Skocz do zawartości

Wymiana ramy - zaniedbana zmiana nr. w DR


User290201

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam wszystkich.

Chciałem prosić o radę, jak rozwiązać problem, który sam sobie sprokurowałem. Otóż ponad 2 lata temu ze względu na korozję wymieniałem ramę w samochodzie terenowym (auto używane  okazjonalnie). W warsztacie, który to wykonywał powiedzieli mi, że pomogą w zmianie numeru w DR - wezwą do siebie diagnostę, który wyda mi odpowiedni dokument. Z jakiejś przyczyny, już dokładnie nie pamiętam, nie zostało to od razu zrobione, ale ponieważ miałem wkrótce auto przywieźć z powrotem do jakiejś innej naprawy, to ustaliliśmy, ze wtedy to będzie załatwione. Niestety jednak tak się podziało, że miałem inne sprawy na głowie niż zajmowanie się autem służącym zasadniczo do rozrywek - różnie w życiu bywa. Kiedy już miałem chwilę oddechu i przypomniałem sobie o sprawie, to się okazało, że zginął mi dowód rejestracyjny. Uznałem, że najpierw wobec tego muszę wystąpić o wydanie wtórnika. Ponieważ jednak trwała pandemia, nie było to takie proste - sprawy nie dało się załatwić zdalnie, a jak się już umówiłem na termin wizyty w WK, to coś mi wyskoczyło i nie mogłem pójść. Sprawa się odwlekła, znowu zwaliły mi się inne rzeczy na głowę, z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc odkładałem załatwienie tego, aż minęły te 2 lata. I wtedy zdarzył się mały cud - znalazłem w najmniej spodziewanym miejscu ten dowód rejestracyjny. Oczywiście BT jest dawno nieważne (OC opłacałem, bo przychodził papier do domu, więc żeby mieć z głowy po prostu zlecałem przelew). Skontaktowałem się z warsztatem, ale oni już dawno o sprawie zapomnieli, moja stara rama poszła na złom. Chciałbym jeszcze auto przywrócić do użytkowania, choćby po to, żeby je sprzedać.

Reasumując - nie mam ważnego BT, mam inny numer na ramie niż w DR. Mam nadzieję, że da się to jakoś jeszcze wyprostować - ale jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz dowód własności ramy?

Czy rama pochodzi z pojazdu zarejestrowanego w Polsce?

Czy rama została sprowadzona spoza UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, User290201 napisał:

wezwą do siebie diagnostę, który wyda mi odpowiedni dokument.

słuszną drogę obiera nasza partia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, michal_k napisał:

Czy posiadasz dowód własności ramy?

Czy rama pochodzi z pojazdu zarejestrowanego w Polsce?

Czy rama została sprowadzona spoza UE?

Nie mam dowodu własności, nie rozmawiałem jeszcze szczegółowo z warsztatem, ale mam nadzieję, że oni go wciąż mają. Na drugie i trzecie pytanie na razie nie znam odpowiedzi, ale mam nadzieję, że się dowiem.

To warsztat wszystko załatwiał, ja nie kupowałem sam tej ramy.

50 minut temu, duchu napisał:

słuszną drogę obiera nasza partia...

Cóż, sorki za niezręczne sformułowanie😉

Edytowane przez User290201
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Miałem samochód i - utopiłem go w bagnie*, zjadła go korozja*, przejechał po nim czołg* (*niepotrzebna skreślić) i już go nie mam. Zajumałem taki sam model podobny rocznikowo. Jak dopasować papiery do pojazdu :?:

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, User290201 napisał:

wezwą do siebie diagnostę

Już widzę jak biegnie do Ciebie diagnosta 

 

2 godziny temu, User290201 napisał:

miałem inne sprawy na głowie niż zajmowanie się autem służącym zasadniczo do rozrywek

za dużo tych innych spraw i brak czasu

 

2 godziny temu, User290201 napisał:

różnie w życiu bywa

oby nie prokurator 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kurant2000 napisał:

Już widzę jak biegnie do Ciebie diagnosta

Jeszcze istnieją tacy, nawet czasami biegać nie trzeba. Mamy dwudziesty pierwszy wiek i telefon wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, User290201 napisał:

Nie mam dowodu własności, nie rozmawiałem jeszcze szczegółowo z warsztatem, ale mam nadzieję, że oni go wciąż mają. Na drugie i trzecie pytanie na razie nie znam odpowiedzi

To musisz mieć dowód własności (na siebie) i musisz znać odpowiedź na pozostałe dwa pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, które może być bardzo pomocne, a mianowicie, czy posiadasz fakturę za naprawę tego pojazdu, bo jeżeli tak i na niej jest informacja o wymianie ramy wraz z jej cechami to jest to potwierdzenie jej nabycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.