Skocz do zawartości

Czy da się zarejestrować enduro defender 150


Jakub211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy da się zarejestrować enduro loncin defender 150cc ma kierunki, światła drogowe, długie, sygnał dźwiękowy licznik itd nawet vin jest nabity na ramę problem jest jeden kupiłem go od pierwszego właściciela który kupił go w salonie przy zakupie dostałem tylko książkę serwisową i nic więcej właścicielka nic więcej do niego nie miała. Nie mam do niego nic więcej i teraz pytanie czy da się go zarejestrować ? czy to wgl możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na podstawie instrukcji obsługi rejestracja nie przejdzie. Czuję kłopoty, bo wątpię żeby do tego pojazdu była wydana homologacja. Do tego dochodzi jeszcze niewiadome potraktowanie teko motocykla. Stary, nowy, używany, nierejestrowany. Pytać u producenta czy oferuje wersje drogowe i czy ten egzemparz, ta wersja, ten konkretny model miał kiedykolwiek homologację na publiczną drogę - w sensie bliźniak tematycznego enduro. To, że ktoś kiedyś klakson zamontował, to pikuś. Tu potrzebne są właściwe dokumenty!

7 godzin temu, Jakub211 napisał:

nawet vin jest nabity na ramę

OK, jest VIN. A tabliczka znamionowa też jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

wątpię żeby do tego pojazdu była wydana homologacja.

Nawet gdyby była homologacja, motocykl był kompletnie nowy, nieużywany to rodzi się problem w postaci norm emisji spalin dla daty 1-wszej rejestracji. i  pozostałych warunków technicznych

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dominik_z napisał:

rodzi się problem w postaci norm emisji spalin dla daty 1-wszej rejestracji.

W motocyklu problem przy normach 5,5%, 4,5% nie sądzę, :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu producenci wprowadzają zmiany w pojazdach żeby spełniały normy euro?  Za chwilę powinno wejść dla motocykli euro 5+. Może ja inaczej to rozumiem, Ty piszesz o normie CO która nie była od dawna aktualizowana i obowiązuje  pojazd zarejestrowany a nie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uwaga do mnie, czy tak ogólnie, ale każdy pojazd ma spełniać WT w momencie badania technicznego, tak więc określone normy spalin są obligatoryjne, co zaś się tyczy pierwszej rejestracji pojazdu nowego to trzeba by zapytać @michal_k czy motocykl musi spełniać jakąś tam normę euro.:disagree:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.