Skocz do zawartości

Brak haka w samochodzie, a wpis w dowodzie


Pan_diagnosta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Potrzebuję krótkiej konkretnej odpowiedzi jaki przyjąć tok postępowania gdy:
klient przyjechał na OBT, w dowodzie widnieje adnotacja "HAK" natomiast fizycznie haka samochód nie posiada ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Za głupie odpowiedzi w stylu "brak podstawowej wiedzy na temat BT podziękuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się różne postępowania:

- wynik P z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- wynik N z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- badanie dodatkowe "na haka" z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- badanie dodatkowe (ustalenie danych) z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Stosuje się różne postępowania:

- wynik P z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- wynik N z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- badanie dodatkowe "na haka" z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

- badanie dodatkowe (ustalenie danych) z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom

Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że nie ma jednego "prawidłowego sposobu zgodnego z przepisami"  ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w ten sposób, że jednocześnie z OBT robię DBT - ustalenie danych na wniosek właściciela. W uwagach wpisuję: zdemontowano hak - pojazd nie odpowiada dod. warunkom technicznym przewidzianym dla: hak. Za DBT nie pobieramy opłaty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że robiąc w taki sposób OBT, sam się przyznajesz że dałeś P za niekompletny pojazd, to jeszcze robisz coś za free. Złą drogą idziesz, ale dzięki lekturze forum masz szansę na poprawę. Rozumiem że wydziały komunikacji tworzą sobie różne swoje lokalne przepisy, ale trzeba mieć umiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomekkk napisał:

Ewidencyjną owszem 99 zł

A gdzie to taka opłata ewidencyjna jest pobierana ?

2 godziny temu, Tomekkk napisał:

Za DBT nie pobieramy opłaty.

Wolontariat ...

Po co podniesienie cen z badania techniczne, skoro stacje stać na wolontariat

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Mecher napisał:

A gdzie to taka opłata ewidencyjna jest pobierana ?

Widzę że lubisz się czepiać. Opłata za OBT - 98zł. opłata ew. - 1 zł. Postępuję wg. wytycznych przedstawionych na szkoleniu - żaden Wolontariat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym  N z wpisem, że nie odpowiada dodatkowym warunkom a klienta spróbował przekonać że to właściwa i  najtańsza opcja, nawet wręcz dla jego dobra. Z ostrożności nie zalecam, ale dalej niby mógłby jeździć  bo wszystko inne sprawne (przykład posłów). Urząd ma podstawę do wykreślenia. A po takim samodzielnym demontażu haka, w przypadku kolizji ubezpieczyciel obniża znacznie wypłaty odszkodowania . Trochę naciągane ale co zrobić by klienta nie stracić, pojazd w doskonałym stanie i

17 godzin temu, Pan_diagnosta napisał:

nie ma jednego "prawidłowego sposobu zgodnego z przepisami"

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z literą prawa - okresowe negatywne z usterką 0.2i i z zapisem o braku haka, klient udaje się do wydziału wkreślić zapis a następnie na ponowne sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na dzień dzisiejszy wpisuję UD 0.2.e, w uwagach brak "haka" i że pojazd nie odpowiada dod. warunkom tech. przewidzianym dla : pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczep. :wink: Wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się jeden wniosek, ze im dalej w las tym ciemniej a wydziały komunikacji w różnych województwach zachowują się niczym autonomiczne „ stany” mające swoje nieco odrębne zasady 🙃

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pan_diagnosta napisał:

wydziały komunikacji w różnych województwach zachowują się niczym autonomiczne „ stany” mające swoje nieco odrębne zasady

Dokładnie tak jest i nie ma w tym nic dziwnego bo swego czasu MI dało do zrozumienia, że od interpretacji przepisów prawa są adwokaci i radcowie prawni a skoro każdy WK ma swego radcę prawego to każdy sobie rzepkę skrobie i interpretuje zapisy prawa jak on to widzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafi90 napisał:

Jakbyś wiedział jak w małych miejscowościach WK na współ z "prawnikiem" naciągają przepisy pod siebie to włosy by Ci dęba stanęły.

Generalnie z takich okolic jestem nie mniej jednak dopiero wchodzę w branże więc nie jestem świadom takich frykasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Twojej pracy po jakimś badaniu zadzwoni tel z WK i Pani powie "Bo wie Pan trzeba zmienić bo u nas się zawsze tak robiło" albo w "ale w zagranicznym dowodzie pisało że to samolot i tak trzeba wpisać" to wiedz, ze macie przeje*ane 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 18:33, Pan_diagnosta napisał:

klient przyjechał na OBT, w dowodzie widnieje adnotacja "HAK" natomiast fizycznie haka samochód nie posiada ?

Jedyną słuszną drogę zapodał:

W dniu 18.10.2022 o 13:10, elektro001 napisał:

okresowe negatywne z usterką 0.2i

ponieważ pojazd nie spełnia WT w trakcie OBT (w 2 pkt informacja o niespełnieniu warunków dla HAK i informacja w uwagach, że to niespełnienie wynika z jego braku), natomiast taki fikołek:

W dniu 18.10.2022 o 13:32, cezary napisał:

ja na dzień dzisiejszy wpisuję UD 0.2.e, w uwagach brak "haka"

to tylko po telefonicznym upewnieniu się (co skrupulatnie odnotowałbym w uwagach), że magistrat błędnie zapodał tę adnotację.

W dniu 18.10.2022 o 15:54, Pan_diagnosta napisał:

Generalnie z takich okolic jestem nie mniej jednak dopiero wchodzę w branże więc nie jestem świadom takich frykasów

Pamiętaj, że Ty swoją robotę musisz wykonać przede wszystkim w zgodzie z prawem a nie na podstawie lokalnej tradycji, wówczas nikt Cię nie ugryzie, nawet jak się będzie mocno starał.

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.