Skocz do zawartości

opony w naczepie/przyczepie ciężarowej


dawid1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy w przyczepie/naczepie ciężarowej można na jednej osi stosować opony różnych producentów ale o takim samym bieżniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 15:31, piter1973 napisał:

można, ma byc ta sama konstrukcja

A skąd wiesz jakiej są konstrukcji opony od różnych producentów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 13:21, adam1501 napisał:

A skąd wiesz jakiej są konstrukcji opony od różnych producentów???

przeciez jest na oponach  napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie to nie do końca inni producenci a firma, która zmieniła nazwę lub firma, która kupiła starą linię produkcyjną z innego zakładu i tylko logo producenta zostało zmienione. Dla przykładu Dębicę navigatora można było spotkać z logo Good Year.

Dodatkowo z oznaczeń i napisów umieszczonych na oponie można wyczytać z jakich warstw się składa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dylematy pojawiają się przy oponach stosowanych w naczepach/przyczepach - bieżniki potrafią różnić się drobnymi detalami - jakoś nie wyobrażam sobie że mam latać z suwmiarką i mierzyć szerokość rowu pomiędzy liniami bieżnika. Opona może być bieżnikowana i na karkas Dunlopa naklejany jest bieżnik typowy dla Continentala itp. Ciężarowe opony nie zawsze bieżnikowane są od stopki do stopki co regułą jest dla opon do samochodów osobowych. A propos konstrukcji opony - nabyłem niedawno 4 opony Michelin - trzy były wyprodukowane w Hiszpanii, a jedna w Polsce. Kto macał opony Michelin to wie, że można je rozpoznać po ciemku i z tymi z Hiszpanii było tak, że miały wszelkie potwierdzone organoleptycznie walory. Wyprodukowana w Polsce mimo, że nazywała się identycznie i miała dokładnie taki sam bieżnik jak te z Hiszpanii to w trakcie sprawdzania organoleptycznego miało się wrażenie, że w dłoniach ma się starą Dębicę D124 do Poloneza, a nie mięciutką Michelin. Więc może nie ma co dokonywać labolatoryjnej analizy struktury opony? - bieżnik taki sam lub identyczny jak dwa bliźniaki jednojajowe, rozmiar ten sam to cała reszta powinna być identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 15:28, Vercyngetoryks napisał:

A propos konstrukcji opony - nabyłem niedawno 4 opony Michelin - trzy były wyprodukowane w Hiszpanii, a jedna w Polsce.

Ja ostatnio kupiłem Klebera i dziwiłem się bardzo, bo był made in indonesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.