Skocz do zawartości

WK nie widzi mojej pre-rejestracji w CEPiKu


PanDiagnosta1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry/ cześć,

W dniu wczorajszym (26.06) przeprowadzałem przegląd pre-rejestrację samochodu osobowego sprowadzonego z Niemiec. Dziś dzwoni klient, że nie może zarejestrować bo wydział komunikacji nie widzi przeglądu u siebie w CEPiKu. U mnie wszystko jest na zielono i powinno wszystko być dobrze. Zaświadczenie o przeprowadzonym BT + DIP też został wydrukowany i wydany.

 

Co byście zrobili? Czy WK nie może tego zarejestrować na samym zaświadczeniu?

 

Z góry dziękuję za każdą pomocna wskazówkę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK może nie widzieć tego badania jeśli, po wyjeździe z SKP ktoś inny np. ubezpieczyciel podczepił się do tego badania / pojazdu i skonsumował już ID.  Czyli jeśli między wyjazdem z SKP a pojawieniem się w Wydziale ktoś pracował na tym pojeździe w CEPIKU

Informatycy od programów potrafią to wyjaśnić dokładniej. I to właśnie przy prerejestracjach może się pojawiać tego typu problem

 

Edytowane przez Solaris
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PanDiagnosta1 napisał:

Czy WK nie może tego zarejestrować na samym zaświadczeniu?

Musi. Brak badania w CEP nie jest podstawą do odmowy rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli z pozycji SKP szukamy pojazdu po numerze VIN to znajduje pojazd i badanie ?? Czy również w cepiku nie widać tego badania ?? 

Tak czy siak, czasami zdarza się robić pierwsze badani w trybie awaryjnym (np. przy krótkim numerze VIN) i wtedy wydział bez problemów rejestruje pojazd na podstawie samych dokumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zazwyczaj pojazd o takim numerze już istnieje w bazie cepik a program SKP PRO w takich przypadkach lubi dopisać badanie do istniejącego już pojazdu zamiast zrobić nowa pozycję w cepiku.

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 17:48, PanDiagnosta1 napisał:

dzwoni klient, że nie może zarejestrować bo wydział komunikacji nie widzi przeglądu

Bo w wydziale komuś się nie chce  pracować. Najłatwiej powiedzieć niech diagnosta poprawi, może interesant nie wróci. Interesanci tak mają że na stacji mordą szczekać potrafią, ale w wydziale cokolwiek usłyszą to zabierają dokumenty i wychodzą, rezygnują ze złożenia wniosku.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sprawdzałem u kolegi po fachu to serio u niego też nie było mojego badania widać. Ale sprawa wyjaśniona. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 17:48, PanDiagnosta1 napisał:

Dziś dzwoni klient, że nie może zarejestrować bo wydział komunikacji nie widzi przeglądu u siebie w CEPiKu.

Życie mnie nauczyło, że odpowiedź na to pytanie jest jedna: co to Ciebie obchodzi.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.