Skocz do zawartości

Opel Frontera ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi napisac kilka zdań o takim autku ?

 

Coś mi tak chodzi po głowie - jest szansa, że mi przejdzie, ale mimo wszystko chciałbym znać Wasze zdanie na temat usterkowości, komfortu jazdy, jazdy w terenie, dostępności i ceny części itp.

Zresztą - piszcie, co Wam ślina na język przyniesie :D

 

Jaki silnik polecacie ? Jaki rocznik ? Moje marzenia nie sięgają dalej niż 98/99 ...

 

Czy wszystkie Frontery miały napęd 4x4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu jeździłem ze znajomym w rajdach terenowych samochodów jako swego rodzaju pilot. Podczas tej imprezy zbierało się ok 15 samochodów, m.in. były tam też Frontiery. Wszystkie dostawały ostro w kość na trasie przebiegającej przez las, bagna i takie tam. Jednym słowem był to prawdziwy sprawdzian dla niezawodności tych maszyn. Z reguły do mety dojeżdżało połowę załóg, a w pierwszej kolejności odpadały...Frontiery niestety. Co jak co ale w terenie przegrywały z Patrolami, MB gelendami i Land Cruiserami.

Ople wysypywały się głównie ze względu na niski prześwit między miską olejową a glebą, słabą konstrukcją zawieszenia nieprzystosowaną do jazdy po bezdrożach i awaryjnym układem napędowym.

Dlatego uważam, że Frontiera jest przeznaczone bardziej na szosę niż wertepy. Takie sobie o niej wyrobiłem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kiedys szukał. Robiłem mały wywiad i słyszałem, że jak juz to tylko benzynowe, diesel sie nie sprawdza.

A obejżyj sobie Landrovera Discovery. Mój brat sie teraz przymierza. Silnik 2,5 TDi, mało pali na drodze (teren to inna bajka), niedrogi w zakupie (ok 98r z klimą, jak dobrze poszukasz znajdziesz już od 22tyś), części wcale nie droższe niz do japońców czy frontery i bez problemu z częściami (nie to co kiedyś)

 

[ Dodano: 08-06-2006, 11:14 ]

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1174978

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T76889

Tu akurat trochę droższe, ale trzeba troszku poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.