Skocz do zawartości

Pomyłka DMC w DIP


Putynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki.  Robiąc 1 badanie auta z USA , pomyłkowo zaniżyłem w DIP Dmc o około 200kg. Pojazd został zarejestrowany. Badanie było około 2 miesiące temu. Jak najlepiej można skorygować sprawę, tak aby była zgodność z TZ? Zrobić DBTjako  identyfikację danych na prośbę klienta i wyslac do Urzędu w celu korekty w DR czy zrobić korektę mojego 1 badania z opisem pomyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej DiP prostował. Ale zanim cokolwiek, to najpierw klienta bym poinformował o delikatnej omyłce, a dalsze kroki z WK uzgodnił. Dopiero po takiej akcji konkretne informacje przekazał bym klientowi gdzie, po co i w jakiej kolejności ma się udać. Niestety nie mam wpływu na to, czy klient cokolwiek skuma, aby zechciał dane w dowodzie prostować. "No przecież dopiero co rejestrował a już jest źle". Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na TZ F1 było w okolicy 8100 lb

i 200 kg mniej wyszło <3500 :?: 

a ktoś miał lepszy kalkulator i zonk 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

 Niestety nie mam wpływu na to, czy klient cokolwiek skuma, aby zechciał dane w dowodzie prostować. "No przecież dopiero co rejestrował a już jest źle". Życie.

Klient sam przyjechał,  bo zauważył, że za mała ładowność wyszła:) Czyli korektę badania robić najlepiej?

1 minutę temu, Jacdiag napisał:

A może na TZ F1 było w okolicy 8100 lb

i 200 kg mniej wyszło <3500 :?:

Nie to Toyota Camry . F1 4655lb z tabliczki. Ja wpisałem 1890kg. Coś musiałem źle obliczyć poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Putynek napisał:

Czyli korektę badania robić najlepiej?

Jestem tego samego zdania co Paprock czyli ustal kroki z WK zanim podejmiesz działanie które może być według nich błędne . Jest chęć klienta na prostowanie więc już połowa sukcesu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dawid_J napisał:

Jestem tego samego zdania co Paprock czyli ustal kroki z WK zanim podejmiesz działanie które może być według nich błędne

Dokładnie.

Dowód rejestracyjny pójdzie do wymiany, więc właściciel ponosi dodatkowe koszty.

A roku produkcji nie pomyliłeś? Tez jest na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W dowodzie raczej adnotację zrobią.  Roku nie pomyliłem.

Zrobię korektę DIPu z opisem pomyłki. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Opis pomyłki" to sobie odnotuj w rejestrze jako powód omyłki. Do WK niech trafi korygowany DiP ale już bez wyjaśnień co i dlaczego było zmieniane. No takie moje zdanie. Mówiłem - konsultować się z urzędnikiem, który poprowadzi sprawę prostującą skuchę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paprock napisał:

Do WK niech trafi korygowany DiP ale już bez wyjaśnień co i dlaczego było zmieniane. 

A nie powinni wiedzieć, dlaczego wys

yłam klienta z nowym dipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci powtarzam: uzgodnij sobie procedurę z WK!

Chcą skorygowany DiP, to im daj.

Chcą wyjaśnienia korekty, to im daj.

A jak niczego nie chcą, no to nie dwaj.

Tu nie ma standardowej procedury. Każdy rozpatruje indywidualnie przypadek.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok tak zrobię. Dzięki za pomoc. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Putynek napisał:

W dowodzie raczej adnotację zrobią.

A czemu mieliby to zrobić? Nie oni się pomylili, dowód rejestracyjny wystawili na podstawie zaświadczenia które było załączone do wniosku o rejestracje, a po drugie, w rozporządzeniu jest wyszczególnione co może się w miejscu na adnotacje znajdować. Jeśli to skorygują (F.1, F2, oraz ładowność) i wpiszą to do DR to oni zrobią coś niezgodnie z przepisami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widziałeś dowodu w którym WK skorygował dane tech. typu F.3, O.1 itp. ? Ja już wiele takich widziałem, sam mam DR w którym nastąpiła pomyłka mocy silnika, a że oko mam wyczulone i przy odbiorze "twardego " DR zauważyłem babola to poprawiono ręcznie w adnotacjach, widziałem DR z poprawionym VIN w adnotacjach, da się, a czy to niezgodne z przepisami, mnie to loto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LimonQ napisał:

a po drugie, w rozporządzeniu jest wyszczególnione co może się w miejscu na adnotacje znajdować.

A po trzecie dla jednych wydziałów katalog adnotacji jest zamknięty, a dla drugich nie-e. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LimonQ napisał:

Nie oni się pomylili, dowód rejestracyjny wystawili

To wpis do DR, tylko jak WK się pomyli, a jak ktoś inny to trzeba go  kosztami obciążyć ?

No super podejście, jak to było "klient, Twój wróg największy" 🙃

Dobrze, że większość wydziałów, jest pod tym względem normalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 19:24, Mecher napisał:

To wpis do DR, tylko jak WK się pomyli, a jak ktoś inny to trzeba go  kosztami obciążyć ?

Praktyka dowodzi, że tak to się zwykle odbywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 15:53, cezary napisał:

widziałem DR z poprawionym VIN w adnotacjach, da się, a czy to niezgodne z przepisami, mnie to loto. 

Dwa razy trafiłem dowód z poprawianym vinem w adnotacjach długopisem i poprawionym źle 😅. Wtedy WK bardzo szybko prostuje i o nic nie pyta. Raz miałem auto po zmianie silnika to nowa pojemność i moc były też w adnotacjach długopisem z pieczątką. Także dużo się da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach, już chyba tylko po ZK wymieniają DR, by dane popoprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.