Skocz do zawartości

Zatrzymany DR a badanie techniczne


szef

Rekomendowane odpowiedzi

DR zatrzymany za brak bad. tech lub w wyniku kolizji, pracownik nie wie czy pracodawca odlicza VAT jak zrobie bad takiego pojazdu na podstawowej stacji "to błąd" ! Pytanie moje brzmi " to jak mam postąpić przy takim badaniu ? " :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Faktycznie nie wiadomo czy gościu podlega pod VAT czy nie. Teraz WK może odrzucić takie badanie bo w zakresie okresowego są warunki dodatkowe których podstawowa nie może sprawdzić(teoretycznie). To co zwrot kasy ? Oświadczenie właściciela, że nie odlicza VAT od paliwa nie bardzo kumam ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel pojazdu powinien znać przepisy prawa i wtedy wie do jakiej stacji musi się udać.Jeżeli zrobił badanie na stacji nieuprawnionej to urzędnik nie przyjmie od niego zaświadczenia Diagnosta wcale nie musi mieć kontaktu z klientem żeby wypytywać o vat itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że w podobnym przypadku postąpię jak marek. Nie mam zamiaru za każdym razem dzwonić do WK i dowiadywać się czy aby dany samochód skierowany na powypadkowe podlega VAT. Na PC zapewne nie będzie o tym ani mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego WK bym zadzwonił po info o VAT ale dzwonic po innych to juz przesada. Ciekawe jakie będą konsekwencje wykonania bad. Okresowego z zaświadczenia o wypadku?

Jeśli tylko nie wydadzą dowodu to pół biedy ale jak czepią się diagnosty (który nie miał żadnei informacji o VAT w tym pojeżdzie ) to przechlapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... badanie tzw. VATowskie jest moim zdaniem badaniem DODATKOWYM stwierdzającym, że w czasie tegoż badania pojazd odpowiadał warunkom ust. VAT :/

Nie ma to nic wspólnego z dopuszczeniem pojazdu do ruchu w swietle Prawa o Ruchu Drogowym i Warunkami Technicznymi Pojazdów. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe pytanie. Diagnosta nie widząc dowodu rejestracyjnego nie wie, czy pojazd ma wpisany zapis VAT czy nie? A w sklad badania pojazdu skierowanego przez policję wchodzi badanie okresowe. Postaram się skonsultować w tym zakresie bo pytanie mnie naprawdę zaciekawiło. Samo życie.

 

[ Dodano: 16-06-2006, 10:58 ]

Uważam, że odpowiedź na to pytanie powienien udzielić przedstawiciel MTIB czyli twórcy rozporządzenia.

Wstępnie uważam, że jeśli na badaniu pojawi się pojazd z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym za usterki wówczas w skład tego badania nie wchodzi okresowe i sprawa jest czysta.

 

Tu uwaga. Jeśli policjant nie wypełni pozycji skierowany wówczas zdaniem opinii MTIB takie badanie może wykonać każda stacja. Jeśli wypełni pozycję w pokwitowaniu skierowany na SKP lub chociażby wpisze j.w. wówczas takie badanie może wykonać stacja posiadająca zakres badań "e" czyli skierowanych.

 

Jeśli natomiast pojawi się pojazd z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym gdzie jest wpis w adnotacjach dowodu VAT za kolizję drogową a na pokwitowaniu nie będzie miał wpisu VAT to mimo, iż zakres badania przewiduje okresowe w mojej ocenie może wykonać je każda stacja posiadająca literkę "e" czyli uprawnienia do badań skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego.

 

Ale nie traktujcie mej wypowiedzi jako jedynej słusznej ponieważ odpowiadając na to pytanie przepisy nie są jednoznaczne, co powoduje takie wątpliwości.

Napiszcie też co wy o tym sądzicie napewno znajdziemy wspólne stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo życie.

Bardzo Cię proszę doradź nam diagnostom, co mamy wpisać w zaświadczeniu w pozycji „rodzaj pojazdu” przy takim badaniu.

Samochód osobowy

Samochód ciężarowo osobowy

Samochód ciężarowo specjalizowany

Samochód ciężarowo uniwersalny

Samochód ciężarowy

Lub przy innym badaniu bez DR , powiedzmy że przyjechał z pokwitowaniem z policji .

Tu uwaga. Jeśli policjant nie wypełni pozycji skierowany wówczas zdaniem opinii MTIB takie badanie może wykonać każda stacja. Jeśli wypełni pozycję w pokwitowaniu skierowany na SKP lub chociażby wpisze j.w. wówczas takie badanie może wykonać stacja posiadająca zakres badań "e" czyli skierowanych.

Tak jest napisane w pokwitowaniu :

Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne*)

Zarządzam skierowanie pojazdu na dodatkowe badania techniczne z powodu ...........

W większości pokwitowaniach jest adnotacja przez policjanta „ j / w „ to chyba oznacza jak wyżej a tam są zapisane usterki.

Czy ja ciebie dobrze zrozumiałem, że jak brak tej adnotacji w „Zarządzam skierowanie” to każda stacja nie mająca litery „ e „ przeprowadzi badanie dodatkowe na wymienione przez policjanta usterki ?

Bardzo Cię proszę wyjaśnij to i podaj odpowiednie przepisy ? Myślę że moje zapytania nie spowodują usunięcia postu lub jego wycięcia. Na jakiej podstawie diagnosta miałby wykonać takie badanie, bo przecież tak jak twierdzisz ,brak takiego skierowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat tego konkretnego i innych Twoich postów jest następujące:

 

1. Wyciągasz zdania z kontekstu i usiłujesz każdego łapać za słówka.

2. Całkowicie odrzucasz argumentację innych, nie mając dla ich wiedzy ani kszty szacunku - kłócąc się przy okazji do upadłego.

3. Mam nieodparte wrażenie, że czasami nie rozumiesz znaczenia tych wypowiedzi swoich poprzedników, do których odnosisz się w swoich wypowiedziach.

4. Mylisz pojęcia, ciągle próbując wracać do tych samych kwestii, nie próbując nawet rozdzielać wszystkiego na sensownie pogrupowane tematy.

4. Używasz dziwnego, sarkastycznego, często obrażliwego języka, który zaczyna mnie już pomału wyprowadzać z równowagi.

5. Ogólnie rzecz ujmując - mieszasz.

 

A więc - masz dwie drogi wyjścia.

Albo poprawisz się co nieco w swoim zachowaniu, albo dostaniesz bana i będziesz tępiony na tym forum.

 

Sorry - chcemy mieć tu wysoki poziom i taki mieliśmy przez ostatnich kilkanaście miesięcy. Jesteś tu mile widziany - jak każdy, kto ma coś do powiedzenia. Twoje wypowiedzi ubarwiły troszkę to forum, ale są granice wolności słowa, a Ty je zbyt często przekraczasz.

 

To jest moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie - dalej będą konkretne działania.

Jak dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.