Skocz do zawartości

Rejestracja Przyczepy Autosan d-47a


Adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie otóż około lat 90 mój Śp Dziadek Kupił Przyczepę od rsp jako złom mam dowód ale stary przecięty i pisze anulowano przez 20 lat stała ona w krzakach. 

Teraz chciałbym ją zajerestrować już na mnie 

Ale 

- Dziadek nie żyje 

- Mam dowód rejestracyjny 

- Tabliczkę Znamionowa 

- Tablicy Rejestracyjnej Brak od początku 

 I Teraz pytanie do was jak mogę to zrobić by ją zajerestrowac bardzo mi na tym zależy, hamulce prąd i wywort działa. 

Proszę o pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziadek mówił że tej przyczepy jak by od 90 któregoś już nie było. 

Przez dziadka nigdy nie została zarejestrowana tylko została faktura zakupu i dowód rejestracyjny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem - mamie twojej powinny się "spisać" pozostałe osoby - każda ma jakąś część tej przyczepy zgodnie z podziałem spadku - fizycznego właściciela jako jednej osoby brak  - wiele takiego sprzętu stoi bezczynnie bo rodzina nie może się dogadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie ciężko? 

Zależy mi bo ona ma wywrot 

1 godzinę temu, Adamek napisał:

Czyli będzie ciężko? 

Zależy mi bo ona ma wywrot 

3 godziny temu, IVVO napisał:

Czy masz prawo własności - sprawdzić co zostało w postępowaniu spadkowym 

Co robić? 

Czy wystarczy jak one obie pojadą na przegląd i jej zarejestrowanie? 

Chciałbym wiedzieć czy idzie ponowie zarejestrować przyczepę który dowód jest przecięty i anulowano 

Tablicy rejestracyjnej brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to przyczepa rolnicza, to nie ma problemów z przywróceniem jej do ruchu - nawet jeśli nie ma tablicy rej. a dowód rej. jest przecięty.

Napisałeś, że chcesz ją zarejestrować na siebie, więc spójrz kto jest wpisany w dowód rejestracyjny i będziesz wiedział jakie kolejne dowody własności będziesz musiał zebrać do rejestracji.

Jeśli w dowodzie rej. jest RSP to kolejno:

1. faktura zakupu od RSP - jak napisałeś wystawiona na dziadka

2. postanowienie o nabyciu spadku z sądu lub akt poświadczenia dziedziczenia od notariusza - z dokumentów tych będzie wynikało, kto dziedziczy po dziadku

3. Umowa/umowy darowizny lub sprzedaży od osób, które odziedziczyły po dziadku

Jak będziesz miał te dokumenty, to udasz się do swojego wydziału komunikacji po tablice tymczasowe w celu umożliwienia wykonania badania technicznego.

 

A jak już będziesz miał przegląd techniczny, to już będziesz miał komplet, żeby zarejestrować tą przyczepę.

Tylko oprócz okresowego badania, niech diagnosta odczyta również parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adamek napisał:

Czyli będzie ciężko? 

Zależy mi bo ona ma wywrot 

9 godzin temu, IVVO napisał:

Czy masz prawo własności - sprawdzić co zostało w postępowaniu spadkowym 

Co robić? 

Czy wystarczy jak one obie pojadą na przegląd i jej zarejestrowanie? 

Chciałbym wiedzieć czy idzie ponowie zarejestrować przyczepę który dowód jest przecięty i anulowano 

Tablicy rejestracyjnej brak 

Bardzo dziękuję może się akurat uda. 

Czy dowód będę musiał zdać do wydziału komunikacji? 

Dodam na dowodzie pisze jest takie coś "anulowano" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co napisałeś wydaje się, że nie powinno być problemów, jeśli oczywiście będziesz miał wszystkie dowody własności tej przyczepy.

Ale, nie oczekuj, że ktoś tu na forum da Ci pewność. Dopiero Twój wydział komunikacji, po dotarciu do starych rejestrów będzie mógł powiedzieć dokładnie.

Masz nakreślony sposób postępowania, reszta należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam dokumenty bo szukałem na drugi rok dam znać 

Co i jak 

Pozdrawiam I Dziękuję wszystkim za rady 

Mogę o jeszcze jedna poradę? 

Dziadek jej nigdy nie opłacał i nie przyczepią się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamek napisał:

Dziadek jej nigdy nie opłacał i nie przyczepią się? 

Przyczepa nie była zarejestrowana zatem nie była dopuszczona do ruchu więc nie musiała posiadać OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2023 o 14:00, Adamek napisał:

Mogę o jeszcze jedna poradę? 

Dziadek jej nigdy nie opłacał i nie przyczepią się? 

Ale nie przyczepią się myślicie? 

Nie. Przywracaliśmy do życia przyczepę rolniczą z której była tylko rama i osie z zaczepem a z rejestracji zostały tablice dwie litery i cztery cyfry, pokwitowanie opłacenia OC w latach 90tych lub 80tych. W WK ktoś odszukał stary DR a ja z nim na SKP i potem już po miękki dowód. Z chwilą jej zakupu poszedłem i wykupiłem OC i nikt nikogo się nie czepiał o jego brak ani nas ani sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.