Skocz do zawartości
Pomóżmy Panu Grzegorzowi odbudować dom po tragicznej powodzi! ×

HAK volvo V50


Masselo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Mam pytanie czy wg was ten hak jest przeznaczony do ciagniecia przyczep.? 
Pacjent to Volvo V50 2008r 
Bez adnotacji HAK w DR .
Badanie wykonywane już któres z kolei. na róznych stacjach.
Klient twierdzi że  jest to orginalny hak volvo przeznaczony do bagaznika rowerowego . , Według mnie jest to  hak przeznaczony do ciagniecia przyczep. .
Ale  zastawnawia mnie sposób montazu tego haka , jest on mocowany bezposrednio do tylnego pasa , żadnej belki poprzecznej. zadnych wzmocnien dodatkowych również nie widziałem.

371807691_340621154955328_1881826767631098701_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Masselo napisał:

Według mnie jest to  hak przeznaczony do ciagniecia przyczep.

Uciąg na TZ haka jest podany więc to hak do ciągnięcia przyczep. Jakie wartości mas zawiera TZ samochodu? Te V50-i z którymi miałem do czynienia nie mogły ciągnąć przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania że wg tabliczki jak najbardziej hak do przyczepy. Dlatego dziwi mnie że na poprzednich badaniach nie było N a gdy  zapytałem o to klienta powiedział że  na poprzednich badaniach było to weryfikowane i puszczane jako zaczep do  bagaznika rowerowego.

wg TZ 
f1,f2-1900kg
f3-3200 kg

sposób montazu haka jest jak na tej aukcji 

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-volvo-v50-13482130091?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=CjwKCAjwrranBhAEEiwAzbhNtSZfyU993O3J1jXaZTaCl9bCNT-9WvDNaRIQ7POG15oq-K90CJ3s3hoC6LsQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Masselo napisał:

wg TZ 
f1,f2-1900kg
f3-3200 kg

Jeżeli tak, to ten pojazd może ciągnąć przyczepę.

2 godziny temu, Masselo napisał:

sposób montazu haka jest jak na tej aukcji 

Faktycznie jest on dość nietypowy, ale jeżeli pas tylny jest odpowiednio wytrzymały to problemu ja bym nie widział.

Tak wygląda rysunek montażowy haka (widać, że oprócz tego co na zdjęciach z allegro występują poprzeczki usztywniające ale sam montaż jest dokładnie taki sam

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przed chwilą takie auto z dokładnie takim hakiem,tylko kula była na zamek wpinana.Ten kątownik z tyłu jest jeszcze przykręcony do tylnej belki,masy w dr takie same i oczywiście adnotacja hak jest w dr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.