Skocz do zawartości

Jeden pojazd a dwa profile w Cepik


fataerror

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zakupionym motocyklem MZ Es 250. Jestem w trakcie odrestaurowania lecz musiałem zgłosić kupno w WK. Jak już się tam udałem to się okazało, że w Cepiku widnieją dwa profile o tym samym numerze nadwozia. Jedem (mój) o statusie aktywnym z opłaconym OC, oraz drugi ze statusem archiwalnym, który został wyrejestrowany w 1989r. 

Jak wyprostować sprawę, żeby mieć normalny legalny motocykl. Pani powiedziała, że nie przerejestruje go później a jak poszedłem na Okręgową Stacje Diagnostyczną to Pan również powiedział, że przeglądu nie podbije jeśli są niezgodności w Cepiku. Jedyne co może zrobić to zgłosić sprawe na policje.

Dzwoniłem dzisiaj do WK, w którym pojazd został wyrejestrowany i uzyskałem informacje, że mają dokumentacje wyrejestrowania i dowód rejestracyjny w archiwum. Były przypuszczenia, że motocykl mógł być zdublowany i mógł mieć przebijane numery ale z urzędu dowiedziałem się nazwiska właściciela i znalazłem go w jego miejscowości. Historia taka, że motocykl sprzedał rok po wyrejestrowaniu bez dokumentów i ślad po nim zaginął. 

 

Proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kupił Twoją ramę i takim sposobem powrócił pojazd do zarejestrowania pod tym numerem. Tabliczkę masz oryginalną czy zastępczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fataerror napisał:

Jedem (mój) o statusie aktywnym z opłaconym OC, oraz drugi ze statusem archiwalnym, który został wyrejestrowany w 1989r

Ktoś go zarejestrował na podstawie dowodu rejestracyjnego ( i albo go nie było , albo nie szukali) , a WK wprowadził go z archiwum ...

Nie pierwszy to taki przypadek.

Ponoć po nowym roku maja posprzątać takie nieaktywne duszyczki?

20 godzin temu, fataerror napisał:

dowód rejestracyjny w archiwum

tylko to jest ciekawe

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 16:14, fataerror napisał:

Witam. Mam problem z zakupionym motocyklem MZ Es 250. Jestem w trakcie odrestaurowania lecz musiałem zgłosić kupno w WK. 

Dzwoniłem dzisiaj do WK, w którym pojazd został wyrejestrowany i uzyskałem informacje, że mają dokumentacje wyrejestrowania i dowód rejestracyjny w archiwum. 

Zakupiłeś pojazd bez dowodu rejestracyjnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 20:58, michal_k napisał:

Identyczna marka i model?

Identyczna 

W dniu 4.09.2023 o 11:35, wadi napisał:

Zakupiłeś pojazd bez dowodu rejestracyjnego ?

Zakupiłem motocykl z dowodem rejestracyjnym już nowym. Bo ten drugi wyrejestrowany byl na czarnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro był wydany nowy dowód rejestracyjny , to o co chodzi ? Tamten można było wydać , a następnego nie. Ktoś tu się zbytnio czepia . Niejednokrotnie natknąłem się w CEP-ie na zdublowane dane pojazdów tzn. będące zapisane pod starym i nowym numerem rejestracyjnym . 

Ps. Ciesz się ,że Twój pojazd nie jest Ursus-em o numerze ramy 011012 🤫

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.