Skocz do zawartości

Egzamin 24.01.2024r. OPISÓWKA


Setryu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum, czy ktoś ze zdających mógłby podać jaka była dziś rano opisówka? Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo dziękuję, czy ktoś zdał to pytanie? Jaka powinna być odpowiedź (zasada działania?, bo jeśli chodzi o elementy to z tabeli z warunków technicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisać zasadę działania? Diagnosta ma wiedzieć jak działa instalacja LPG? Może ktoś napisać co dokładnie diagnosta ma wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, misiek1992 napisał:

Diagnosta ma wiedzieć jak działa instalacja LPG?

Diagnosta który nie wie jak działa instalacja LPG to tak jak mechanik który nie wie co to jest silnik i jak on działa...  

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są kwiatki. Znam gościa z uprawnieniami który w trakcie badania potrafił zadać pytanie kierowcy "panie - to dizel, czy benzyna?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misiek1992 napisał:

Diagnosta ma wiedzieć jak działa instalacja LPG?

Jak chcesz badać coś, jak nie masz elementarnej wiedzy na temat działania tego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem na opisówkę w taki sposób:

wymieniłem obowiązkowe elementy instalacji LPG po 1.04.2002 to wiadomo 

Opisz zasadę działania

Paliwo w postaci skroplonego gazu magazynowane jest w zbiorniku pod maksymalnym ciśnieniem roboczym wynoszącym około 0,6 MPa. Po otwarciu zaworu wylotowego skroplona mieszanina dopływa przewodem do filtra gazu połączonego z zaworem elektromagnetycznym , a następnie podczas otwarcia zaworu mieszanina w stanie ciekłym dopływa do reduktora ciśnienia W reduktorze następuje zmniejszenie ciśnienia mieszaniny do wartości zbliżonej do ciśnienia atmosferycznego, a ponadto w wymienniku ciepła wchodzącym w skład reduktora odbywa się odparowanie mieszaniny i ogrzanie gazu.

 

I nie zaliczyli.....

Zbyt ogólnie opisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SSkielce napisał:

ponadto w wymienniku ciepła wchodzącym w skład reduktora odbywa się odparowanie mieszaniny i ogrzanie gazu.

I co się z nim dalej dzieje? Nie opisałeś do końca i dlatego zapewne nie została taka odpowiedź zaliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 08:13, SSkielce napisał:

Odpowiedziałem na opisówkę w taki sposób:

wymieniłem obowiązkowe elementy instalacji LPG po 1.04.2002 to wiadomo 

Opisz zasadę działania

Paliwo w postaci skroplonego gazu magazynowane jest w zbiorniku pod maksymalnym ciśnieniem roboczym wynoszącym około 0,6 MPa. Po otwarciu zaworu wylotowego skroplona mieszanina dopływa przewodem do filtra gazu połączonego z zaworem elektromagnetycznym , a następnie podczas otwarcia zaworu mieszanina w stanie ciekłym dopływa do reduktora ciśnienia W reduktorze następuje zmniejszenie ciśnienia mieszaniny do wartości zbliżonej do ciśnienia atmosferycznego, a ponadto w wymienniku ciepła wchodzącym w skład reduktora odbywa się odparowanie mieszaniny i ogrzanie gazu.

 

I nie zaliczyli.....

Zbyt ogólnie opisane?

cześć napisałem podobnie jak ty łącznie z tym iż opisałem ze gaz jest wtryskiwany prze mixer badż wtryskiwacze  tez niezaliczone niestety... rozumiem ze zdawałeś w Krakowie bo tutaj jest problem panowie w komisji chcą zmienić świat  zasada działania instalacji nic nowego nie napiszemy tym bardziej ze jest to pytanie ogólne nie jest sprecyzowane  rada zapisz się do innego miasta  ja tak zrobiłem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, lukasz1 napisał:

rozumiem ze zdawałeś w Krakowie bo tutaj jest problem panowie w komisji chcą zmienić świat  zasada działania instalacji nic nowego nie napiszemy tym bardziej ze jest to pytanie ogólne

Ale to nic ogólnego, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nie trzeba pisać  dyrdymal na kilka stron tylko w skrócie odpowiedzieć na pytanie...

W dniu 24.01.2024 o 16:26, Mooplyk napisał:

elementy instalacji LPG po 1.04.2002 i opisz zasade działania

Elementy i zasada działania. Tyle i aż tyle...

Elementy-co wchodzi w skład.

Zasada działania-Zwyczajnie,do czego każdy element służy..

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasz1 napisał:

rozumiem ze zdawałeś w Krakowie bo tutaj jest problem panowie w komisji chcą zmienić świat 

Każdy który nie zda tak pisze, ale prawda jest taka, że pretensje, powinieneś mieć do samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 10:16, Mecher napisał:

Każdy który nie zda tak pisze, ale prawda jest taka, że pretensje, powinieneś mieć do samego siebie.

ale ja nie mam pretensji do nikogo poprostu stwierdzam fakty nie chce mi sie pisac bo ktos zaraz napisze ze sie żale ale duzo mozna powiedziec o traktowaniu ludzi przed egzaminem jak i w trakcie kilka egzaminow zdawalem juz w swoim zyciu i nie takich ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też zdawałem w Krakowie. Oczywiście, trochę wcześniej.

A z racją, jest jak z du**ą, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.