Skocz do zawartości

Lekka przyczepka typu SAM na przyczepę wyprawową


xROnx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie bo chciałbym zbudować sobie na bazie lekkiej przyczepki, przyczepkę wyprawową.

I jak w temacie: Czy kupując lekką przyczepkę typu SAM z DMC 750kg mogę ją przerobić - wywalając burty i budując małą "kapsułę" na jej bazie, na przyczepkę tzw wyprawową?

Trzeba by zmienić jej przeznaczenie/podrodzaj? Czy jest ktoś w stanie mi pomóc jak to krok po kroku trzeba by załatwić? Czy jest to w ogóle do załatwienia w PL

A może mój pomysł żeby zbudować to na bazie SAM jest kiepski i lepiej by było żebym wybrać inny rodzaj przyczepki? Bo te nowe towarowe które sprzedają chyba nie są dobrym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xROnx napisał:

Trzeba by zmienić jej przeznaczenie/podrodzaj?

Tak. Teraz jest pewnie przyczepa lekka o podrodzaju ciężarowa, a po przebudowie będzie podrodzaj specjalna o przeznaczeniu kempingowa.

3 godziny temu, xROnx napisał:

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc jak to krok po kroku trzeba by załatwić?

Nie zachodzi zmiana rodzaju, więc zmian możesz dokonać "u siebie w garażu". Po zmianach jedziesz na stację okręgową, na której diagnosta wykona badanie dodatkowe po zmianach. Może do tego wymagać opinii rzeczoznawcy samochodowego albo wiarygodnego dokumentu potwierdzającego masę własną pojazdu. Pozytywne badanie po zmianie konstrukcyjnej jest podstawą do wymiany dowodu rejestracyjnego na dowód z nowymi danymi.

3 godziny temu, xROnx napisał:

może mój pomysł żeby zbudować to na bazie SAM jest kiepski i lepiej by było żebym wybrać inny rodzaj przyczepki?

To nie ma żadnego znaczenia, czy to będzie SAM czy konstrukcja fabryczna. Gdyby Ci jednak przyszło do głowy kupić nową fabryczną przyczepę i dokonać przebudowy to najpierw ją zarejestruj, a dopiero potem dokonuj zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xROnx napisał:

budując małą "kapsułę" na jej bazie, na przyczepkę tzw wyprawową?

To ma być coś w rodzaju kempingu czy "zabudowana skrzynia" na graty wyprawowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

To ma być coś w rodzaju kempingu czy "zabudowana skrzynia" na graty wyprawowe?

raczej rodzaj kempingu. w środku tylko miejsce do spania dla 2 osób i nic poza tym.

Zabudowa skrzynia na graty to chyba można by się pokusić że nie trzeba by było nic zmieniać w przyczepie? Bo w sumie to towar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś ten odcinek. Niby OK... ale jednak nie bardzo mi pasuje taki projekt

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xROnx napisał:

raczej rodzaj kempingu. w środku tylko miejsce do spania dla 2 osób i nic poza tym.

Żeby uniknąć jakichkolwiek zmian i problemów to dokonać zabudowy w formie ładunku położonego na przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.