Skocz do zawartości

Quad jako ciągnik rolniczy .


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był nie raz wałkowany,ale... Klient  przyjechał na pierwsze quad z Niemiec rok 2002.Zarejestrowany jako ciągnik. Zażądałem  od niego dokumentu o ograniczniku prędkości do 40km/h.Nie miał więc odjechał. Po raz drugi przyjeżdża z wiadomością że  pani w urzędzie powiedziała że diagnosta się czepia niech zrobi kategorię pojazdu T3b

sęk w tym że z tego co pamiętam to homologacja T3b to od 2013r. Kto ma rację?

Mile widziane podstawy prawne.

Coś takiego znalazłem :

Dotyczy to również ciągników rolniczych o wyglądzie czterokołowca (,,quada"), wówczas
kategorią będzie przeważnieT3b. Pojazd zarejestrowa1,1y po raz pierwszy po dniu 22 marca 2013 mógł być
dopuszczony zgodnie z Rozporządzeniem UE 167l2o13, co powinno być potwierdzone w dokumentach
przedstawionych do badania technicznego lub / i na tabliczce znamionowej pojazdu.

 

Edytowane przez galancik25
podstawa pr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś raz się potwierdza że Pani w urzędzie powinna zmienić zawód na sprzedawcę w sklepie, bo siedzą tam ludzie którzy o przepisach nie mają bladego pojęcia. Dobrze powiedziałeś że ogranicznik powinien być potwierdzony dokumentem. Kategorię homologacyjną ustala producent i żadnego T3b ustalić sobie nie możesz. Podstawa  prawna do dyrektywa której najpewniej numer masz w ZDR. Ma ogranicznik i spełnia warunki ciągnika, możesz robić. Nie ma to nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szok. Pani z WK sama namawia do zrobienia kategorii T3b i jeszcze chce to łyknąć😀

Ciągnik o 11 lat za stary na T3b. Od 2013 roku dopiero takie homologacje mogły wychodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie Homologacyjną nadaje tylko producent pojazdu .

W tym przypadku opinia rzeczoznawcy samochodowego z listy MI , ogranicznik prędkości i wtedy dopiero

po spełnieniu wszystkich warunków wymaganych zapisem w ustawie można wykonać badanie .

A T3b musi być homologowany zgodnie z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
167/2013 z dnia 5 lutego 2013 r

Po za tym !

Pojazd zarejestrowany po raz
pierwszy po dniu 22 marca 2013 mógł być dopuszczony zgodnie z Rozporządzeniem UE 167/2013, co powinno być potwierdzone w
dokumentach przedstawionych do badania technicznego lub / i na tabliczce znamionowej pojazdu.

Edytowane przez Janusz72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby miał pierwszą rejestrację w 2018 a producent nie nadał by mu kategorii T3b, to święty Boże nie pomoże i nic z tym nie zrobisz. Wtedy zostaje ciągnik rolniczy bez kategorii i koniec tematu. Tu można ograniczyć prędkość, wyposażyć odpowiednio , obłożyć jakimś dokumentem i robić na ciągnik, jeśli ktoś ma ochotę. Kwestia kolejnych OBT juz wiem że będzie problematyczna, ale to sprawa właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Solaris napisał:

Trochę szok. Pani z WK sama namawia do zrobienia kategorii T3b i jeszcze chce to łyknąć

Dobremu znajomemu przecież pod górkę robić nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, galancik25 napisał:

Po raz drugi przyjeżdża z wiadomością że  pani w urzędzie powiedziała że diagnosta się czepia niech zrobi kategorię pojazdu T3b

 Na tą samą stację ? :D   A to innych w okolicy nie ma gdzie pracują diagności którzy się nie czepiają ? ;) 

 

6 godzin temu, Solaris napisał:

T3b i jeszcze chce to łyknąć😀

Ale wiesz, że później będzie "ja się nie znam, to diagnosta" ? 

 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.