Skocz do zawartości

Zgubiony dowód rejestracyjny i brak badania technicznego.


RobertRC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Może wy będziecie mi mogli doradzić pokierować. Sprawa niestety może być skomplikowana.
Tzn do jutra 3.12 mam ważne badanie techniczne. Ale wczoraj jak sięgałem po dowód rejestracyjny okazało się, że go nie mam. Przeszukałem wszystko i nie. Zgubiłem/zapodziałem nie wiem. Nie zmienia to faktu, że po prostu go nie posiadam.

Bez dowodu nie zrobię badania a bez badania ważnego nie dostanę wtórnika dowodu. Tak? No więc trochę sytuacja patowa?

Pozdrawiam 
Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź jutro do WK i dostaniesz pozwolenie czasowe (na czas wyrabiania wtórnika dowodu), na podstawie którego zrobisz badanie.

Jeśli pójdziesz pojutrze to zabierz ze sobą również tablice, które oddasz do depozytu, a w zamian dostaniesz czerwone tablice i pozwolenie czasowe, na podstawie którego zrobisz badanie.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

Idź jutro do WK i dostaniesz pozwolenie czasowe (na czas wyrabiania wtórnika dowodu), na podstawie którego zrobisz badanie.

Jeśli pójdziesz pojutrze to zabierz ze sobą również tablice, które oddasz do depozytu, a w zamian dostaniesz czerwone tablice i pozwolenie czasowe, na podstawie którego zrobisz badanie.


Tak jestem jutro umówiony w swoim WK. I powinno się udać? Nie wygląda to skomplikowanie. Bo jak czytałem "internet" to wydawało się, że to straszna procedura może być konieczna łącznie z przerejestrowaniem. Ale ok. To idę jutro wyjaśniać u siebie.

Dziękuję za nakreślenie sytuacji.

25 minut temu, Jacdiag napisał:

Jutro to już 3 01 2023 ...

zgubiłeś gdzieś miesiąc :?:

Faktycznie mój błąd. Zostałem przy grudniu.
Nie 03.01.2023 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RobertRC napisał:

Cześć.

Może wy będziecie mi mogli doradzić pokierować. Sprawa niestety może być skomplikowana.
Tzn do jutra 3.12 mam ważne badanie techniczne. Ale wczoraj jak sięgałem po dowód rejestracyjny okazało się, że go nie mam. Przeszukałem wszystko i nie. Zgubiłem/zapodziałem nie wiem. Nie zmienia to faktu, że po prostu go nie posiadam.

Bez dowodu nie zrobię badania a bez badania ważnego nie dostanę wtórnika dowodu. Tak? No więc trochę sytuacja patowa?

Pozdrawiam 
Robert

A karty pojazdu nie posiadasz ?

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marekmuza napisał:

prosić sierżanta  o pokwitowanie policji, za nie manie jakiegoś światełka chociażby

do czego ty go nastawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Kartą to sobie może co najwyżej napalić w kominku ;)

Ja wiem ze już nie obowiązuje wydawanie karty? Ale jeśli mam kartę pojazdu to na tej podstawie nie można danych pojazdu sprawdzić tak jak kiedyś? Czyli zamiast DR można było przyjechać z Karta pojazdu.

 

Jesli nie to zostają tylko czerwone tablice i wniosek w WK o przyjazd na BT

Edytowane przez Jaromior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaromior napisał:

Ale jeśli mam kartę pojazdu to na tej podstawie nie można danych pojazdu sprawdzić tak jak kiedyś?

Karta już została ustawowo unieważniona, znowelizowano też rozporządzenie w sprawie badań. Dlatego pozostaje napalić w kominku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się potoczyła 

W dniu 2.01.2023 o 21:10, michal_k napisał:

do WK i dostaniesz pozwolenie czasowe (na czas wyrabiania wtórnika dowodu), na podstawie którego zrobisz badanie.

... zabierz ze sobą również tablice, które oddasz do depozytu, a w zamian dostaniesz czerwone tablice i pozwolenie czasowe, na podstawie którego zrobisz badanie.

Jak byś spróbował poczytać, to już w drugim poście była odpowiedź

Autor nieobecny od 2 stycznia, czyli od czasu kiedy założył temat, więc możesz poczekać aż odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest jasna ,ale zapewne zamęt wprowadza "stara szkoła" bardziej przyjazna dla klienta  : identyfikacja na podstawie ubezpieczenia, badanie Amerykańców na Titlu, pokolizyjne bez tablic , OBT z wynikiem "P" na starych danych ( DR,CEP)  po nadaniu numeru identyfikacyjnego ( nadwozia ,ramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.