Skocz do zawartości

Wyjaśnienie po kontroli


Michaleek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem po kontroli, i przyszła prośba o wyjaśnienie dwóch dni, w których zrobiłem cztery badania, w tym jedno dodatkowe, oraz drugiego dnia, kiedy również wykonałem cztery badania, w tym jedno poprawkowe. Chciałbym się was zapytać, czy muszę odnosić się do wszystkich ośmiu badań i wyjaśniać, co i dlaczego, czy można to ogólnikowo opisać? Czy ktoś miał podobną sytuację i mógłby mi podpowiedzieć, co mogę napisać? Chciałbym dodać, że pracuję już drugi miesiąc, a mój kolega, z którym pracuję, jest na chorobowym, i nie bardzo wiem, jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michaleek napisał:

przyszła prośba

Prośbę możesz spokojnie zignorować, chyba, że ta prośba to ustalenia pokontrolne zawarte w protokole, wtedy odpowiadasz zgodnie z prawdą i stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kontrolujący nie sporządził jeszcze protokołu i aby zakończyć kontrolę protokołem potrzebuje dodatkowych wyjaśnień. Ale z Twojego pytania nie wynika nic, co pozwoliło by na udzielanie sensownych wyjaśnień - brak szczegółowych pytań - kontrolujący ich nie zadał? Jeśli w piśmie nie ma niczego konkretnego to pisz, że w związku z zadanym pytaniem informuję, że we wskazanych w pytaniu dniach wykonywałem BT zgodnie z zakresem i w sposób zgodny z metodologią wykonywania BT. Nie pozostawiam pytań skierowanych do mnie przez mój nadzór bez odpowiedzi. 

Edytowane przez Vercyngetoryks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Vercyngetoryks napisał:

brak szczegółowych pytań - kontrolujący ich nie zadał?

Pewnie zadał, ale pytający nie bardzo jeszcze wie, czy chce o tym napisać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Sądzę, że kontrolujący nie sporządził jeszcze protokołu

A to chyba nie jest możliwe. W dniu w którym była kontrola, po jej zakończeniu musi powstać protokół pokontrolny który podpisują kontrolerzy, właściciel (lub osoba upoważniona) i obecny diagnosta, a ewentualne uchybienia wpisane do protokołu są wyjaśniane dopiero na podstawie pokontrolnego pisma z nadzoru.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół jest wystawiany w dniu kontroli i od tego dnia masz 14 dni na wniesienie uwag i wyjaśnień w formie pisemnej do protokołu, a później zalecenia pokontrolne lub decyzja,  wklej skan tego co otrzymałeś to będzie wiadomo o co chodzi , tylko  zamaż  dane wrażliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną daną wrażliwą może być, co najwyżej, odręczny podpis w tym protokole. Reszta to osoby/funkcje publiczne. Owszem, często zamazujemy różne głupoty, ale tylko po to, by nie siać fermentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cezary napisał:

W dniu w którym była kontrola, po jej zakończeniu musi powstać protokół pokontrolny

3 godziny temu, smaug napisał:

Protokół jest wystawiany w dniu kontroli

Nie zawsze tak musi być. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby protokół był wysłany później z prawem odmowy jego podpisania oraz złożenia wyjaśnień.

 

22 godziny temu, Michaleek napisał:

Chciałbym się was zapytać, czy muszę odnosić się do wszystkich ośmiu badań i wyjaśniać, co i dlaczego, czy można to ogólnikowo opisać?

Tak zadałeś pytanie, że nie wiadomo o co w ogóle chodzi. Najlepiej wstaw skan pisma (ewentualne dane identyfikacyjne możesz zamazać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michaleek napisał:

o wyjaśnienie dwóch dni, w których zrobiłem cztery badania

w sensie : za mało ?

23 godziny temu, Michaleek napisał:

że pracuję już drugi miesiąc

raczej dopiero...

5 godzin temu, Mecher napisał:

pytający nie bardzo jeszcze wie, czy chce o tym napisać

coś w stylu: chciałabym ,ale się boję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 15:25, michal_k napisał:

Nie zawsze tak musi być.

Ok. Podparłem się tym, że prawie w trzydziestoletniej karierze :faint: diagnosty zawsze protokół był przekazywany przez kontrolerów bezpośrednio po zakończeniu kontroli, a o wyjaśnienie niedociągnięć nadzór przysyłał dodatkowe pismo w którym był określony termin do złożenia wyjaśnień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 19:25, cezary napisał:

zawsze protokół był przekazywany przez kontrolerów bezpośrednio po zakończeniu kontroli

To zależy od organizacji pracy, bo część urzędników woli protokół pisać przy własnym biurku i dopiero następnego dnia go dostarczyć do podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 11:21, cezary napisał:

A to chyba nie jest możliwe. W dniu w którym była kontrola, po jej zakończeniu musi powstać protokół pokontrolny który podpisują kontrolerzy, właściciel (lub osoba upoważniona) i obecny diagnosta, a ewentualne uchybienia wpisane do protokołu są wyjaśniane dopiero na podstawie pokontrolnego pisma z nadzoru.  :wink:

U nas tak samo tylko pismo pokontrolne przychodzi z starostwa i mamy 14 dni na wyjaśnienie konkretnych uchybień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.