Skocz do zawartości

Wpis UDT do DR


jarek95

Rekomendowane odpowiedzi

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

I tam nic takiego nie ma, więc i obowiązku też nie ma. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarek95 napisał:

Czy istnieje obowiązek wpisywania do DR w adnotację numeru decyzji UDT w przypadku windy ?

Nie ma nawet obowiązku wpisywania, że jest winda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mecher napisał:

Nie ma nawet obowiązku wpisywania, że jest winda. 

Zadzwonił do mnie klient który jeździ busem, że kończy mu się przegląd a jest na granicy (zapomniałem zrobić przed wyjazdem) podjechał na jakąś lokalną skp i diagnosta odmówił wykonania BT twierdząc, że nie ma wpisanego nr UDT w dowodzie. Nie ukrywając zgłupiałem jak to usłyszałem. Może jakieś lokalne ustalenia z WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mieć dokumenty z UDT (decyzja na windę) na badaniu. Może ich nie miał i dlatego diagnosta odmówił badania.

29 minut temu, jarek95 napisał:

zapomniałem zrobić przed wyjazdem)

To kto w końcu zapomniał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarek95 napisał:

Zadzwonił do mnie klient który jeździ busem, że kończy mu się przegląd a jest na granicy (zapomniałem zrobić przed wyjazdem) podjechał na jakąś lokalną skp i diagnosta odmówił wykonania BT twierdząc, że nie ma wpisanego nr UDT w dowodzie.

Obstawiam że ten firmowy pajac z busa w którym zapomniałeś zrobić badanie techniczne nie umiał przekazać o co chodzi.

 

5 godzin temu, Mecher napisał:

Ma mieć dokumenty z UDT (decyzja na windę) na badaniu. Może ich nie miał i dlatego diagnosta odmówił badania.

I na pewno ich nie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on zapomniałem o BT i nie przyjechał na stację przed wyjazdem w trasę (autokerekta czasem żyje własnym zyciem) ale mniejsza z tym, był w sobotę, książkę miał bo wożą je cały czas ze sobą, decyzja oczywiście jest ważna. Na miejscu potwierdził to co mówił przez telefon diagnosta wskazał mu w DR pole admotacji urzędowych tłumacząc, że bez wpisanej w tym miejscu windy nie wykona mu BT.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jarek95 napisał:

Na miejscu potwierdził to co mówił przez telefon diagnosta wskazał mu w DR pole admotacji urzędowych tłumacząc, że bez wpisanej w tym miejscu windy nie wykona mu BT.

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DARIO64 napisał:

Ręce opadają.

Nie tylko z tego powodu, są w Kielcach i okolicach "śpece" którzy nie wykonają badania na taxi z apką, ponieważ klient nie ma taksometru :omg::faint:, są i tacy którzy nie mogą zrobić badania jak klient miał w roku poprzednim wpisane w cepik UD nawet jak teraz są już usunięte, odsyłają na skp która robiła badanie poprzednio. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jarek95 napisał:

(autokerekta czasem żyje własnym zyciem)

Bez większych problemów można ją wyłączyć, ale jak widać powyżej, nie zawsze jest skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
W dniu 7.10.2022 o 16:18, Mecher napisał:

Ma mieć dokumenty z UDT (decyzja na windę) na badaniu. Może ich nie miał i dlatego diagnosta odmówił badania.

Mam pytanie. Jakie informacje wpisujecie na zaświadczeniu dla pojazdu który posiada windę.

Wiem że na stronie https://bezpiecznie.udt.gov.pl/ można tylko sprawdzić po numerze ewidencyjnym urządzenia czy ma ważną decyzję.

Czy dalej właściciel pojazdu ma mieć ze sobą na OBT dokumenty z UDT (decyzja na windę) w formie papierowej - dobrze myślę?

Z tej strony wiemy tylko że urządzenie ma ważna decyzję ale brak tam info o dacie do kiedy ważna decyzja i brak numeru UDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Galaxy_13 napisał:

Jakie informacje wpisujecie na zaświadczeniu dla pojazdu który posiada windę

Za legendą do zaświadczenia: "...informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego..."

2 minuty temu, Galaxy_13 napisał:

Czy dalej właściciel pojazdu ma mieć ze sobą na OBT dokumenty z UDT (decyzja na windę) w formie papierowej - dobrze myślę?

A zmieniła się ustawa? "...Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego...".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1501 napisał:

A zmieniła się ustawa? "...Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego...".

Dziękuję za odpowiedź.

Pytam bo pracuję na PSKP i bardzo rzadko to robię a kiedyś po informacji z OSKP że teraz wszystko się sprawdza przez stronę https://bezpiecznie.udt.gov.pl/ -  jednak tam jest tylko info czy decyzja ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic na tej stronie nie sprawdzam. Mam mieć na badaniu bumagę i koniec.

A tak z ciekawości, czy podczas kontroli ITD, kierowca nie musi już mieć "papierów" na windę ? Że niby sprawdzają tylko na tej podanej stronie ?

Wiem, policja nie sprawdza, bo to lenie, skoro nawet nie zwracają uwagi podczas kontroli, na brak aktualnych badań. (już sporo takich miałem, w jednym nawet trzy razy:omg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mecher napisał:

kierowca nie musi już mieć "papierów" na windę ?

Z jakiego przepisu wynika, że musi mieć i okazywać do kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

Z jakiego przepisu wynika

A jaki przepis mi nakazuje taką wiedzę ?

Wiem tylko, że wcześniej kierowca miał zawsze przy sobie takie dokumenty, a z jakiego przepisu ? Sorry, ale mi to lotto. Może jakbym pracował jako zawodowy kierowca ...

 

A skoro pytasz mnie, zadającego to pytanie, to sam nie wiesz, lub nie ma takiego przepisu. 

Czyli dalej na dwoje babka wróżyła.

I biorąc powyższą wypowiedź @michal_k, pytanie

Godzinę temu, Mecher napisał:

kierowca nie musi już mieć "papierów" na windę ?

pozostaje aktualne, ale bez słowa "już"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 15:48, michal_k napisał:

Z jakiego przepisu wynika, że musi mieć i okazywać do kontroli?

A w ustawie o transporcie drogowym przypadkiem nic na ten temat nie ma? Jakiś dziwnym trafem wszyscy kierowcy "dużych" ciężarówek posiadają przy sobie dokumenty dozorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś o dokumentach się znajdzie i to ze szczegółowym podziałem kiedy należy okazać oryginał, a kiedy dopuszcza się kopię. A piszę to dlatego, bo w naszym półświatku ganz egal co na biurko spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.