Skocz do zawartości

"Legalizacja" gazu


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawił się u mnie ostatnio gość z pewnym pomysłem. Ma on samochód z instalacją gazową ale nie wbitą w dowód. Gaz był zakładany kilka lat temu i jakoś mu zeszło. Ma oczywiście wszystkie papiery z montażu ale nie ma faktury niezbędnej do uznania tej instalacji przez wk no i oczywiście jest to jeszcze stara homologacja. I teraz uwaga: jeżeli "zgubi" on dowód rejestr. musi przyjechać na przegląd, a ja muszę potwierdzić, że w pojeździe jest zamontowana instalacja gazowa. Czy wk na podstawie zaświadczenia z przeglądu wbije 'Gaz" w nowy dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że jeśli przedstawi wszystkie dokumenty i homologację z datami kiedy jeszcze

WK nie rządał faktury a stacja kontroli potwierdzi zamontowanie instalacji aktualnym

zaswiadczeniem z badania technicznego to WK wpisze to w dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy gruntownym sprawdzeniu autka (np. zaświadczenie z ostatniego badania) wyjdzie że był bez gazu (zakładam że diagnosta 'nie widział gazu i nie wpisał go do rejestru)?

A WK jeśli dokonuje wpisu gaz to zapewnie odnotowuje to w swoich dokumentach'. Tak więc na mój rozum to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim przypadku: Zalożona inst. gaz. przyjechał na bad tech (brak wpisu gaz) a homolagacje "pan" dostanie od serwisu zakładajacego gaz za 2 tygodnie?!

To nie jest pierwszy taki numer.Jak wykonać badanie tech. Zaznaczm pośw TDT ma

wszystko świetnie ale w wydziale kom. nie wbiją gazu bez orginału homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę twoją odpowiedź z tego postu:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2685&postdays=0&postorder=asc&start=15

jaka :

"I to fakt nie ma co dyskutowac na temat"N" z bad. tech poj. To jest wszystko jasne "

 

Jak widać nie jest wszystko jasne akurat ten przypadek kwalifikuje się do Negatywa bez zatrzymania DRi jak otrzyma papiery gazu wstęplowywuje w WK i wraca na SKP dajesz P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a homolagacje "pan" dostanie od serwisu zakładajacego gaz za 2 tygodnie?!

 

 

Moja odpowiedź brutalna, ale prawdziwa. Mógł ćwok jeden z drugim ruszyć łebkiem i zrobić przegląd przed montażem gazu. Tylko "żal" ludziom tych paru tygodni, a potem mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie kwalifikuje się do "N" ponieważ my na SKP sprawdzamy "Pośw TDT zbiornika , szczelnośc inst. gaz. oraz prawidłowość zamontowania poszczegulnych elementów instalacji" co nas powinna interesowac homologacja montarzu?To wydział kom. wbija i on pilnuje tych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dz. U. z 2003r. Nr 227, poz. 2250 z późn. zm.) § 4. Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1) zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, dotyczących danych identyfikacyjnych i technicznych pojazdu,

 

Skoro faktycznie na badaniu jest butla gazowa a w dowodzie nie ma wpisu to coś mi ten pozytywny wynik tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ma pan słuszną rację a wystarczyło pomyśleć przed montażem gazu i zrobić przegląd techniczny i przy okazji zaoszczędzić 63zł :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.