Skocz do zawartości

Zamykane Stacje SKP, OSKP


czynastka

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiła mnie informacja z artykułu PISKP i innych podobnych, co powielają tekst artykułu na temat zamkniętych SKP i OSKP.

https://piskp.pl/protest-skp-29-09-2022-r-branzy-grozi-bankructwo/

Z tego artykuły wynika, iż rzekomo w pierwszej połowie tego roku zamknięto aż 152 stacje. I w okresie czy też po okresie zimowym ma być kolejna część takich sytuacji związanych z zamkniętymi stacjami.

Trochę Nas tutaj jest na forum, właścicieli, diagnostów i ludzi związanych branżą. Powstaje więc tu moje pytanie związane z tym artykułem.

Czy w Waszym otoczeniu wiecie, że takie sytuacje mają miejsce tzn. stacja zamknęta bo nie jest rentowna, nawiązuje do wysokości stawek obowiązujach za BTP? Czy to tylko są słupki i np. zakmięta stacja bo nie przeszła kontroli np. w wyniku braku aktualnych legalizacji sprzętów diagnostycznych lub ktoś poprostu ma dość tej branży i przestał to prowadzić, etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest pewna, znam co najmniej kilka miejsc gdzie była stacja a teraz nie ma. Jako potwierdzenie, że taka tendencja zamykania stacji się utrzymuje to liczba stacji przekazujących dane do CEP pół roku temu a teraz. Gdyby stacji przybywało to więcej stacji przekazywało by dane do CEP a nie mniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coraz więcej stacji przekazuje dane do Cepiku. Nawet na tym forum już kilka osób o tym wspomniało. Także, na ostatnim posiedzeniu sejmu, mówił o tym jakiś przedstawiciel rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzech sąsiadujących powiatach pod warszawą słyszałem o 1 SKP która zamknęła się jakieś 2 tygodnie temu- wisia kartka "zamknięte do odwołania"- natomiast nie została wykreślona z rejestru,  więc być może chodzi o braki kadrowe.  Natomiast w tych samych 3 sąsiadujących powiatach doszły mnie słuchy o budowie 3 nowych SKP, więc chyba nie jest tak źle :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są dane na to, że o 152 stacje mniej przekazują dane do CEP. Mogli mówić że coraz więcej przekazuje dane do CEP żeby pokazać ze ze stacjami nie jest źle.:)

Ale wiarygodne dane mówią że o 152 mniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacji przybywa, u nas zmartwychwstają te zamknięte na przestrzeni ostatnich pięciu lat, a nawet budują się nowe. Prawda jest taka, że gdyby teraz "tylko" podnieśli cennik - to w boksach startowych czeka wielu "inwestorów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czynastka napisał:

Zaciekawiła mnie informacja z artykułu PISKP

Przed protestem wielu "zaciekawia" ta czy jej podobne publikacje,  i nie ma tu nic przypadkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP fajnie manipuluje faktami. Porównują półrocze do całego roku. Poczekajmy na oficjalne statystyki liczby SKP na koniec 2022 i zobaczymy ile realnie ubyło, jeżeli w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dwie które zostały zamknięte jedna i druga z długim stażem na rynku.

Pierwsza zamknięta bo jeden poszedł na emeryturę a drugi do szkoły uczyć a nikt nowy pracować nie chce. Sprawa numer dwa że stacja należy do większej spółki z branży energetycznej która teraz jest w likwidacji(I to nie z winy ze na SKP słaby ruch🙂).

Natomiast druga zamknięta,należała do Poczty Polskiej która to sprzedała grunty wraz z SKP pod nowe osiedle.

Pewne jest,że żadna SKP która została relatywnie nie dawno pobudowana się nie zamknie! Zamykają sie tylko takie które i tak by istnieć,musza przejść gruntowny remont, lub grunty pod nimi są więcej warte niż sama SKP. Są jeszcze stacje które zmieniaja własciciela  i  mają przestój a numer nim nadany a co za tym idzie także certyfikaty tracą ważność... A statystyka rośnie😉

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

u nas zmartwychwstają te zamknięte

dokładnie , kiedyś pisałem ze znam u mnie talie przypadki- dzis wszystkie funkcjonują

2 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

w boksach startowych czeka wielu "inwestorów"

tez tak sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.