temu, Marcin94 napisał:

Według faceta jest wpisana jako składak. Nie wiem czy to coś zmienia. Bardziej chodziło mi o zarejestrowanie tej budy i przekładka gratów do nowej skorupy. Jeśli brak ciągłości umów robi utrudnienie to daruję sprawę. Dzięki wielkie za pomoc

Ty musisz kupić cały "pojazd", to że nie ma wyposażenie to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 22:00, Paprock napisał:

W Polsce nie rejestruje się części a tylko kompletne pojazdy

Jeśli są dokumenty z rejestracji (DR, tablice, KP itd.), to formalnie mamy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 13.04.2022 o 15:16, Marcin94 napisał:

Witam

Mam okazję kupić odnowioną budę bmw e30 ( moja jest w kiepskim stanie i nie warto ratować). Sprzedający twierdzi, że ma tylko dowód rej. ( karty pojazdu i umowy kupna nie ma). Z tego co facet mówił nie rejestrował samochodu, więc nie wiem co z tym fantem zrobić. Jest jakaś opcja normalnego zarejestrowania przy tych warunkach?

Pozdrawiam

karta pojkazdu od zeszlego roku juz nie aktiualna natomiast bez ciaglosci umów bedzie cieżko... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miczel napisał:

karta pojkazdu od zeszlego roku juz nie aktiualna

Jakbyś nie zauważył, to temat jest z kwietnia, a karta pojazdu stała się pamiątką od ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.