Skocz do zawartości

Badanie za rok po pierwszej rejestracji


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie klientowi rok temu robiłem pierwsze badanie z zagranicy nie miał tablic ale przez rok nie poszedł do wydziału komunikacji i go nie zarejestrował i teraz przyjechał na okresowe badanie po roku ale dalej nie ma tablic można robić czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się zastanowił badanie okresowe przed 1 rejestracją  zostało wykonane i ono figuruje w cep , każde kolejne badanie to już okresowe badanie i brak tablic to już usterka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zawsze robię okresowe po pierwszej rejestracji jak przyjedzie za rok ale zawsze mieli zagraniczne tablice a tu rok temu na pierwszym nie było tablic i teraz po roku robie okresowe ale tablic brak i też mi się wydaje że pozwolenie czasowe musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tak:

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

1) nowy pojazd, dla którego wydano świadectwo zgodności WE, świadectwo zgodności, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzję o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu;

2) zarejestrowany pojazd:

a) na którego typ wydano świadectwo homologacji typu WE pojazdu – w okresie od dnia pierwszej rejestracji za granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego, ustalonego na podstawie ust. 5, lub

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności – z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego

c) w którym badanie przed pierwszą rejestracją już wykonano

I teraz pytanie: czy to, co stoi kursywą zapisano w ustawie?

Robisz kolejne 'porazpierwsze' badanie normalnie jak każde normalne badanie przed pierwszą rejestracją w PL. No z pominięciem prerejestracji, co w tym przypadku jest normalne i normalnie bez przekraczania kompetencji ganiając petenta po PC, co w tej sytuacji jest normalnie nienormalne.

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania dla posiadających jakieś wątpliwości co do mojego sposobu wykonania badania. Czy pojazd jest zarejestrowany w Polsce? Jakie badanie okresowe wykonujemy dla pojazdu, który nie jest zarejestrowany w Polsce?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odpowie ?, jak podchodzi policja w czasie kontroli do pojazdu gdzie zrobiono okresowe badanie przed pierwszą rejestracją w kraju i właściciel w ciągu 30 dni nie zgłosił się do urzędu aby przerejestrować auto. Czy badanie świadczące o sprawności pojazdu jest dla kontrolującego ważne na rok ?. Przykład białorusin jeździ dalej na swoich tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję badanie samochodu sprowadzonego po raz pierwszy i w związku z tym, że użytkownik kupił autko popsute do staje ładnego negatywa. Nie udaje mi się wykonać naprawy w 14 dni i przyjeżdża po miesiącu - i co WK powie? Bez PC nie robimy?? - bo już miał pierwsze i prerejestracje też miał. Uwielbiam literalne interpretacje prawa jakie musimy stosować w naszej robocie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 17:45, Vercyngetoryks napisał:

Uwielbiam literalne interpretacje prawa jakie musimy stosować w naszej robocie :). 

Ale tu, to Ty sobie coś zinterpretowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.