Skocz do zawartości

Wymiana urządzenia SKP


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat już był parę razy wałkowany ,ale nic konkretnego nie znalazłem.Chodzi mi czy jest jakiś druk do zgłoszenia do

TDT wymiany urządzenia, w moim przypadku jest to przyrząd do pompowania kół.Na stronie TDT nic nie mogę znalezc.Na forum widziałem jakieś własne wnioski z opisem

ale czy to jest poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na forum nie znalazłeś to najlepszym wyjściem jest kontakt z TDT (tel. lub mailowy)

P.S. Osobiście pisałem własnymi słowami maila z prośbą o tzw. odbiór cząstkowy i działało. 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to zgłosić a w jakiej formie to nie ma znaczenia. Wyciągasz kartkę z drukarki, malujesz czego od nich chcesz, liżesz znaczek i w drogę. Czekasz kiedy przyjadą i odbiorą urządzenie i po zawodach.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz do TDT z danymi kontaktowymi w formie pisemnej zgłaszając co wymieniasz na co i kiedy Panowie przysyłają maile kiedy będą. Przygotować kartę okresową - tak wiem iż jest nie wymagana ale TDT ...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, IVVO napisał:

Przygotować kartę okresową - tak wiem iż jest nie wymagana ale TDT ...... 

Wymagana, wymagana. Może nie w takiej formie jak dawne rozporządzenie dyktowało, ale deteerki należy prowadzić zgodnie z instrukcją obsługi danego sprzętu. A że przez tyle lat funkcjonowały dobrze znane karty, że się do nich przyzwyczailiśmy, to o wiele łatwiej prowadzić dokumentację techniczno-ruchową na starym wzorze.

 

A co do samego pisma, to wiadomo jaka forma urzędowa. Po prawej nagłówek, po lewej stopka. W tytule można napisać zgłoszenie i dalej jechać z ręki, czy tam w jakimś edytorze.

Zgłaszamy, że od dnia... wprowadziliśmy na stację nowy przyrząd... numer... seria... rok produkcji... certyfikat zgodności...

Jednocześnie informujemy, że dotychczasowy przyrząd... numer... seria... rok produkcji... został z inwentarza stacji wycofany.

 

Edytowane przez Paprock
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

A co do samego pisma, to wiadomo jaka forma urzędowa. Po prawej nagłówek, po lewej stopka. W tytule można napisać zgłoszenie i dalej jechać z ręki, czy tam w jakimś edytorze.

Zgłaszamy, że od dnia... wprowadziliśmy na stację nowy przyrząd... numer... seria... rok produkcji... certyfikat zgodności...

Jednocześnie informujemy, że dotychczasowy przyrząd... numer... seria... rok produkcji... został z inwentarza stacji wycofany.

Dokładnie tak samo pisaliśmy rok temu w sprawie przyrządu do pompowania kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak kiedyś zgłaszałem pisemnie wnioskując o łaskawe przybycie inspektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 08:28, galancik25 napisał:

Chodzi mi czy jest jakiś druk do zgłoszenia do

TDT

wiadomość e-mail będzie najlepsza do tego... szkoda czasu i kartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesiasps napisał:

wiadomość e-mail będzie najlepsza do tego

Tyle że wiadomość e-mail nie ma żadnej mocy dowodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Informujemy, iż adres skp@tdt.gov.pl służy do kontaktu z wydziałem Stacji Kontroli Pojazdów, z osobami zajmującymi się wydawaniem poświadczeń zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji kontroli pojazdów. Na powyższy adres można kierować zapytania dotyczące stacji kontroli pojazdów, jak również zgłaszać dokonanie wymiany lub wprowadzenia na stację kontroli pojazdów nowego wyposażenia kontrolno – pomiarowego."  - można zawsze zadzwonić i sie dopytać czy informacja dotarła

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest w rzeczywistości jak @nesiasps napisał, ale i mały dodatek do tego - mail wystarczył do przybycia pana z TDT-u, ale po dokonaniu przez niego czynności poprosił o papierowy wniosek podpisany przez właściciela skp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.