Skocz do zawartości

Badanie adr a egzamin


lukii

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i lapotologicznie poproszę szukam odpowiedzi i ... nie umiem odnaleźć

 

Ide na egzamin dostaje ciągnik siodłowy lub naczepę.

Badanie dodatkowe adr.

Biorę odpowiedni wzór zaswiadczenia - w tym przypadku zas. adr.

Wypełniam 

 

Skąd mam wiedzieć czy pojazd spełnia fl, at , ex2 ,ex3? nie mam do dyspozycji swiadectwa dopuszczenia pojazdu do przewozu niektorych mat. nieb.

 

Moze ktoś mi wyjasni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukii napisał:

Skąd mam wiedzieć czy pojazd spełnia fl, at , ex2 ,ex3?

Po to jest to badanie abyś jako diagnosta ustalił jakie materiały niebezpieczne pojazd wozić może. Nowsze pojazdy mają tabliczki z oznaczeniami homologacyjnymi na których widnieje czy pojazd jest AT czy FL, ale równie dobrze pojazd może ich nie posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukii napisał:

Skąd mam wiedzieć czy pojazd spełnia fl, at , ex2 ,ex3? nie mam do dyspozycji swiadectwa dopuszczenia pojazdu do przewozu niektorych mat. nieb.

To jakie warunki ma spełniać pojazd określa właściciel (określa czy Fl czy AT), to on zleca badanie, w tym przypadku egzaminator. Ty masz tylko sprawdzić czy pojazd spełnia te warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukii napisał:

Skąd mam wiedzieć czy pojazd spełnia fl, at , ex2 ,ex3?

Bo posiadasz oświadczenie producenta, który potwierdza jakiego typu jest pojazd a następnie co klient chce przewozić. Analogicznie z resztą punktów. ABS - diagnosta to nie wróżka; zwalniacz.... A jak cysterna to jeszcze "kwit" z TDTu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos ma taki wzór zaswiaadczenia gdzie jest wyszczegolnione do czego auto zostalo przystosowane (fl at czy inne) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.