Skocz do zawartości

Przebieg egzaminu praktycznego


lukii

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziękuje za poprzednie odpowiedzi.

Chyba jedno z ostatnich moich pytan. 

Podczas egzaminu wybieram odpowiednie zaswiadczenie dostosowane do pytania jakie otrzymam to jest jasne. Odnośnie dokumentów np: ciagnika adr, zaswiadczenie o abs kat 1, zwalniaczu, ogrzewaczu, - daje nam fizycznie do ręki Pan egzaminator razem dowodem rejestracyjnym czy musimy osobiscie poprosic o konkretne dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje na wszystkie dokumenty, ale proszę zwrócić uwagę czy są do tego pojazdu. Ja dostałem wszystkie dokumenty , ale VIN się nie zgadzał co do DR . Tak często robią. Nauczyć się wypisywania zaświadczenia o przeglądzie łącznie z numerem, który trzeba wpisać w prawym górnym rogu zaświadczenia. Musi on być odpowiednio napisany. Z tyłu zaświadczenia jest instrukcja jak to wypełnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze jeszcze o rade

Wole sie upewnic

Wszystkie nr zaswiadczen tj. dodatkowe adr, okresowe, bus 100 maja staly nr tj 12345/gda/123/2023 czy nr jest odrebna. wedug mnie taka jak podalem ale prosze o potwierdzen ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura nr badań jest stała i tak jak podałeś, nieco odmienny jest tylko nr "Innych czynności - wymiana drogomierza" który zaczyna się od litery "L" i później tak jak inne z tym że numeracja jest w tzw. podrejestrze i jest to kolejność tylko i wyłącznie dla tej czynności np. L/00001/GDA/123/P/2023 i tak dalej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli jest badanie poprawkowe - tj. w dniu 13.07.2023 auto nie przeszlo przegladu 14 dni na poprawke, przyjechao 15.07.2023 termin badania dajemy od 13.07.2023 - 13.07.2024 (waznosc badania) a nr badania poprawkowego kolejne (inne niz 13.07.2023) ale w uwagach wpisujemy badanie ponowne do badania o nr..... z dnia.... .

rodzaj badania okresowe - poprawka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania "okresowe", dla mnie tak jest poprawnie, choć zdarza się że niektórzy diagności wpisują w rodzaju badania "ponowne sprawdzenie...." w/g mnie jest to nieprawidłowo, niemniej cepik to łyka. Wyznaczenie terminu tak jak w przykładzie tj. 13.07.2023 - 13.07.2024, ale wpis do DR (jeżeli jest miejsce) to 15.07.2023 do 13.07.2024.

Ja w uwagach wpisuję "Ponow. spr. do bad. okresowego nr.... z dn.....".

Nr badania ma kolejny nadany przez rejestr badań. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukii napisał:

w uwagach wpisujemy badanie ponowne do badania o nr..... z dnia.... .

Na to przepisu literalnie nie ma. A przypominam - to egzamin, a nie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 14:26, cezary napisał:

niektórzy diagności wpisują w rodzaju badania "ponowne sprawdzenie...."

Nie ma takiego rodzaju badania., to tylko wymysł informatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Nie ma takiego rodzaju badania.

Ale co ciekawe jest w cenniku i wystawiamy paragon lub fakturę na ponowne sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TED napisał:

Ale co ciekawe jest w cenniku

Ale tu chodzi o egzamin, na którym trzeba trzymać się ustawy i rozporządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, michal_k napisał:

Ale tu chodzi o egzamin,

No to się przyda na egzaminie gdy będzie pytanie o to jaką opłatę pobieramy za badanie poprawkowe. (Rozporządzenie 1070 z 2023roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TED napisał:

jaką opłatę pobieramy za badanie poprawkowe

NIE MA TAKIEGO BADANIA!!! Pamiętaj, to jest przygotowanie do egzaminu a nie potoczne określanie naszej pracy na co dzień.

1 godzinę temu, TED napisał:

Rozporządzenie 1070 z 2023roku

To rozporządzenie zawiera pozycję cennikową: "...Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie..." a nie rodzaj badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 14:19, adam1501 napisał:

NIE MA TAKIEGO BADANIA!!! Pamiętaj, to jest przygotowanie do egzaminu a nie potoczne określanie naszej pracy na co dzień..

Fakt, Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Jest to jakby dokończenie badania okresowego za dodatkową opłatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nazwać ewentualny rodzaj badania gdy klient przyjechal na ponowne - okresowe -ponowne sprawdzenie usterek/ jak jest prawidlowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.