Skocz do zawartości

wykonano badanie bez tabliczki znamionowej


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Na SKP przyjechał pojazd nie ważne jaki. Podczas badania stwierdzono, że brak tabliczki znamionowej oraz słaba siła hamowania.

Klient otrzymał decyzję na nadanie tabliczki znamionowej z urzędu w dniu 17-11-2022 a w warsztacie mieli naprawić hamulce.

Niestety klient nie pojawił się już u mnie na ponowne sprawdzenie usterek tylko warsztat który naprawiał ten pojazd pojechał do innej SKP w celu dokonania przeglądu.

Na tej innej stacji diagnosta wykonał badanie okresowe w dniu 29-11-2022 ale nie wykonał tabliczki znamionowej. Z czystej ciekawości sprawdziłem hamulce wynik dalej N

Klient postanowił jednak, że wróci do mnie i wykona tabliczkę znamionową.

Zadzwoniłem do naszego kolegi z branży, aby wyjaśnić dlaczego tak postąpił, to rozmowa była nie przyjemna

I co myślicie o tym ?

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wacek napisał:

Klient postanowił jednak, że wróci do mnie i wykona tabliczkę znamionową

No to wykonaj tzw. "inne czynności" pobierz stosowną opłatę i z uśmiechem klienta pożegnaj. :hah:

A co do tego 

25 minut temu, Wacek napisał:

rozmowa była nie przyjemna

A czego się spodziewałeś ? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wacek napisał:

Zadzwoniłem do naszego kolegi z branży

Po co się denerwować. Diagnostyk wie co robi, a że któregoś pięknego dnia zmoczy, to cóż nawet mi nie szkoda... :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wacek napisał:

Zadzwoniłem do naszego kolegi z branży, aby wyjaśnić dlaczego tak postąpił, to rozmowa była nie przyjemna

Jaki on kolega, skoro "rozmowa była nie przyjemna" ?

Bardziej wartościowi koledzy pod sklepem. Przynajmniej tytułują  Cię "kierownikiem" czy "szefunciem", i zawsze per Pan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi żal takich ludzi. No tak bardzo, bardzo żal, że aż wcale! :lol:

Do mnie też jeden z pretensjami dzwonił dlaczego dałem za oczywiste omyłki usterki drobne, a nie przysoliłem negatywa.:lol:

Żul. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Do mnie też jeden z pretensjami dzwonił

Ja nie mam do niego pretensji , ale są jakieś granice a on je złamał. To jego uprawnienia i 

 

4 godziny temu, adam1501 napisał:

któregoś pięknego dnia zmoczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wacek napisał:

co myślicie o tym ?

Że krótko w zawodzie jesteś, albo nadal wierzysz że coś zmienisz. Klient dał zarobić na okresowym i drugi raz na TZ, może wróci za rok i jeszcze raz będzie powód do N.   Jeżeli jesteś pewny że zrobiłeś prawidłowo to naucz się olewać takie sprawy bo szkoda Twojego zdrowia.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tych co sieją patolkę. Wiem, że życie jest trudne i nie każdy ma odwagę się postawić. Poza tym twierdzę, że chwastów jest dużo więcej niż właścicieli i te chwasty w pierwszej kolejności należałoby 'randapem' naznaczyć.

 

6 minut temu, wojteczek napisał:

Jeżeli jesteś pewny że zrobiłeś prawidłowo to naucz się olewać takie sprawy bo szkoda Twojego zdrowia

Olewanie zjawisk nagannych też się może czkawką odbić olewaczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojteczek napisał:

Że krótko w zawodzie jesteś, albo nadal wierzysz że coś zmienisz.

33 lata w zawodzie może szału nie ma, ale nauczony jestem przed badaniem wykonać identyfikacje to podstawa. Każdy z nas popełnia błędy nie ma ludzi idealnych.

 

1 godzinę temu, michal_k napisał:

To działasz w tej sprawie

@michal_ktu nie chodzi mi żeby kogoś uwalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zdarza brak tabliczki Diagnosta nie znalazł i klient przyjeżdza na stacje na wykonanie tabliczki a tam tabliczka jest ,tak samo miałem z numerami vin trafiały sie takie klocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jarek1 napisał:

,tak samo miałem z numerami vin trafiały sie takie klocki .

Ale brak VIN-u musi potwierdzić rzeczoznawca -  to na czym on się znał :?: :omg:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 

W dniu 7.12.2022 o 12:30, Wacek napisał:

I co myślicie o tym ?

Nic nowego normalka , N za zbyt mały uciąg haka w okolicy fajna stacja podbiła tego samego dnia, za niski indeks nośności opon brak wzmocnienia C podbili , dziury w progach i podłodze , podbili. A ostatnio numer z progami typu ser szwajcarski zrobiła stacja z wielkim szyldem patrona, klient podjechał do mnie by sprawdzić ustawienie świateł i tak w rozmowie wyszło co i gdzie robił  tu zacytuje gościa : bo u was nie podbijacie starszych samochodów. Świateł nie ustawiłem bo nijak nie umiałem ustalić granicy światła i cienia... . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.