Skocz do zawartości

Pojazd służbowy


Lisw

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd jednej ze służb mundurowych, posiada dwa komplety tablic rejestracyjnych, cywilne i służbowe zaczynające się na H... Dodatkowo pojazd wyposażony w sygnały świetlne i dźwiękowe i dwa dowody rejestracyjne cywilny i służbowy. Mojej pytanie jak ogarnąć poprawnie temat l, czy podwójne badanie okresowe i dodatkowe czy jedno a dwa dowody rejestracyjne ostęplowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają swojej stacji, posiada dwa komplety tablic i dwa dowody. Dodam, że nie jest to samochód policji, tylko innej służby. Jak to zrobić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lisw napisał:

czy podwójne badanie okresowe i dodatkowe czy jedno a dwa dowody rejestracyjne ostęplowac?

osobne badania okresowe dla każdego dowodu 

Godzinę temu, Lisw napisał:

Dodatkowo pojazd wyposażony w sygnały świetlne i dźwiękowe

a spełnia warunki dla pojazdu uprzywilejowanego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, IVVO napisał:

Mają branżowe SKP typu np MON niech tam jedzie

Nie jest to pojazd MON jest to pojazd jednej ze służb mundurowych ale nie podlegający pod MON czy MSWIA 

Teraz, Wacek napisał:

osobne badania okresowe dla każdego dowodu 

a spełnia warunki dla pojazdu uprzywilejowanego? 

Nie jest to pojazd oznakowany, ale wyposażony w urządzenia świetlne i dźwiękowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są z innych służb to wiemy, robisz dwa badania okresowe, ale ja robię tylko badania jak tablice są założone inaczej im dziękuję (im nie chce się zakładać tablic i pokazują, że mają w bagażniku drugie) dopóki nie założą nie robię badania

6 minut temu, Lisw napisał:

Nie jest to pojazd oznakowany, ale wyposażony w urządzenia świetlne i dźwiękowe.

jak nie spełnia warunków to N

Zobacz co mają w dowodzie wpisane, bo często mają wpisane, że jest to pojazd uprzywilejowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

51 minut temu, Wacek napisał:

są z innych służb to wiemy, robisz dwa badania okresowe, ale ja robię tylko badania jak tablice są założone inaczej im dziękuję (im nie chce się zakładać tablic i pokazują, że mają w bagażniku drugie) dopóki nie założą nie robię badania

jak nie spełnia warunków to N

Zobacz co mają w dowodzie wpisane, bo często mają wpisane, że jest to pojazd uprzywilejowany 

W DR cywilnym samochód osobowy w DR wydanym przez szefa danej służby pojazd uprzywilejowany. Kierowca był ma tyle uczciwy, że przyznał się ,że mam jeszcze jeden komplet tablicy i DR . Pojazd nie figuruje w CEPiE. Badanie po 3 latach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 sierpnia 2022 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów

§ 27. 1. Każdemu pojazdowi przypisuje się jeden numer rejestracyjny, o którym mowa w art. 73 ust. 1d ustawy

 

Nie po co dalej brnąć, jak i tak nikt nic nie wie.

Wysłać tam, gdzie Speed robi badania i po problemie. Bo coś mi się zdaję, że to też problematyczne auta, przynajmniej jeżeli o oświetlenie (sygnały) błyskowe się rozchodzi.

Edytowane przez Paprock
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smaug napisał:

A dlaczego to czynność inna

Pisałem już nie raz, ale niech będzie ...  Bo do każdego badania, program automatycznie mi zapisuje pobranie OE, i na koniec miesiąca, są różnice między rzeczywista liczbą opłat, a tych zapisanych przez program i wysyłanych do ministerstwa w raporcie. to raz.

A dwa, pojazdu i tak przecież nie ma w systemie CEP ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale badanie wykonano. OK, są wyłączenia z przekazywaniem badań do CEP. U nas była jazda o HAKI jako inne czynności bez pobierania OE, aż w końcu stanęło na tym, żeby i za HAKI kasować OE. Życie & Regionalny Folklor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paprock napisał:

U nas była jazda o HAKI jako inne czynności bez pobierania OE, aż w końcu stanęło na tym, żeby i za HAKI kasować OE. Życie

Opłata OE jak najbardziej się należy, bo pobierasz dane pojazdu z CEP a to jest niejako źródłem jej poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielg539 napisał:

Opłata OE jak najbardziej się należy, bo pobierasz dane pojazdu z CEP a to jest niejako źródłem jej poboru.

Ale OE nie jest opłatą za pobranie danych tylko zasilenie bazy danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 07:58, Lisw napisał:

Pojazd jednej ze służb mundurowych, posiada dwa komplety tablic rejestracyjnych, cywilne i służbowe

A zatem

W dniu 2.06.2023 o 08:10, aboz napisał:

pojazd nie może posiadać dwóch numerów w jednym czasie.

Wydanie TR "służbowych" powinno zakończyć się złożeniem drugich do depozytu. W przypadku badań na resorcie nie ma z tym problemu, ponieważ "się nie płaci" i wykonuje się

W dniu 2.06.2023 o 09:17, Wacek napisał:

osobne badania okresowe dla każdego dowodu 

W przypadku badania na cywilnej robi się trochę "stratę w mieniu", bo wykonać trzeba dwa badania dla jednego pojazdu, ponieważ tak zarejestrowany pojazd jest jeden ale dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.