Skocz do zawartości

Problem z rejestracją auta sprowadzonego z Holandii


Piotrek78

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam problem z rejestracją auta sprowadzonego z Holandii. Auto zostało wyrejestrowane w RDW, byłem tam razem z poprzednim właścicielem pojazdu. Po uiszczeniu niewielkiej opłaty otrzymałem dokument w postaci 1 papierowej kartki w formacie A4 gdzie jest napisane że mogę się poruszać tym autem do dnia tego i tamtego. Poza tym jest tam podany mój adres w Polsce i jedynie podstawowe informacje o samochodzie. I to wszystko co otrzymałem z RDW - czyli 1 papierowa kartka, blachy zjazdowe zrobiłem już we własnym zakresie. Na stacji diagnostycznej w kraju powiedziano mi że powinna być jeszcze do tej kartki dołączony plastikowy dokument. Inaczej bez tego nic nie zrobię. I faktycznie - w lewym górnym rogu tej kartki jest wcięcie na typową plastikową kartę. Tyle że ja żadnej plastikowej karty nie otrzymałem. Jestem już w Polsce. Jak pytałem się Pani z RDW kiedy byłem w Holandii - "czy to wszystko?" odpowiedziała że tak i żebym nie zapomniał wykupić tymczasowego ubezpieczenia. Poza tym też nie wyobrażam sobie żeby na miejscu wyrobiono mi taką plastikową kartę. Z reguły na wyrobienie takich kart czeka się kilka dni. No i utknąłem z rejestracją mojego auta.
Uprzejmie proszę o odpowiedź i doradzenie - co jest grane? I co mam robić?
Z poważaniem
Piotrek
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrek78 napisał:

I co mam robić?

Wystąpić do Holandii po wtórnik I części DR lub dokument potwierdzający dane w nim zawarte. Dostaniesz pewnie odmowę. Z tą odmową (i tłumaczeniem) idziesz do WK i wtedy polski urząd sam będzie potwierdzał dane w Holandii. Jeśli uzyska potwierdzenie to będziesz miał zarejestrowany pojazd, a jeśli nie to dostaniesz odmowę rejestracji.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, markes30 napisał:

Czy na dokumencie jest informacja o wyrejestrowaniu ?

A co diagnostę to obchodzi ? Na podstawie czego wykonujemy badania chyba jeszcze pamiętasz ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mecher napisał:

Na podstawie czego wykonujemy badania chyba jeszcze pamiętasz ?

Wystarczy pozwolenie czasowe i czerwona tablica.

Pytanie bardziej jakie dokumenty z Holandii będą potrzebne w Wydziale Komunikacji do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Logen napisał:

jakie dokumenty z Holandii będą potrzebne w Wydziale Komunikacji do rejestracji.

Już napisałem wcześniej.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 11:07, Piotrek78 napisał:

Na stacji diagnostycznej w kraju powiedziano mi że powinna być jeszcze do tej kartki dołączony plastikowy dokument. Inaczej bez tego nic nie zrobię.

Ja wyczytałem tylko to co wyżej. 

 

10 godzin temu, radekd2 napisał:

Ale temat wątku dotyczy rejestracji auta, a nie przeglądu.

Z pierwszego postu to nie wynika, autor był tylko na SKP, więc za pewne chodziło i wykonanie badania technicznego

więc kto ma wydać to co wystarczy, czyli

5 godzin temu, Logen napisał:

 pozwolenie czasowe i czerwona tablica.

skoro brak "plastiku" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.