Skocz do zawartości

Przyczepa Autosan D-47A oraz D-50


Krzysztof_k0071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie taki problem, otóż dwie przyczepy Autosan D-47A oraz D-50 zarejestrowane jako ciężarowe i tutaj taka

mała zagadka czy jest możliwość zmiany danych w DR i zarejestrowanie ich jako przyczepy rolnicze?

Jeżeli jest to możliwe to jak taka procedura wygląda?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diagnosta25 napisał:

i niby co się takiego w tej przyczepie zmieni ?

A to już inwencja twórcza tego, który takie zmiany wykona i odpowiednio opisze.

Diagnosta stwierdza, czy opis zmian zgadza się z tym, co w oświadczeniu wypocone, naskrobane i czy to wystarczy. Zawsze zostaje jeszcze opinia rzeczoznawcy, no ale tu także na dwoje babka wróżyła. Bo nie wiadomo czy rzeczoznawca stwierdzi co i jak, czy mu się będzie tylko wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 11:10, Krzysztof_k0071 napisał:

Witam.

Panowie taki problem, otóż dwie przyczepy Autosan D-47A oraz D-50 zarejestrowane jako ciężarowe i tutaj taka

mała zagadka czy jest możliwość zmiany danych w DR i zarejestrowanie ich jako przyczepy rolnicze?

Jeżeli jest to możliwe to jak taka procedura wygląda?

Dzięki i pozdrawiam.

napisz do firmy zasław o wystawienie dokumentu o tym że przyczepy są przyczepami rolniczymi, daj na luz z zabawą z diagnostami bo co 2-3 powiat jest układ OSKP-WK-Właściciel OSKP żeby tego nie robić bo tracą kasę, przynajmniej ja mam takie zdanie bo każda przyczepa ciężarowa spełnia wymagania ciężarowej-rolniczej a nie wyobrażam sobie żeby za nową ciężarówką ganiała stara D47A z jednoobwodowym układem hamulcowym.
U mnie po drobnych bojach kilka lat temu z WK i OSKP diagności co robili problem sami odsyłają do producenta pokazując kwit jaki się dostanie, z tym kwitem do WK o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, miękki dowód i na stację zrobić badanie na 2 lata  i do WK po nowy dowód. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

z tym kwitem do WK o zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym

Nic bardziej mylnego. Jeśli przyczepa zarejestrowana jest jako ciężarowa to żaden kwit od producenta tego nie zmieni (mogła przecież zostać przebudowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w moim powiecie żadne ZK nie spowodują zmian w DR dla przyczepy ciężarowej żeby stała się przyczepą rolniczą, serio.
A kwit od producenta i potem OBT na 2 lata i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

a w moim powiecie żadne ZK

Tylko ciekawe czy autor, jest z tego samego powiatu ...  bo powiatów w tym kraju jest 

Cytat

314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana konstrukcyjna, faktura od przedsiębiorcy który przyczepę przebudował i tyle w temacie. Jak z ciężarowej Octavii demontując kratkę robi się osobówkę to nikt jakoś problemu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Jak z ciężarowej Octavii demontując kratkę robi się osobówkę to nikt jakoś problemu nie robi.

Jeszce nie ale to się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic już w warunkach technicznych do 1 lipca nie wejdzie. W takim układzie oświadczenie od producenta pojazdu na zmianę liczby miejsc już raczej nie można traktować jako Służbę Techniczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pitermlody napisał:

U mnie zmiany konstrukcyjne i z wydziałem nie ma problemów rejestrują

popatrz moje stare posty.
Diagności - nikt nie wyda ci w starostwie kwita na ZK a tego żądali.
WK - nikt Ci nie zrobi ZK z diagnostów.

Ba - kupiona D633 z rolnicznej przy przerejestrowaniu stała się ciężarową (tylko nie ja przerejestrowywałem bo w PL mnie nie było). 

A właściciele OSKP kasowali ponad 150zł. Potem zacząłem czytać to forum i robić pod górę w WK i zaczęły przechodzić ZK ale teraz diagności wolą kwit od producenta i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rolniczymi sanokami i autosanami to u mnie na okrągło całe życie była rolnicza i nagle przy wymianie dowodu w WK cudownym trafem staje się ciężarową i oni ręce umywają a bo teraz to tylko ZK bo oni po sobie nie będą poprawiać ale problemu z ZK nie robią byle PKD się zgadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej przypadków jest takich że w DR jest Uniwersalna, a nagle się okazuje że to ciężarowa, mimo iż przez ostatnie 10 lat była robiona co dwa lata za 70 zł, a nagle zdziwko bo 164 i to co rok😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rafi90 napisał:

Najwięcej przypadków jest takich że w DR jest Uniwersalna,

Albo jak to wywrotka to "Spezjalizowana" i sie nagle ciężarową staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

a w moim powiecie żadne ZK nie spowodują zmian w DR dla przyczepy ciężarowej żeby stała się przyczepą rolniczą, serio.

Chciałbym zobaczyć tę odmowę na piśmie, po złożeniu "kwitów na dziennik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafi90 napisał:

Najwięcej przypadków jest takich że w DR jest Uniwersalna, a nagle się okazuje że to ciężarowa, mimo iż przez ostatnie 10 lat była robiona co dwa lata za 70 zł, a nagle zdziwko bo 164 i to co rok😅

też tak bywało 

18 godzin temu, adam1501 napisał:

Chciałbym zobaczyć tę odmowę na piśmie, po złożeniu "kwitów na dziennik".

tylko że żaden diagnosta nie zrobi badania po ZK - załatw kwit od producenta tyle się usłyszy. 
PS1: układ i tyle ;)
PS2: jak kiedyś powiedziałem kobicie że albo bierze kwity albo powie mi gdzie jest biuro podawcze bo i tak złożę a odmowa rejestracji pójdzie do SKO to usłyszałem że zaraz po policję zadzwoni (powiedziałem dzwoń tylko powiedz mi gdzie biuro podawcze).  Kwity przyjęła a jej mina bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

tylko że żaden diagnosta nie zrobi badania po ZK

Miałem podobną sytuację w zeszłym roku. Po oświeceniu urzędników przyczepa zmieniła rodzaj bez zastrzeżeń, choć wrzask był na początku niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie oszukujmy się, żeby można było zrobić zmiany konstrukcyjne to muszą zajść jakieś zmiany , opis zmian itp.

Więc nie zmieniając nic w przyczepie jakim cudem mam zrobić te zmiany ...

Tak jak ktoś wyżej napisał oświadczenie od Firmy Zasław i WK zmienia na rolniczą (kilka takich przypadków już miałem i bez problemu zmienili na podstawie tego dokumentu)

Na szczęście od 1 lipca już takie kwiatki się skończą i płacz biednego klienta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 07:14, diagnosta25 napisał:

Panowie nie oszukujmy się, żeby można było zrobić zmiany konstrukcyjne to muszą zajść jakieś zmiany , opis zmian itp.

Więc nie zmieniając nic w przyczepie jakim cudem mam zrobić te zmiany ...

 

A przedstawiciel producenta miał jakąś magiczną różdżkę, że przyczepa  stała się rolniczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przedstawiciel ale producent bo jak sami tutaj diagności pisali zasław=autosan=sanok czy jakoś tak ;)
Producent chyba wie co wyprodukował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.