Skocz do zawartości

pojazd specjalny


speedos6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu auta (np. Scania Pomoc Drogowa HDS Palfinger). Mam kilka pytań od strony technicznej/dokumentacyjnej. Prowadzę jednoosobową działalność. Mam zatrudnionych kilka osób. Z założenia pojazd służył by mi do transportu moich półproduktów/ elementów gotowych/konstrukcji metalowych, czasem transport widlaka na miejsce montażu. Jak ma się pojazd zarejestrowany jako specjalny, a poruszanie się nim? Jakie dokumenty/wymogi muszę spełnić? Będę mógł jeździć nim tylko ja? Czy mój pracownik posiadający c+e również? Jeśli jest zamontowany hds, osoba bez uprawnień na hds może jeździć tym autem? Jak mają się przepisy na tacho do 100km od siedziby? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mecher napisał:

za nic nie przedstawia pojazdu specjalnego.

Ależ oczywiście, że są takie pojazdy jak: 
 

 

46 minut temu, speedos6 napisał:

Scania Pomoc Drogowa HDS Palfinger


Tylko mam wrażenie, że ten pojazd nie pasuje do jego profilu działalności skoro chce nim wozić
 

 

46 minut temu, speedos6 napisał:

moich półproduktów/ elementów gotowych/konstrukcji metalowych, czasem transport widlaka na miejsce montażu.


No chyba, że miejsce montażu tych produktów i półproduktów będzie odbywać się np. w miejscu wypadków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, speedos6 napisał:

Scania Pomoc Drogowa

 

38 minut temu, speedos6 napisał:

Z założenia pojazd służył by mi do transportu moich półproduktów/ elementów gotowych/konstrukcji metalowych, czasem transport widlaka na miejsce montażu.

Chcesz wykorzystywać pojazd pomocy drogowej niezgodnie z jego przeznaczeniem??? Te pojazdy mają zwolnienia podatkowe z racji specjalnego ich wykorzystywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np, taki (zdjęcie). Co do przeznaczenia i wykorzystywania zgodnie z przepisami... Zastanawiam się czy rzeczywiście potrzebny mi specjalny (wady i zalety) Co było by prostszym rozwiązaniem itp

qrewgerge.jpg

czy będzie duża różnica jeśli używał bym go tylko na własne potrzeby (do mojej działalności) czy jak czasem trafi się zrobić usługę będzie problem (zezwolenia itp?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, speedos6 napisał:

Zastanawiam się czy rzeczywiście potrzebny mi specjalny (wady i zalety)

Specjalny służy do przewożenia uszkodzonych pojazdów, a nie towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks wykroczeń - wykorzystywanie pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem. Przeznaczeniem pomocy drogowej jest przewóz uszkodzonych pojazdów, co wynika z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy sobie powiedzieć szczerze że ITD ma to w du**e, dla nich liczy się taki pacjent na którym można przetestować najwyższy możliwy mandat. Oczywiście zdarzają się pojazdy z zablokowanym DR i postępowania, ale najczęściej jest to pomoc drogowa z naczepą. Oczywiście wszystko do czasu, bo jak za niby pomoc trzeba będzie zwracać podatek to może się okazać że jest kilkadziesiąt tyś zł  to odpokutowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U prywaciarza pomocą drogową wozi się auta, wyroby betonowe, konstrukcje stalowe itp. Tak jak wywrotką deski, a skrzyniowym żwir ....i wszystko zgodnie z kodeksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co nas Diagnostów interesuje co właściciel będzie sobie tym autem przewoził? Niech wozi i mleko, to sprawa ITD nie nasza. Dla nas pojazd pomocy drogowej ma spełniać odpowiednie wymagania i tutaj się nasz problem kończy (albo dopiero się zaczyna czasami ;) )...
Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej3 napisał:

To tak samo jak z tymi ciągnikami siodłowymi pomocy drogowej, nawet ITD to nie przeszkadza

 

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Musimy sobie powiedzieć szczerze że ITD ma to w du**e,

Obaj jesteście w błędzie , potrafią rozliczyć  , czasem warto zajrzeć na ich strony

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TeDe napisał:

co nas Diagnostów interesuje co właściciel będzie sobie tym autem przewoził?

Totalnie nic, ale Kolega chce rady w zakupie pojazdu, więc jej udzielamy, bo może jest nieświadomy tego, co chce uczynić.

10 godzin temu, Andrzej3 napisał:

U prywaciarza pomocą drogową wozi się auta, wyroby betonowe, konstrukcje stalowe itp.

A zimowego utrzymania dróg, ziemię w trakcie budowy dróg itp. Wszystko fajnie do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.