Skocz do zawartości

gruszka


STAK

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor. Czy ktoś pomoże odpowiedzieć na pytanie opisowe? Na badanie okresowe przyjeżdża samochód do produkcji betonu tzw. gruszka. Samochód ma mieć dokonany pomiar zadymienia spalin lecz temperatura oleju 30 stopni.  Kierowca jest załadowany i mówi, że nie ma czasu.  Jakie dokumenty są potrzebne?  

Spalin nie badamy, bo temp za mała, ale co z gruchą? Można robić badanie jak załadowana czy nie? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STAK napisał:

Kierowca jest załadowany i mówi, że nie ma czasu. 

To po co przyjechał na SKP :?:

Szantażować diagnostę, że mu beton zastygnie :?: Niech jedzie na budowę, wyładuje beton i dopiero potem na SKP. A w tym czasie silnik osiągnie odpowiednią temperaturę

 

2 godziny temu, STAK napisał:

Jakie dokumenty są potrzebne?  

DR lub PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, STAK napisał:

Można robić badanie jak załadowana czy nie?

A czy jakiś przepis zabrania badania pojazdu obciążonego ładunkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, STAK napisał:

Można robić badanie jak załadowana czy nie

Jak najbardziej TAK - odpada podłączanie układu ciśnieniowego do rolek - wyniki hamowania są rzeczywiste nie interpolowane 

Podobna sytuacja z przyczepami  2-osiwymi - jak nie obciążona to jedna z osi nie dotyka rolki a jeśli jest na elementach skrętnych to w ogóle lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, STAK napisał:

Kierowca jest załadowany i mówi, że nie ma czasu.

Miałem podobną sytuację. Badanie przerwałem, oddałem dowód, kasy nie zwracałem. Z tego co mi wiadomo, na drugi dzień przyjechał ponownie, chciał kontynuować badanie bez ponownego płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

Miałem podobną sytuację. Badanie przerwałem, oddałem dowód, kasy nie zwracałem

Chodzi o pytanie opisowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, STAK napisał:

Można robić badanie jak załadowana czy nie?

6) jest wskazane, aby podczas przeprowadzania pomiarów osie pojazdu były obciążone, lecz nie więcej niż maksymalny nacisk określony dla danego typu pojazdu; w przypadku pomiarów pojazdu nieobciążonego należy ściśle przestrzegać zasad ekstrapolacji wymienionych w § 4 ust. 2;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuje, i namawiam stałych klientów żeby przyjeżdżali w miarę możliwości pojazdami ładowanymi. Mam obraz tego jak zachowuje się pojazd pod obciążeniem, i nie chodzi o same hamulce. Obliczanki i wyliczanki są ładne na ekranie komputera. Nic poza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 22:16, STAK napisał:

temperatura oleju 30 stopni.  Kierowca jest załadowany

na pewno będzie 30 stopni jak przyjedzie załadowany...

23 godziny temu, IVVO napisał:

odpada podłączanie układu ciśnieniowego do rolek

kiedyś tak będzie prawnie, póki co jest jak jest

W dniu 21.07.2022 o 22:16, STAK napisał:

i mówi, że nie ma czasu

biedaczysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.