Skocz do zawartości

WSK pytanie dla zorientowanych.


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie motocykla WSK. Rok produkcji 1985, natomiast data pierwszej rejestracji 01.01.2000r. Jaka może być przyczyna?? Czy ktoś miał podobną sytuację?

I jak to się ma np. do kierunkowskazów?? Wiadomo że są wymagane dla motocykla jednośladowego zarerstrowanego od 1 stycznia 1986, a taka WSK ich nie posiada. Czy można to jakoś odkręcić, wyprostować na 1 tyczeń roku produkcji, wtedy było by zgodnie z przepisami, np. odnośnie kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek24 napisał:

data pierwszej rejestracji 01.01.2000r

Powinien spełniać warunki na ten dzień.

Godzinę temu, wojteczek napisał:

Obstawiam pomyłkę

Wczoraj miałem Megane z 2009r z ciekawą pomyłką, data I rej. w PL 10.2021, data I rej........ 09.2021 Termin badania przez chwilę mnie zagiął. W historii poprzednio miał na rok. Nie drążyłem który WK się pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek24 napisał:

Jaka może być przyczyna??

Taką informację uzyskasz jedynie w urzędzie, w którym jest pojazd zarejestrowany (albo we wcześniejszych urzędach, w których był zarejestrowany).

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michal_k napisał:

Taką informację

A jakie możlwiwości wchodzą w grę, jeżeli mógłbyś obstawić? I czy z doświadczenia coś poradzisz, czy takie rzyczy da się wyprostować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jacdiag napisał:

niewiele uzyskasz. 

A skąd tak pewność?? Może coś uda się dowiedzieć albo jak już będę właścicielem.

3 godziny temu, michal_k napisał:

Obstawiam pomyłkę

Przepraszam ale jeszcze dopytam. Jest to łatwe do wyprostowania zakładając, że to pomyłka, czy to oznacza jakieś skomplikowane procedury? 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek24 napisał:

czy to oznacza jakieś skomplikowane procedury?

Nie da się odpowiedzieć nie znając dokładnie sprawy - kto i kiedy i dlaczego tak wpisał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 12:24, Jacdiag napisał:

Nie będąc właścicielem w wk raczej niewiele uzyskasz

Dane pojazdu to nie dane osobowe i nawet telefonicznie sporo rzeczy da się tu ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 7.10.2023 o 13:58, michal_k napisał:

kiedy i dlaczego tak wpisał

Byłem w WK i okazało się, że omyłkowo wpisali ta datę pierwszej rejestracji 01.01. 2000 i bez problemu poprawia po wglądzie do archiwum. Dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie z innej. Dziadek kupił z 30 lat temu przyczepę od gminy. Nie przerejestrował jej. Ma dowód i tablice ale nie ma faktury z gminy. Da się to jakoś zarejestrować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

w sądzie

Duplikatu nie da rady, bo już w gminie nie mają takich dokumentów. Co do prawa własności w sądzie, to napisz proszę, jeżeli możesz, jak się do tego zabrać, od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 7.10.2023 o 08:35, Logen napisał:

składak

Troche późno na składaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.