Skocz do zawartości

Barwa świateł dziennych - reflektor


jozwiak201

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pytanie jak wygląda sprawa jak światła dzienne (led) mają inne barwy jedna strona ciepłą (żółta) druga zimną (niebieskawa).

Pytam bo mam auto w naprawie powypadkowej i warsztat wymienił jeden reflektor i ma inną barwę i chcą to tak zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wygląda mniej-więcej jak na tym zdjęciu. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia.

Więc mówisz że problemów nie powinno być podczas przeglądu. Pytam bo jak odbiorę auto to późniejsza wymiana będzie już na mój koszt, a nie są to małe pieniądze.

Zrzut-ekranu-2019-03-02-o-17.53.54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jesteś klientem, to pewnie czepiaj się :-) myślałem, że pod kątem prawnym Cię to interesuję

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam problem bo ubezpieczalnia pomimo różnicy nie chce wymienić, a warsztat próbuje się wyprzeć że nic nie mogą zrobić. Więc szukam jak to wygląda od strony prawnej czy może tak być czy będą później problemy.

W sumie wina warsztatu bo nie zwrócili na to uwagi, ale wiadomo jak to z nimi jest będą tak kombinowali żeby tylko nie poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. z 2016 r. poz. 2022

§ 13. 1. 3) światła tego samego rodzaju powinny mieć takie same właściwości świetlne i powinny być umieszczone
symetrycznie względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się
do świateł oświetlających tylną tablicę rejestracyjną oraz pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. To mam rozumieć że oba reflektory powinny mieć tą samą barwę, i mogę mieć problem z późniejszym wykonaniem przeglądu technicznego lub ewentualny zabrany dowód w przypadku kontroli drogowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jakie to światła! Jak są w parze to muszą mieć jednakową barwę!

Z tymi dealerami to też niezła ciuciubabka, bo jak wymieniać żarówki mijania, to zawsze w parze, Jak wymieniać amortyzatory, to zawsze w parze. Jak wymieniać opony, to zawsze w parze. Ale jak już koszt jest po stronie gwaranta, to wszystko w łeb bierze i rzeźbią solo. KINO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dealerów to byłbym ostrożny w "oskarżaniu" bo często zalecana  wymiana elementów pojazdu nie bierze się znikąd jak np. żarówki bardzo często zależy od tego jak zbudowane są obwody elektryczne  świateł i po wymianie prawej za dwa dni pali się lewa a do wymiany żarówki trzeba wyjąć lampę a żeby wyjąć lampę trzeba zdjąć zderzak... co powie klient który będzie musiał płacić drugi raz za demontaż? Co do napraw powypadkowych decyduje ubezpieczyciel i dealerowi nic do tego może napisać pismo z opisem problemu i czekać co wymyśli  ubezpieczyciel. Trochę znam branżę pracowałem u dealerów 30 wiosen ... na różnych stołkach :) 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel nie chce wymienić drugiego reflektora, ale też warsztat się zagalopował bo nawet nie wiedzieli że taka różnica jest dopiero jak chciałem auto odebrać to im mówię o sytuacji to byli zdziwieni i sami powiedzieli że tak nie może być. Teraz się okazuje że nikt im nie chce za to zapłacić i chcą oddać samochód z dwoma różnymi reflektorami.

Byłem na okręgowej stacji kontroli pojazdów i sami stwierdzili że ciężko im powiedzieć jak nie widzą auta ale może być ciężki temat co do przeglądu bo powinny być równe barwy. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jozwiak201 napisał:

Ubezpieczyciel nie chce wymienić drugiego reflektora,

A wymiana samej żarówki (lub dwóch) nic nie daje, że trzeba lampę wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecher napisał:

A wymiana samej żarówki (lub dwóch) nic nie daje, że trzeba lampę wymieniać ?

Niestety są to ledy które są na stałe w reflektorze.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jadący z przeciwnego kierunku, w nocy - pomyśli, że jadą dwa jednoślady obok siebie i co jeśli wpadnie na pomysł przejechania pomiędzy nimi...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 15:49, zbitur napisał:

Jak odebrać - przecież to są dwa różne reflektory!  Zamawiający w warsztacie spierniczył sprawę.

I to powinno zakończyć temat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.