Skocz do zawartości

Krótki vin ciągniku rolniczym KUBOTA z 2012 roku


Zaksa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów diagnostów.

Panowie przyjechał do mnie na pierwsze badanie sprowadzony z Austrii ciągnik rolniczy Kubota STV 40,  z krótkim VINem ( 8 znaków).

Jakoś zwątpiłem , i zadzwoniłem do Starostwa  z pytaniem co z tym fantem zrobić. Pani Naczelnik wydziału powiedziała mi że musi być negatywny wynik badania, oraz odstępstwo

w związku z krótkim numerem VIN. Stąd moje pytanie  - co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zaksa napisał:

Stąd moje pytanie  - co o tym sądzicie ?

- że podobnych problemów było z tysionc pincyt i tyleż samo odpowiedzi, a może wiency.

Proponowałbym szukajką popracować.

A co konkretnego w temacie traktorowego VINU mówią przepisy?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zaksa napisał:

co o tym sądzicie ?

Ano Kolego diagnosto, tak sądzę że nie wypada fachowcowi mówić o ośmioznakowym "VIN-ie".:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

Ano Kolego diagnosto, tak sądzę że nie wypada fachowcowi mówić o ośmioznakowym "VIN-ie".:faint:

Ale to tak przylgnęło jak badanie = przegląd, jak numer rejestracyjny = dane wrażliwe RODO. Jak kilo kartofli a nie kilogram. A wiadomo, że musi być po polsku! ;-)

1 minutę temu, Zaksa napisał:

kurde , jakos Pani Naczelnik mi namieszała , i powiem szczerze im więcej czytam tym mniej wiem 🙂

Ty jej powiedz, że o traktor się rozchodzi, a nie ciągnik siodłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.

 

W takim oto dokumencie będzie widniała informacja kiedy i dla jakich pojazdów wymagany jest 17 znakowy VIN. Jak sam poszukasz to nauczysz się na całe życie. A może i Pani naczelnik/ dyrektor też trochę chlipnie wiedzy i głupot gadać więcej nie będzie? Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Jeżeli są równoznaczne pojęcia polskie i zagraniczne (np. skrzynia->pic-up) to bezwzględnie "PO POLSKU", gdy nie ma (hatchback) musi pozostać po "icniemu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź, przecież w normach jest to ojczystym językiem opisane. Nie wiadomo na jakie potrzeby i z jakiego powodu pro-łacińskie nazwy pozostały. Pwenie panowała jakaś nowomoda, że zagraniczne, to lepsiejsze. Barei by trzeba pytać. 

Ups! Coś mi się pomerdało. Normy są opisane żywą angielszczyzną. Sorry. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Jeżeli są równoznaczne pojęcia polskie i zagraniczne (np. skrzynia->pic-up) to bezwzględnie "PO POLSKU", gdy nie ma (hatchback) musi pozostać po "icniemu" :wink:
Hatchback - Tyłwłaz/klapotył i już mamy gotowe

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 12:50, Zaksa napisał:

Jakoś zwątpiłem , i zadzwoniłem do Starostwa  z pytaniem co z tym fantem zrobić.

A było zapytać tu i byłoby po problemie. A tak jeden nienaumiany zapytał drugiej nienaumianej i klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wszyscy wszystko wiedza ale odpowiedzi nikt nie udzielił :) no ale dobrze że tu zapytał i teraz sam się nauczy... że lepiej w rozporządzeniach poszukać niż na forum pytania zadawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.