Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa zastępcza


adam1501

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego kwiatuszka znalazłem i się zastanawiam kto to uczynił? Pojazd zza wody, w kraju od ponad dziesięciu lat. Centralna Polska musiała to zrobić.

tabl. zast..png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosował do naszych warunków a wam jeszcze źle. Szkoda że świadectwa homo jeszcze jakiegoś nie doklepali 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież po to powstała ta tabliczka żeby go dostosować do Polskich warunków. Takie dopuszczenie jednostkowe 😂

W dipie pewnie się pojawiło że "Dane ustalono na podstawie tabliczki znamionowej" i gra gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w końcu można zastosować usterkę 0.2.g- Dane zawarte na TZ są niezgodne ze stanem faktycznym. O ile ten twór ludzkiej wyobraźni można uznać za tabliczkę znamionową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

O ile ten twór ludzkiej wyobraźni można uznać za tabliczkę znamionową

Sęk w tym, że nie można uznać jej za tabliczkę znamionową jak również za tabliczkę znamionowa zastępczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adam1501 napisał:

kto to uczynił?

Najbliższy  właścicielowi zakład poligraficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można wkleić tej fotki jeszcze raz tylko z widocznym VINem? Zaraz byśmy ustalili co to faktycznie jest i którzy to za fachowcy puszczają takie perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co? Każdy wie gdzie w okolicy żeni się lipę. Jesteś poszkodowanym, jesteś stroną? Napiszesz oficjalnie zawiadomienie, że podejrzewasz przestępstwo, czy zgłosisz skargę anonimowo? Tego głupek nie zrobił, tylko cwaniak wiedzący gdzie klepią dekle. Poza tym w razie smrodu, to ten "rzeczowy dowód" w mig zniknie z samochodu. Nawet fotka nie pomoże, bo cwaniak się wyprze i powie, że wydrukował to w domu i przykleił dla beki. Też bym chciał aby agródek diagnostyczny był czysty. Ale na dzień dzisiejszy trudno z chwastów go wyplewić. No powiedz, czy w trakcie badania zatrzymałbyś samochód i po policję zadzwonił?

Swoją drogą, to tak kombinuję, że pod prawko B to wymyślono. Chociaż są modele nieprzekraczające 3,5 t d.m.c.

Poroś autora może Ci wyśle więcej na PW. Tu, to raczej nie, ale za ścianą w zamkniętym dziale możecie stworzyć swoisty katalog stacji działających w przychylnym wymiarze.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wojteczek napisał:

Zaraz byśmy ustalili

Tak jak wspominałem centrum kraju, nie istotne jest kto to faktycznie uczynił. Pojazd był klepany w łódzkim i mazowieckim zanim trafił na prowincję. 

16 godzin temu, danielg539 napisał:

nie można uznać jej za tabliczkę znamionową jak również za tabliczkę znamionowa zastępczą

A przez ponad dziesięć lat nikt się nie zająknął w tym temacie. Wystarczyło odstrzelić właściciela po faktyczną ZTZ i wówczas nikt by nie kręcił afery, chyba że prokurator w razie jakiegoś W.

31 minut temu, Paprock napisał:

Każdy wie gdzie w okolicy żeni się lipę.

To jest najsmutniejsze w tym wszystkim, żeby chociaż jakiekolwiek pozory były zachowane a tu aż w oczy kole... , chyba nie wszystkim :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kole, kole. Tylko szkoda, że nadzorów nie kole, a oni przecież doskonale wiedzą gdzie się klepie na przypale. No ale oni też mają związane ręce, bo póki nikt nikogo na gorącym uczynku nie przyłapie, to po temacie. Przecież to absurd, żeby pisać do organów płaczliwe listy, że ja nie podbiłem przeglądu bo miał folię na szybie, ale za tydzień na innej stacji już miał badanie poztywne. I co dalej, policja ma rzucić wszystko i szukać auta po mieście żeby folie zedrzeć, a diagnoście postawić zarzuty poświadczenia nieprawdy. Czy może tym mają się zająć "nadzory". Najlepiej w weekendy lub po godzinach z ruchu drogowego trupy wyłapywać i sprawdzać gdzie to przeszło ostatnie badanie. System jaki jest, to każdy wie, ale nia tak łatwo go naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

nia tak łatwo go naprawić

Odrobina dobrych chęci i da się, tylko musi się chcieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

System jaki jest, to każdy wie, ale nia tak łatwo go naprawić

Może my sami nie chcemy go naprawiać, żeby jednak choć odrobinę był dziurawy. Dlaczego? To temat rzeka.  Ja nie mówię że jestem święty, mi  też zdarza się czasem świadomie lub nie coś przeoczyć i  Wam pewnie też, tylko wypadało by mieć jakiś umiar w tej twórczości. Jeżeli  już coś naginam to zastanawiam się czy przepisy są jednoznaczne, czy widać tą usterkę,  czy kolejny który będzie po mnie to sprawdzał  będzie widział że przegiąłem.  Może jakiś artysta by się zreflektował że przegina bo cały kraj sobie żarty robi z niego. Tylko to mi przyszło do głowy, żadne donosy czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojteczek napisał:

Może my sami nie chcemy go naprawiać

Ci co robią elementarne czynności i nie mają zamkniętych obu oczu chcą tych zmian, tylko takich jest garstka i są postrzegani jako ci nadgorliwi albo upierdliwi. Z utęsknieniem czekam zdjęć na SKP i to w postaci nie tylko bryły pojazdu na stanowisku ale również z zestawem wskaźników, TZ, VINem oraz normalnych kontrolujących, którzy się odniosą do tego w trakcie corocznej kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Pojazd był klepany w łódzkim i mazowieckim zanim trafił na prowincję. 

Dziś dzień stemplarza, więc chociaż w dniu święta "dobrych chłopców", dajcie im trochę wytchnienia :)

Tak, wiem, nagiąłem rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LimonQ napisał:

I każdy diagnosta to puścił?

Jestem przekonany, że diagności na BT nawet nie szukali TZ.

 

8 godzin temu, adam1501 napisał:

Z utęsknieniem czekam zdjęć na SKP i to w postaci nie tylko bryły pojazdu na stanowisku ale również z zestawem wskaźników, TZ, VINem oraz normalnych kontrolujących, którzy się odniosą do tego w trakcie corocznej kontroli. 

Wiesz, że w jakieś realnej czasowej perspektywie jest to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojteczek napisał:

Ja nie mówię że jestem święty, mi  też zdarza się czasem świadomie lub nie coś przeoczyć

Ale wy tak poważnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.