Skocz do zawartości

Przegląd techniczny w Polsce to fikcja


zbych1916

Rekomendowane odpowiedzi

Ameryki nie odkryto. Jakość badań jaka jest wszyscy wiedzą a tym stojącym przy sterze władzy nie zależy na zmianie tego stanu rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak że nikomu nie zależy na naprawie systemu, no może poza kilku diagnostom w skali kraju. Nie zależy rządzącym, nie zależy właścicielom stacji ( Ci uznają że tylko cennik), nie zależy klientom stacji. 

A z całego artykułu mi najbardziej podoba się zdanie:

"Diagnoście grozi więc utrata uprawnień jeśli w czasie kontroli nie wyłapie on błędu popełnionego przez innego urzędnika, który z kolei nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a oczywiste omyłki w DR związane z danymi technicznymi pojazdu stwierdzono 110 tys razy w 2023 roku i jaką konsekwencje ponieśli urzędnicy co 110 tys dowodów błędnie zamówili w Polskiej wytwórni papierów wartościowych

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że błędy popełnili urzędnicy? U mnie 90% powyższych błędów stanowią z sufitu wpisane masy. Wpisane przez  diagnostów w DIPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w dużym stopniu diagności ale ostatecznie DR zamówiony i wystawiony przez Urząd. I teraz paradoks że ten co zle zamówił dowód zero konsekwencji a ten co nie znajdzie błędu w tym dowodzie może na 5 lat być odsunięty.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten co nosi te dokumenty między stacją a urzędem to co? Czytać i pisać nie umie? To nie powinien jeździć samochodem. Znajdziesz błąd to problem z poprawieniem, albo klient niema czasu na urząd, albo urzędowi DR zgadza się z dokumentami przedstawionymi do rejestracji i zaczynają się nerwy. Wiecie że urzędnicy są różni, jeden poprawi a inny powie u nas wszystko się zgadza, zresztą w DR kilka pieczęci to i diagnostom też się kiedyś zgadzało a tu nagle jednemu coś nie pasuje.

13 godzin temu, kruhy84 napisał:

nie zależy właścicielom stacji

No oni akurat twierdzą że po podwyżce system badań zostanie w cudowny sposób uzdrowiony. Nagle na ich stacjach będzie 40% N i nie będą się martwić że klient wybierze mniej drobiazgową skp. Część tych przedsiębiorców to by własne dziecko albo matkę dla $ sprzedało.  Ale to w innym temacie dyskusja na kilkadziesiąt stron się toczy.

Żeby to uleczyć to musi być wola polityczna, skp i klienci będą musieli się dostosować. Tylko to dla rządzących strzał w kolano, jak wiemy do koryta się idzie żeby się nachapać, a nie z pobudek patriotycznych żeby służyć krajowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas przechodził etap "fajnego chłopa" - ale niestety to nie ta droga - co niektórym zostaje to w krwi i szmącą całej branży. A dla pismaków to woda na młyn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek - robiłem pierwszą rejestracje w Polsce - samochód po roku zjawia się na BT na szczęście dla klienta na naszą SKP i w dowodzie zonk cyfra 8 zamiast litery B - wysłałem klienta do WK i wrócił z wpisanym poprawnie numerze VIN ręcznie w DR

Rada: sprawdzać spokojnie te 17 znaków a czasem 12 lub mniej w zależności od rocznika.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solaris napisał:

Pewnie w dużym stopniu diagności

Jak mnie pamięć nie myli to do 2017 roku nie było UD dla niezgodności danych, więc skąd się biorą starsze pojazdy z niezgodnościami?

4 godziny temu, Solaris napisał:

I teraz paradoks że ten co zle zamówił dowód zero konsekwencji

Ponieważ klient odbierając DR podpisuje się,że dane w nim zawarte są zgodne ze stanem faktycznym ;D

4 godziny temu, Solaris napisał:

a ten co nie znajdzie błędu w tym dowodzie może na 5 lat być odsunięty.

Bo jak nie ma pojęcia co robi, to może pięcioletni okres na przemyślenia poprawią jego podejście do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej w nowych pojazdach zdarzają się podobne literówki, co już kilkanaście wyłapałem.

A ile nie zauważyłem, bez okularów ? 🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawdę nie wiecie na czym ta fikcja polega ? że tak pi*******e o tych literkach i cyferkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikcja polega na tym, ze jest godzina 14.00 a ja jeszcze nie miałem nikogo na przeglądzie. Za to stacja po sasiedzku ma zapisy na przeglądy na kilka dni do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rurek777 napisał:

tak pi*******e o tych literkach i cyferkach?

Fikcja jak fikcja, identyfikację chyba przeprowadzasz, a może się mylę ? to tak w temacie

 

36 minut temu, rurek777 napisał:

pi*******e

 bo te twoje cyferki i literki odnoszą się do

 

18 godzin temu, kruhy84 napisał:

"Diagnoście grozi więc utrata uprawnień jeśli w czasie kontroli nie wyłapie on błędu popełnionego przez innego urzędnika, który z kolei nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji. "

to tak, gdybyś nie skojarzył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie czytać, czy tam patrzeć, to co @kruhy84 zacytował, jest częścią tego samego artykułu.

Więc nie ma się co unosić, że ktoś inny kawałek tego samego ciasta sobie upatrzył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adam1501 napisał:
12 godzin temu, Solaris napisał:

a ten co nie znajdzie błędu w tym dowodzie może na 5 lat być odsunięty.

Bo jak nie ma pojęcia co robi, to może pięcioletni okres na przemyślenia poprawią jego podejście do pracy.

Moim zdaniem to jest akurat chory system, że osoba która sumiennie wykonuje badania techniczne, tylko ten jeden raz, któregoś popołudnia, przez zaparowane okulary lub ból gardła nie zauważyła np. niezgodności w masach pomiędzy DR a TZ - ma taki sam wyrok jak ten co podbił wóz którego nawet nie widział. Podbijacz samych dowodów i osoba przez niedopatrzenie - 5 lat. Nie mówię, że błędy mają nie być karane no ale niech będzie kara za zbrodnie i kara za lenistwo. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.