Skocz do zawartości

Anulowanie badania


Krzysztof_k0071

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, IVVO napisał:

Można anulować i przywrócić 

Nie, nie można. Badanie można anulować w SKP PRO i w Patronacie, tutaj się nie da. Jeżeli anulujesz badanie to jesteś w plecy z opłatą za nie a to w zasadzie na jedno wychodzi. Tak jak wcześniej napisałem gorszego programu w życiu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof_k0071 napisał:

gorszego programu w życiu nie widziałem.

No nie wiem czy to zasadne określenie (sam pracuję na Patronacie), ale z formalnego punktu widzenia nie powinno się badań anulować, każde badanie powinno się zakończyć jakimś wynikiem, ewentualnie można przerwać badanie (nie jest to tożsame z anulowaniem), ale musi być ku temu formalne uzasadnienie, np. klient chce badanie przerwać bo mu wolno, kasa, niestety dla klienta zostaje na skp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pitermlody napisał:

W patronacie

Od kiedy to patronat i Stacja SQL to  jedno ?

Jakieś ciche przejęcie, połączenie ? Nic nie czytałem, nie widziałem, nie słyszałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 15:44, Krzysztof_k0071 napisał:

w plecy z opłatą za nie a to w zasadzie na jedno wychodzi.

Kolego - badanie można anulować bez problemu w każdej chwili - Tobie bardziej chodzi o anulowanie opłaty za nie * jest to możliwe tylko jeśli opłata niezostanie "przykryta" następną płatnością - można anulować płatność tylko ostatniej pozycji - i to jest prawidłowe podejście - ale zostaje po tym ślad w rejestrze badań jaki płatnościach - jeśli system jak w moim przypadku jest połączony z drukarką fiskalną to jest to możliwe do czasu fiskalizacji  - potem lipa - przy usunięciu badania należy podać przyczynę - a ono pozostaje w rejestrze widoczne jako usunięte ze swoim nr - CTRL+A

anuluj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 15:44, Krzysztof_k0071 napisał:

Jeżeli anulujesz badanie to jesteś w plecy z opłatą za nie

Pierwsze primo rejestr badań technicznych jak sama nazwa wskazuje jest rejestrem i każdy wpis ma w nim pozostać, to nie koncert życzeń. Pomyliłeś się? Zdarza się ale taki stan rzeczy pozostaje w rejestrze. Opłatę można przypisać do kolejnego badania i nie zrzucaj braku umiejętności posługiwania się programem na jego wyższość nad innymi. Jak nie wiesz co masz zrobić, to zadzwoń do odpowiednich ludzi i zawsze Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 16:00, cezary napisał:

ale z formalnego punktu widzenia nie powinno się badań anulować, każde badanie powinno się zakończyć jakimś wynikiem, ewentualnie można przerwać badanie (nie jest to tożsame z anulowaniem

To jest prawidłowe podejście do tematu. Osobiście z tej funkcji korzystam tylko przy pomyłce w pierwszej rejestracji - poprawiam - Anuluje i Przywracam ponownie aby w CEP zmienić błędne dane ale nigdy nie Anuluję bo mam takie widzimisię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.