Skocz do zawartości

Numer ramy motorower Sanyang.


Dar-jusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak w temacie chodzi o numer ramy motoroweru Sanyang.

Tak jak na załączonych zdjęciach w DR i na ramie. Tabliczki znamionowej brak lub nie mogę znaleźć (może ktoś wie gdzie taki sprzęt ma)

Klient przyjechał na przegląd dzisiaj to jest 15.12 20km przy -6 🙃 Szkoda mi się go zrobiło i kazałem zostawić do wyjaśnienia.

Ps a ta tabliczka z numerem ramy to w sumie wygląda trochę jak by ktoś sobie ja sam przyspawał. Choć to Tajwan więc trochę inne standardy...

Jakieś pomysły co z tym robić?

20221215_192419.jpg

20221215_192259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze złoszczą mnie lokalizacje tabliczek w takich mikrych pojazdach. Szczególnie te umieszczone we wnęce przedniego błotnika, gdzie opona rzuca najwięcej błota. Poza tym pod siedziskiem można czasem trafić jak się wyjmie cały plastik No i oczywiściue rurki ramy bezpośrednio pod siedzeniem (trzeba dobrze się pochylić i zajrzeć od dołu). Jak również rurki ramy/widelca tylnego koła. No ale tu trzeba policzek do asfaltu przytulić by cokolwiek dostrzec, ewentualnie motorek prawie na bok położyć. No i standardowa lokalizacja tabliczki lub numeru w skuterach Yamahy, że niekiety trzeba wyrwać spod prawej stopy gumowany dywanik.

1996 rok i tabliczka... Trzymam kciuki, że to trzyma się kupy. 🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

Od zawsze złoszczą mnie lokalizacje tabliczek w takich mikrych pojazdach. Szczególnie te umieszczone we wnęce przedniego błotnika, gdzie opona rzuca najwięcej błota. Poza tym pod siedziskiem można czasem trafić jak się wyjmie cały plastik No i oczywiściue rurki ramy bezpośrednio pod siedzeniem (trzeba dobrze się pochylić i zajrzeć od dołu). Jak również rurki ramy/widelca tylnego koła. No ale tu trzeba policzek do asfaltu przytulić by cokolwiek dostrzec, ewentualnie motorek prawie na bok położyć. No i standardowa lokalizacja tabliczki lub numeru w skuterach Yamahy, że niekiety trzeba wyrwać spod prawej stopy gumowany dywani

Wszystkie opisane przejrzane i to kilkukrotnie, pozostaje chyba demontaż plastików i osłon. 

Z tą TZ to nie problem w sumie bo się TZZ zrobi...

A co o tym numerze na ramie i w DR sądzicie? Może tak być? Wszystkich znaków ogólnie jest 16 więc VIN to nie jest już pomijając że w trzech rzędach. 

Moim zdaniem w DR powinna być albo całość albo tylko to co między * czyli trzeci rząd.

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Moim zdaniem w DR powinna być albo całość albo tylko to co między * czyli trzeci rząd.

Też tak uważam. Ta spacja pomiędzy A a Q całkowicie dyskwalifikuje tą strukturę numeru.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Z tą TZ to nie problem w sumie bo się TZZ zrobi...

Jeżeli jest TZ oryginalna to trzeba do niej dotrzeć i zweryfikować ją pod kątem tego numeru.

22 godziny temu, Dar-jusz napisał:

A co o tym numerze na ramie i w DR sądzicie?

Ma być tak jak na TZ.

22 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Wszystkich znaków ogólnie jest 16 więc VIN to nie jest już pomijając że w trzech rzędach.

Za WT: "...14. Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003 r. ..."

22 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Moim zdaniem w DR powinna być albo całość albo tylko to co między * czyli trzeci rząd.

Ma być tak jak zostało podane na TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 08:13, adam1501 napisał:

Ma być tak jak zostało podane na TZ.

Tylko że tabliczki jednak nie ma. Klient szukał przez weekend porozkręcał wszystkie osłony i nie znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.