Skocz do zawartości

świecący grill


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się w nowych vw ze świecącym grillem z przodu? dziś coś takiego przyjechało kontrolnie na sprawdzenie ustawienia świateł, w sieci znalazłem też w nowej serii bmw7, sam nie wiem jak to kwalifikować?

Volkswagen Tiguan Allspace przeszedł lifting - bardzo przewidywalny -  autoGALERIA

i jest tego więcej jak widać w linku:https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzenia/Auta-z-podswietlanymi-grillami-Nowy-trend-juz-nie-tylko-w-BMW,47305,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przepatrzeć zmiany w dyrektywach, bo skoro tylne pozycyjne w osobówkach mogą obejmować całą szerokość pojazdu to z przednimi może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to homologowane jako światło postojowe/ pozycyjne współzależne oznaczone literą "Y" stanowiące część układu świateł współzależnych, w tym przypadku będzie to wyglądało tak:

"AY"
 02   
Homologacja widoczna jest oczywiście na kloszu lampy z zewnątrz. 
Homologowane oczywiście zgodnie z EKG ONZ 07- Suplement nr 23 do serii poprawek 02 — data wejścia w życie: 9 października 2014 r. 

W TYM LINKU  na którymś zdjęciu widać to bardzo dobrze ( można najechać kursorem i sobie powiększyć

Edytowane przez dominik_z
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dominik_z napisał:

Homologowane oczywiście zgodnie z EKG ONZ 07- Suplement nr 23 do serii poprawek 02 — data wejścia w życie: 9 października 2014 r. 

Ciekawe kiedy nasz wspaniałomyślny ustawodawca wprowadzi te światła do rozporządzenia o warunkach technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielg539 napisał:

ustawodawca wprowadzi te światła do rozporządzenia o warunkach technicznych?

Nie rozumiem za bardzo  tego pytania ? 
Tutaj nie ma co wprowadzać, bo to nie jest jakiś nowy typ światła. Nadal jest to homologowane jako pozycyjne/postojowe
A jeśli chodzi o rozmieszczenie na pojeździe świateł pozycyjnych to też nie ma z tym żadnego problemu, warunki techniczne wyglądają tak: 
 

Cytat

-nie dalej niż 400 mm19) od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm [dla ciągnika 500 mm]7) 28)
28) Dla samochodów osobowych (kat. M1 ), ciężarowych i specjalnych (kat. N1 ) brak wymagań odnośnie do wzajemnej odległości tych świateł.


 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Przyznaję, że odnośnik 28 kojarzył mi się tylko ze światłami tylnymi, aczkolwiek przyznasz, że sama nazwa tych świateł powinna znaleźć się w rozporządzeniu. Przez analogię do świateł narożnych, których działanie jej realizowane najczęściej poprzez włączenie światła przeciwmgielnego a mimo to zostały potraktowane jako osobne światła w tabeli.

Z drugiej strony powstaje pytanie jak postąpić na OBT gdy takie światło nie działa. Z jednej strony światła parzyste mają być symetrycznie rozmieszczone ale z drugiej strony ciężko określić ile modułów led nie świeci, bo mamy tu do czynienia ze światłowodem i nie można rozpoznać poszczególnych elementów emitujących światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

mamy tu do czynienia ze światłowodem

Jeżeli jest tu światłowód to awarii ulegnie cały moduł, z linku od @dominik_z cena 34 euro nie jest jakaś zatrważająca, przynajmniej w tym konkretnym wypadku.

 

10 godzin temu, ddaro napisał:

z aliexpres

Z tym linkiem, to tylko przykład na to, że za chwilę zaczną się pojawiać Passeratti z podobnymi wynalazkami. :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 15:37, dominik_z napisał:

Tutaj nie ma co wprowadzać, bo to nie jest jakiś nowy typ światła. Nadal jest to homologowane jako pozycyjne/postojowe
A jeśli chodzi o rozmieszczenie na pojeździe świateł pozycyjnych to też nie ma z tym żadnego problemu, warunki techniczne wyglądają tak: 
 

Może i tak jest homologowane. Nie wiem, nie widziałem. W każdym razie przywowałeś warunek, który mówi o wzajemnej odległości dwóch świateł. No to sorry, lecz ja nie  potrafię wzajemnej odległości w tym czymś znaleźć, jak toto robi za jedną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

ja nie  potrafię wzajemnej odległości w tym czymś znaleźć, jak toto robi za jedną lampę.

Ja potrafię, odległość wynosi 0, co jest zgodne z zapisem odnośnika 28).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paprock napisał:

Warunki mówią o dwóch światłach

Szkolenia powinny być oparte właśnie o takie zagadnienia, gdzie przedstawiciel zajmujący się homologacją takich urządzeń przedstawi w jaki sposób zostało to dopuszczone do ruchu i w jaki sposób można odróżnić taki element od chińskiej rzeźby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja już pogubiłem się na Mercedesie. Powaga. Merc i Hella mają swój świat, legalny zaiste, ale tam świeci wszystko razem i każde z osobna. Z innej beczki, to tak zwane "światła automatyczne" nie powinny być w naszej szerokości stosowane. Mam na myśli półkulę geograficzną jak również półkulę wyłączoną spod sufitu. Mowa o tych samochodach, które szarym świtem, wieczorem, w deszczu, w chlapie, poruszają się po drodze a z tyłu mają nieoświetlony zadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Z innej beczki, to tak zwane "światła automatyczne" nie powinny być w naszej szerokości stosowane.

Właśnie jakby pojazd miał światła automatyczne, to przy spadku oświetlenia lub po włączeniu wycieraczek same włączyły by się światła mijania. Natomiast jak pojazd ma same światła do jazdy dziennej a mijania są włączane przez kierowcę to maty tak jak piszesz:

 

16 minut temu, Paprock napisał:

. Mowa o tych samochodach, które szarym świtem, wieczorem, w deszczu, w chlapie, poruszają się po drodze a z tyłu mają nieoświetlony zadek

 

 

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. To są ci, co mają wyłączone półkule podsufitowe, bo w zamian mają "auto" i są święcie przekonani, że im samo się zapali światło.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 12.01.2023 o 09:53, Mecher napisał:

Tak, tak, zwłaszcza białe, niebieskie , czerwone, czy nawet róż majtkowy, będzie pieszych o tym informować :biggrin:

Ja jestem za i jeszcze koperkowy brąz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.